Swój nowy model – Adventurer 3 – FlashForge pokazał w pierwszym kwartale tego roku. Otrzymaliśmy go do testów jako pierwsi w całej Europie. Dzięki temu, mogliśmy go pokazać szerszemu audytorium na Dniach Druku 3D 2018, które odbyły się w kwietniu w Kielcach.

Drukarka od razu zwraca na siebie uwagę nowoczesnym i minimalistycznym designem. W połączeniu z niewielkimi rozmiarami, Adventurer stanowi idealne rozwiązanie zarówno do domu, jak i do biura. Sporym zaskoczeniem może być to, że pomimo swojej kompaktowości, pole robocze wcale nie jest miniaturowe – to aż 15 cm w każdej z osi!

sygnis_Flashforge_adventurer

 

Adventurer 3

Łatwość konfiguracji, system automatycznego ładowania filamentu oraz zamknięta komora sprawiają, że Adventurer oferuje doskonałe wprowadzenie do świata druku 3D. Sprawdzi się zarówno w celach edukacyjnych, jak i domowych.

>>> Chcesz wiedzieć więcej?

Dodatkowo, dzięki modułowi WiFi oraz wbudowanej kamerze można kontrolować proces drukowania na każdym jego etapie. Nie trzeba przebywać fizycznie w pomieszczeniu z drukarką. Jednakże, nawet gdybyśmy musieli siedzieć przy pracującej drukarce, nie jest to uciążliwe. Drukarka jest niezwykle cicha, co czyni ją doskonałym wyborem, gdy ogranicza nas brak przestrzeni.

>>> FlashForge w Polsce – zaczęło się od SYGNIS

Kolejnym, bardzo ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w drukarce Adventurer jest podgrzewany stół FF-LEX, który rozgrzewa się nawet do 100oC. Warto zwrócić uwagę na to, że po testach wytrzymałościowych trwających 400 godzin, stół nie uległ odkształceniom, ani nie stracił swojej elastyczności. W połączeniu z zastosowaną turbiną, która chłodzi wydruk tuż przy głowicy, Adventurer pozwala na uzyskanie wysokiej dokładności druku i jakościowe odwzorowanie detali.

Podsumowując, Adventurer to drukarka o niesamowicie szerokim wachlarzu zastosowań. Niezależnie od tego czy potrzebujemy drukarki 3D do zastosowań profesjonalnych, edukacyjnych czy do użytku domowego, warto rozważyć wybór tej drukarki.

Przeczytaj także: Rok 2017 rokiem współpracy zespołu Sygnis ze społecznością akademicką

Jako nieliczni w Europie oferujemy możliwość zakupu drukarki Adventurer, a także zobaczenia jej na żywo w naszym showroomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu