Od lat targi Consumer Electronics Show rozpoczynają rok prezentacjami nowych produktów i technologii. Nikogo nie dziwi więc, że na CES gości również druk 3D. W 2012 roku, podczas targów, MakerBot zaprezentował pierwszą generację Replicator 3D. Począwszy od rodzajów materiałów do druku, a skończywszy na modelach drukarek, tegoroczny CES 2019 obfitował w ciekawostki w dziedzinie technologii addytywnych.

Nowe materiały, nowe możliwości

XYZprinting-Metallic-PLA

W 2019 zobaczymy zarówno nowe żywice, jak i PLA. Na rynku pojawiła się elastyczna żywica, a także seria żywic dedykowanych dla stomatologii. Dostępne są również nowe materiały PLA od XYZ – PLA antybakteryjne, które ma redukować wzrost bakterii o 98%; PLA wzmacniane włóknem węglowym oraz metaliczne PLA.

>>> Połączenie klasyki z nowoczesnością w centrum Dublina [WIDEO]

NXE400-parts-and-assemblies

Producenci pokazali też kilka nowych modeli drukarek. Były to m. in.: da Vinci Color mini od XYZ, drukarka od firmy Polaroid czy NXE400 od Nexa3D.

Przeczytaj również: Druk 3D odmienia oblicze medycyny: transplantologia, farmakologia

Jeśli chodzi o elektronikę i nowe technologie, to już od pierwszych edycji na CES pojawiały się przełomowe produkty, niezależnie czy chodziło o magnetowid w latach siedemdziesiątych czy dysk BluRay w roku 2014. Nic więc dziwnego, że coraz częściej możemy obserwować na CES producentów związanych z technologiami addytywnymi. Tegoroczna edycja nie obfitowała w przełomowe rozwiązania, ale pojawiło się kilka nowinek.

1 Komentarz. Leave new

Dzięki za bardzo fajny wpis.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu