Labnatek łączy się z liderem technologii druku 3D Sygnis New Technologies, tworząc pierwszą polską firmę profesjonalnie zajmującą się technologiami addytywnymi w biotechnologii i medycynie – Sygnis Bio Technologies.

Drogi Labnateka i Sygnis New Technologies wielokrotnie krzyżowały się w zakresie projektów prowadzonych we współpracy z polskimi edukatorami m.in. Rzecznikami Nauki czy Piknikiem Naukowym. Gdy zaczęliśmy rozwijać naszą ofertę w zakresie biodruku i biopatterningu, naturalnie też zaczęły się zacieśniać więzy pomiędzy obiema firmami. W roku 2019 zdecydowaliśmy na dołączenie Labnatek do rodziny Sygnis, czego efektem jest Sygnis Bio Technologies.

Sygnis Bio Technologies to jedyna polska firma oferująca rozwiązania biodruku 3D.

Producentem sprzętu, dzięki któremu możemy rozwiązywać problemy naszych partnerów naukowych i biznesowych, jest Cellink – szwedzko-amerykański lider biodruku 3D na świecie. Firma założona w 2016 roku przez 4 osoby, dziś liczy około 150 pracowników. Ich biura znajdują się w sześciu miastach na trzech kontynentach, a ich systemy sprawnie funkcjonują w ponad 700 laboratoriach na całym świecie.

Sygnis Bio Technologies w swojej ofercie dysponuje między innymi trzema maszynami unikatowymi na polskim rynku: Holograph X, Single-Cell Printer i Nanolive CX-A.

Pierwsza na świecie drukarka stereolitograficzna DLP dostosowana do pracy z biomateriałami, hydrożelami w warunkach sterylnych.

Jednym z najciekawszych przedsięwzięć, dla którego Sygnis Bio Technologies zapewnia wsparcie technologiczne, jest projekt Bionicznej Trzustki, który prowadzi Fundacja Badań i Rozwoju Nauki. Z inicjatywy FBiRN powstało konsorcjum Bionic, któremu przewodniczy dr hab. med. Michał Wszoła. Konsorcjum pracuje nad projektem o nazwie „Biodrukowanie 3D rusztowań z wykorzystaniem wysp trzustkowych lub komórek produkujących insulinę w celu stworzenia bionicznej trzustki”.

Zespół Sygnis Bio Technologies

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu