O Sygnis

Jesteśmy jedną z wiodących polskich firm zajmujących się wdrażaniem technologii druku 3D do firm, zakładów produkcyjnych i przemysłowych oraz instytutów naukowych oraz doradztwem przy wyborze optymalnych rozwiązań technologii przyrostowych (FDM, SLA, SLS, SLM). Na zlecenie naszych Klientów przeprowadzamy audyty technologiczne, świadczymy także usługi consultingu przy implementacji technologii druku 3D do posiadanych już przez firmy i instytucje parków maszynowych czy sprzętów badawczych i laboratoryjnych.

 

Działamy na styku nauki i biznesu, łącząc ze sobą te światy i szukając dla nich wspólnych ścieżek rozwoju i kooperacji. Dzięki bliskiej współpracy z wiodącymi europejskimi instytutami naukowymi, posiadamy dostęp do unikatowego w branży know-how, zgromadzonego wśród naukowców i uczelni wyższych.

 


PROWADZIMY WŁASNE DZIAŁANIA Z ZAKRESU BADAŃ I ROZWOJU
Obecnie Sygnis New Technologies realizuje kilka projektów R&D we współpracy z zespołami badawczymi wiodących polskich instytutów naukowych:
  • Prace R&D nad stworzeniem technologii druku 3D ze szkła niskotemperaturowego SYGLASS w kooperacji z zespołem prof. Ryszarda Buczyńskiego z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020).
  • Prace R&D nad opracowaniem technologii otrzymywania uniwersalnego nośnika past ceramicznych nieprzewodzących. Prace realizowane w konsorcjum z Instytutem Energetyki w Warszawie w ramach przyznanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) Bonu na Innowacje.
  • W konsorcjum z LABNATEK prowadzimy prace R&D nad robotem pipetującym. Dzięki urządzeniu, będzie można zastąpić ręczne dozowanie próbek w laboratoriach w pełni zautomatyzowanym, eliminując tym samym niedokładności w wielkości próbek oraz generując znaczące oszczędności czasu.
Dla naszych Klientów możemy wykonać każdy wskazany produkt lub prototyp: bez względu na oczekiwany materiał czy właściwości wydruku. Tworzymy modele o skomplikowanej geometrii, elastyczne, bardzo wytrzymałe, z kompozytów drewna czy z gipsu. Wiedza, którą dzielimy się w trakcie wdrożenia, przygotowuje naszych Klientów do samodzielnej realizacji projektów w ich firmie.

 

Zrealizowaliśmy już dziesiątki projektów związanych z szybkim prototypowaniem lub wdrożeniami druku 3D. Dzięki wdrożonym przez nas technologiom, nasi klienci i partnerzy obniżają znacząco koszty produkcji i serwisu, oszczędzają czas i niwelują straty związane z przestojem produkcji.

 

Nasza oferta jest wynikiem setek godzin poświęconych na drukowanie 3D i badanie rynku drukarek 3D. Dzięki temu gwarantujemy naszym Klientom, że znajdują się w niej wyłącznie modele drukarek 3D o najlepszym stosunku jakości do ceny.
Wdrażając druk 3D do firm nie tylko dopasowujemy drukarkę optymalną do potrzeb. Dzielimy się także swoją wiedzą z zakresu drukowania 3D, projektowania 3D i obsługi drukarek 3D. Kluczowe jest dla nas bowiem, aby nasi Klienci byli w pełni przygotowani do samodzielnej realizacji projektów, a technologie i drukarki 3D stały się dla nich maksymalnie efektywnymi i pożytecznymi narzędziami pracy.
Andrzej Burgs
prezes zarządu oraz CEO

Odpowiada za finanse spółki oraz opracowywanie i realizację strategii biznesowej. Kieruje kilkoma zespołami spółki: handlowym, projektowym i technicznym. Uczestnik prac badawczych spółki. Szkoleniowiec technologii druku 3D i ekspert technologii przyrostowych FDM, SLA, SLS, DLP.
Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

Współtwórca Kodeksu Etyki Polskiej Branży Druku 3D.  Jeden z założycieli Izby Gospodarczej Przemysłu 4.0.
Ekspert – pracodawca  Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Absolwent Wydziału Fizyki UW ze specjalizacją z Ekonofizyki.

dr Olga Czerwińska
chief R&D officer

Doktor fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W ciągu ostatnich 10 lat prowadziła badania naukowe, uczyła studentów, prowadziła warsztaty dla dzieci, uczestniczyła i organizowała niezliczone konferencje krajowe i międzynarodowe. Od kilku miesięcy na cały etat mierzy się z komercjalizacją nauki.

Ewelina Zaremba
chief technology officer

W Sygnis New Technologies od lipca 2017 roku. Zarządza pracami zespołów techników i technologów druku 3D. Opracowuje plany wdrożeń, rozwiązania dedykowane poszczególnym klientom – wyceny, dobór narzędzi, maszyn i technologii. Czołowy specjalista technologii DLP w kraju.  Studiowała Lotnictwo na Politechnice Warszawskiej.

Aneta Arwaj
chief marketing officer

Z Sygnis New Technologies związana od 2015 roku, z czego przez dwa pierwsze pełniła rolę niezależnego konsultanta PR.
Od stycznia 2018 w podstawowym składzie spółki. Koordynuje prace działów marketingu i relacji z klientami i partnerami.
Absolwentka dziennikarstwa, od zawsze zajmująca się komunikacją i public relations, a od kilku lat także marketingiem (studiowała Zarządzanie i Marketing na UW).
Specjalizuje się w media relations, pozycjonowaniu eksperckim i komunikacji wewnętrznej.

 

 

Marek Kamiński
head of social media

W Sygnis New Technologies odpowiada za wizerunek firmy w mediach społecznościowych, współpracę i partnerstwo z innymi podmiotami, tworzenie treści. Uczestniczy w tworzeniu strategii marketingowych Sygnis i pozostałych spółek TRIS group. Odpowiada za powstające materiały foto i video.

Maciej Głowacki
designer i główny projektant

Zrealizował kilkadziesiąt projektów wzornictwa przemysłowego oraz rozwiązań technologicznych, takich jak zegarek z funkcjami biometrycznymi, urządzenia do kuchni molekularnej, eyetrackera, czy ergonomiczne opakowanie na plastry. Z branżą związany jest od ponad 5 lat i jest jedną z najbardziej doświadczonych osób w Polsce zajmujących się projektowaniem trójwymiarowym do wykorzystania na drukarkach 3D. Na swoim koncie ma także prestiżowe projekty wykonywane na zlecenie Wojska Polskiego.

Łukasz Mikulski
technolog –
 projektant

Menu