O Sygnis

 

Jesteśmy jedną z wiodących polskich firm zajmujących się wdrażaniem technologii druku 3D do firm, zakładów produkcyjnych i przemysłowych oraz instytutów naukowych oraz doradztwem przy wyborze optymalnych rozwiązań technologii przyrostowych (FDM, SLA, SLS, SLM). Na zlecenie naszych Klientów przeprowadzamy audyty technologiczne, świadczymy także usługi consultingu przy implementacji technologii druku 3D do posiadanych już przez firmy i instytucje parków maszynowych czy sprzętów badawczych i laboratoryjnych.

Działamy na styku nauki i biznesu, łącząc ze sobą te światy i szukając dla nich wspólnych ścieżek rozwoju i kooperacji. Dzięki bliskiej współpracy z wiodącymi europejskimi instytutami naukowymi, posiadamy dostęp do unikatowego w branży know-how, zgromadzonego wśród naukowców i uczelni wyższych.

PROWADZIMY WŁASNE DZIAŁANIA R&D

Obecnie, Sygnis New Technologies realizuje kilka projektów z zakresu badań i rozwoju we współpracy z zespołami badawczymi wiodących polskich instytutów naukowych:

  • Prace R&D nad stworzeniem technologii druku 3D ze szkła niskotemperaturowego SYGLASS w kooperacji z zespołem prof. Ryszarda Buczyńskiego z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020).
  • Prace R&D nad opracowaniem technologii otrzymywania uniwersalnego nośnika past ceramicznych nieprzewodzących. Prace realizowane w konsorcjum z Instytutem Energetyki w Warszawie w ramach przyznanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) Bonu na Innowacje.
  • W konsorcjum z LABNATEK prowadzimy prace R&D nad robotem pipetującym. Dzięki urządzeniu, będzie można zastąpić ręczne dozowanie próbek w laboratoriach w pełni zautomatyzowanym, eliminując tym samym niedokładności w wielkości próbek oraz generując znaczące oszczędności czasu.

PROTOTYPOWANIE I WDROŻENIA DRUKU 3D

Dla naszych Klientów możemy wykonać każdy wskazany produkt lub prototyp: bez względu na oczekiwany materiał czy właściwości wydruku. Tworzymy modele o skomplikowanej geometrii, elastyczne, bardzo wytrzymałe, z kompozytów drewna czy z gipsu. Wiedza, którą dzielimy się w trakcie wdrożenia, przygotowuje naszych Klientów do samodzielnej realizacji projektów w ich firmie. Zrealizowaliśmy już dziesiątki projektów związanych z szybkim prototypowaniem lub wdrożeniami druku 3D. Dzięki wdrożonym przez nas technologiom, nasi klienci i partnerzy obniżają znacząco koszty produkcji i serwisu, oszczędzają czas i niwelują straty związane z przestojem produkcji.

Nasza oferta jest wynikiem setek godzin poświęconych na drukowanie 3D i badanie rynku drukarek 3D. Dzięki temu gwarantujemy naszym Klientom, że znajdują się w niej wyłącznie modele drukarek 3D o najlepszym stosunku jakości do ceny. Wdrażając druk 3D do firm nie tylko dopasowujemy drukarkę optymalną do potrzeb. Dzielimy się także swoją wiedzą z zakresu drukowania 3D, projektowania 3D i obsługi drukarek 3D. Kluczowe jest dla nas bowiem, aby nasi Klienci byli w pełni przygotowani do samodzielnej realizacji projektów, a technologie i drukarki 3D stały się dla nich maksymalnie efektywnymi i pożytecznymi narzędziami pracy.

CEO Sygnis New Technologies

Andrzej Burgs
prezes zarządu oraz CEO

Fizyk – biznesmen. Jest praktycznie niezniszczalny. Nigdy nie choruje, jest zawsze w pełni sił. Wraz z zespołem podejrzewamy, że przybiera ludzką postać tylko po to, żeby inni czuli się komfortowo.
Urodzony warszawiak, historyk-pasjonat – przy dobrej whisky potrafi godzinami dyskutować o edukacji, nauce i biznesie. Na bieżąco śledzi wzloty i upadki Polonii Warszawa. Dumny absolwent Staszica.

W tym momencie szacuje się, że około 1/3 społeczeństwa polskiego już wie, że jego okulary są wydrukowane w 3D. Teraz, Ty również o tym wiesz.

chief R&D officer

dr Olga Czerwińska
chief R&D officer

Doktor fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W ciągu ostatnich 10 lat prowadziła badania naukowe, uczyła studentów, prowadziła warsztaty dla dzieci, uczestniczyła i organizowała niezliczone konferencje krajowe i międzynarodowe. W Sygnis New Technologies na cały etat mierzy się z komercjalizacją nauki.

chief technology officer

Ewelina Zaremba
chief technology officer

W Sygnis New Technologies od lipca 2017 roku. Zarządza pracami zespołów techników i technologów druku 3D. Opracowuje plany wdrożeń, rozwiązania dedykowane poszczególnym klientom – wyceny, dobór narzędzi, maszyn i technologii. Czołowy specjalista technologii DLP w kraju.

starszy specjalista ds druku 3D

inż. Piotr Piskorski
project manager

Absolwent Mikrotechnologii i Nanotechnologii na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. W Sygnis New Technologies odpowiada za procesy produkcyjne, przeprowadzanie skanów 3D i serwis maszyn. Zajmuje się również przygotowaniem i realizacją specjalistycznych szkoleń obejmujących technologię FDM, skanowanie 3D i naukę obsługi oprogramowania CAD/CAM. Jego doświadczenie z tego zakresu potwierdza kilkadziesiąt udanych wdrożeń druku 3D do firm i instytucji, podczas których nasi klienci zdobyli umiejętność sprawnej, samodzielnej pracy z drukarką 3D.

Marek Lorent-Kamiński
chief marketing and social media officer

Odpowiada za wizerunek firmy w mediach społecznościowych, współpracę i partnerstwo z innymi podmiotami, tworzenie treści. Uczestniczy w tworzeniu strategii marketingowych Sygnis New Technologies i pozostałych spółek TRIS group. Opracowuje materiały audio i video.

główny projektant

Maciej Głowacki
główny projektant

Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu dla przemysłu, nauki i szeroko rozumianego wzornictwa przemysłowego. W swojej pracy nie ogranicza się tylko do druku 3D. Tworzy modele sprofilowane pod formy wtryskowe, odlewanie próżniowe i kilka innych technik stosowanych w przemyśle ceramicznym i biżuterii. Jego portfolio obejmuje projekty m.in.: dla polskiej armii, Uniwersytetu Warszawskiego oraz firm takich, jak Johnson Electric i Bacardi. Laureat polskich i międzynarodowych konkursów projektowych: 2017 Glassberries Design Award, 2017 Siemens Future Living Award i 2017 Plastpol Award.

technolog - projektant

Łukasz “Kosmos” Mikulski
technolog – projektant

Menu