Autorski projekt opaski uciskowej (stazy) w drodze na front wschodni

Problem z dostępnością opasek uciskowych na rynku skłonił nas do przeanalizowania od podstaw procesu produkcji opasek uciskowych i stworzenia unikatowej propozycji. Dzięki temu, w niecałe 2 miesiące stworzyliśmy produkt, który inni próbowali stworzyć przez lata – autorską, w pełni funkcjonalną opaskę uciskową drukowaną 3D.

Projekt jest częścią inicjatywy Tech Against Tanks, w ramach której stworzyliśmy grupę szybkiego reagowania w sytuacjach kryzysowych będącą w stanie dostarczać niezbędne rozwiązania software i hardware. Zaprzyjaźnione firmy z sektora druku 3D połączyły siły, by działać pod presją czasu i bezpośrednio odpowiadać na prośby obywateli Państw znajdujących się w potrzebie.

Projekt opaski uciskowej

Rozwiązanie powstało w konsultacji z polskimi i ukraińskimi ratownikami medycznymi posiadającymi doświadczenie bojowe, lekarzami polowymi IRCC, instruktorami medycyny pola walki, a także z Centrum Zaawansowanych Technologii UAM. Stazy ratują życie, dlatego poddaliśmy projekt rygorystycznym testom i dogłębnej weryfikacji specjalistów medycznych i wojskowych.

Wykonanie prototypu zajęło nam dwa miesiące. Ostateczna wersja prototypu pomyślnie przeszła laboratoryjne testy materiałowe, badania rozkładu nacisku i testy w komorze starzeniowej. W oparciu o powyższe badania przygotowujemy publikację naukową dokumentującą ich rezultaty. W tym momencie pracujemy nad certyfikacją projektu.

Pełen projekt jest dostępny na stronie: https://techagainsttanks.com/modele/opaska-uciskowa-staza/