Platformy Multi-Organ-Chip opracowane przez niemiecką firmę TissUse GmbH składają się z miniaturowych struktur pozwalających symulować relacje między ludzkimi narządami z uwzględnieniem aspektu fizjologicznego.

Za pomocą tych platform, na modelu zbliżonym do ludzkiego, możemy bezpośrednio przewidzieć np. metabolizm i efekty działania badanych cząsteczek oraz ograniczyć lub nawet zastąpić testowanie na modelach zwierzęcych. Umożliwiają one przyspieszenie procesu rozwoju produktów farmaceutycznych, chemicznych i kosmetycznych oraz pozwalają na rozwój w dziedzinie medycyny spersonalizowanej.

  • Chipy o standardowej wielkości szkiełka mikroskopowego;
  • Stworzone do pracy z już istniejącym sprzętem laboratoryjnym;
  • Kompatybilne z rozwiązaniami do obrazowania przyżyciowego;
  • Posiadają wbudowaną mikropompę zapewniającą dynamiczne krążenie medium;
  • Możliwość zastosowania różnych, fizjologicznych naprężeń ścinających;
  • Możliwość stworzenia chipów dostosowanych do potrzeb konkretnych eksperymentów.

HUMIMIC Chip2

Umożliwia jednoczesną hodowlę dwóch różnych modeli organów. Komórki i tkanki mogą być używane do naśladowania barier biologicznych, takich jak jelito, płuco czy skóra, jak również do hodowli sferoidalnych i opartych na matrycy, aby naśladować trójwymiarowe środowisko organów, takich jak wątroba.

HUMIMIC Chip3 

Jest przeznaczony do jednoczesnej hodowli do trzech modeli narządów we wspólnym obiegu mikrofluidycznym. Dzięki dostosowanej do potrzeb konstrukcji z przedziałami narządów o różnej wielkości zapewnia on dodatkową elastyczność w doborze kultur komórkowych.

HUMIMIC Chip4

Umożliwia łatwą integrację do czterech różnych modeli organów, np. kombinacji jelita, wątroby, nerki i tkanki neuronalnej w jednym systemie. Wykorzystuje dwa oddzielne obwody mikrofluidyczne do modelowania procesów takich jak wydalanie i reabsorpcja różnych substancji w modelu nerkowym.

Stanisław Gołębiewski
Application Engineer
Stanisław Gołębiewski
Application Engineer