Kamery mikroskopowe sCMOS

Kamery Scientific CMOS (sCMOS) firmy Andor oferują zaawansowany zestaw funkcji, które czynią je idealnymi do wykonywania ilościowych pomiarów naukowych o wysokiej dokładności. SCMOS zwiększają wydajność mikroskopu fluorescencyjnego, oferując duże pole widzenia i wysoką rozdzielczość przy dużej liczbie klatek na sekundę, jednocześnie zapewniając niską czułość szumów i dużą rozpiętość tonalną.

Model Sona

Przeznaczony specjalnie do zastosowań w obrazowaniu nauk przyrodniczych. Zapewnia doskonałą równowagę między czułością, szybkością i rozdzielczością, w celu uzyskania optymalnej wydajności obrazowania. Format 4,2 megapiksela z pikselami 6,5 µm jest idealnie dostosowany do szeroko stosowanych powiększeń 40x i 60x. Jest ona najczulsza wśród kamer sCMOS z tylnym podświetleniem.

Model Zyla

Korzysta z najnowszej generacji mikrosoczewek z przednim podświetleniem w technologii sensora sCMOS firmy Fairchild Imaging, zapewniając imponujące 82% QEmax. Umożliwia krótszą ekspozycje, szybszą liczbę klatek na sekundę i zmniejszenie fototoksyczności.

Model Neo 5.5

Jest oparty na dużym 5.5 megapikselowym czujniku z pikselami 6.5 µm i średnicą 22mm, idealnym do zastosowań takich jak mikroskopia komórkowa, astronomia. Neo 5.5 może dostarczyć 30 klatek na sekundę w trybie ciągłym lub do 100 klatek na sekundę w trybie burst. Ekstremalnie niski prąd ciemny oznacza, że nadaje się do pracy w różnych warunkach ekspozycji.

Modele: Sona, Zyla i Neo

Kamery sCMOS znajdą zastosowania w badaniach nad:

  • Ruchliwością komórek
  • Biologią rozwoju
  • Transportem wewnątrzkomórkowym
  • Organoidami
  • Neurofizjologią
Karolina Sobeczek
Application Engineer
Karolina Sobeczek
Application Engineer