Cellink Lumen X+

Lumen X+™ jest pierwszą drukarką 3D z cyfrowym przetwarzaniem światła (DLP) stworzoną specjalnie do biodrukowania makroporowatych rusztowań lub mikroprzepływowych urządzeń typu lab-on-a-chip. Oferując najwyższą rozdzielczość i precyzję w swojej klasie, ten przełomowy instrument ułatwia tworzenie złożonych struktur, w tym skomplikowanych unaczynień, przy użyciu widzialnego światła niebieskiego (405 nm), przy niezrównoważonej szybkości (do 50 razy szybciej od innych metod drukowania).

Lumen X+ tworzy stałe hydrożele, zaczynając od kropli światłoczułego, płynnego biotuszu PhotoInk™ w zbiorniku. Przemysłowy projektor emitujący niebieskie światło wyświetla serię obrazów obrazów na zbiorniku, jak w pokazie slajdów. Obszary kropli, które zostały naświetlone stają się usieciowane i zestalają się w pojedynczą warstwę. Platforma konstrukcyjna przesuwa się w górę, aby umożliwić tworzenie modelu warstwa po warstwie.

LumenX+ pozwala tworzyć złożone układy mikroprzepływowe, np. model pęcherzyka płucnego, gdzie średnica najmniejszego kanału to 250 µm.

Specyfikacja techniczna:

Wymiary zewnętrzne (dł. x szer. x wys.) 43 x 24 X 41 cm
Waga10 kg
Rozdzielczość wyświetlanego obrazu1280 x 800 pikseli
Rozdzielczość piksela (XY)50 µm
Precyzja osi Z5 µm
Powierzchnia robocza65 x 40 x 50 mm
Długość wyświetlanej fali405 nm
Zakres intensywności10–30 mW/cm2
Obsługiwane pliki.stl
Łączność USB-A, USB-C
Aysia Khan
Application Engineer
Aysia Khan
Application Engineer