Cellink Lumen X Gen 3

Lumen X+™ jest drukarką 3D z cyfrowym przetwarzaniem światła (DLP) stworzoną specjalnie do biodrukowania makroporowatych rusztowań lub mikroprzepływowych urządzeń typu lab-on-a-chip. Oferując najwyższą rozdzielczość i precyzję w swojej klasie, ten przełomowy instrument ułatwia tworzenie złożonych struktur, w tym skomplikowanych unaczynień, przy użyciu widzialnego światła niebieskiego (405 nm), przy niezrównoważonej szybkości (do 50 razy szybciej od innych metod drukowania).

Lumen X+ tworzy stałe hydrożele, zaczynając od kropli światłoczułego, płynnego biotuszu PhotoInk™ w zbiorniku. Przemysłowy projektor emitujący niebieskie światło wyświetla serię obrazów obrazów na zbiorniku, jak w pokazie slajdów. Obszary kropli, które zostały naświetlone stają się usieciowane i zestalają się w pojedynczą warstwę. Platforma konstrukcyjna przesuwa się w górę, aby umożliwić tworzenie modelu warstwa po warstwie.

LumenX pozwala tworzyć złożone układy mikroprzepływowe, np. model pęcherzyka płucnego, gdzie średnica najmniejszego kanału to 250 µm.

Specyfikacja techniczna:

Wymiary zewnętrzne (dł. x szer. x wys.) 414 mm x 373 mm x 451 mm
Waga15.6 kg
Zakres temperaturytemperatura pokojowa do 60 C°
Rozdzielczość piksela (XY)35 µm
WyświetlaczEkran dotykowy 10″ o wysokiej rozdzielczości
Powierzchnia robocza68 x 38 x 100 mm
Długość wyświetlanej fali405 nm
Zakres intensywnoścido 30 mW/cm2
Obsługiwane pliki.stl, pliki graficzne (BMP, GIF, PNG, JPG)
Łączność USB-A, USB-C, Ethernet
placeholder.png
Julia Radosz
Junior Sales Specialist
placeholder.png
Julia Radosz
Junior Sales Specialist