Mikrobioreaktor S.nest

S.NEST to wysokoprzepustowy mikrobioreaktor przeznaczony do rozwoju linii komórkowych. Został stworzony do badań przesiewowych leków, badań w zakresie genomiki funkcjonalnej oraz przy opracowywaniu biofarmaceutyków. Działa jako zintegrowany system zwiększający efektywność oraz produktywność hodowli komórkowych. Poprawia jakość warunków hodowlanych w mikroskali oraz zwiększa wydajność selekcji linii komórkowych.

S.NEST umożliwia jednoczesną hodowlę komórek na 4 płytkach 24- lub 96-dołkowych. Każda z płytek znajduje się w oddzielnej komorze, która funkcjonuje jako samodzielny inkubator z możliwością sterowania panującą w nim temperaturą, poziomem CO2 oraz wilgotnością. Dodatkowo, każda z komór ma wbudowaną lampę UV przeznaczoną do sterylizacji.

Opatentowane pokrywki na płytki umożliwiają ciągłe mieszanie hodowli zawiesinowych w dołkach oraz zachowanie równomiernego rozkładu poziomu tlenu. W celu ograniczenia parowania pożywki z hodowli zastosowano opatentowany kondensator zintegrowany z pokrywką na płytkę, który podczas każdego cyklu mieszania oddaje skondensowany na jego powierzchni płyn z powrotem do dołków. Dzięki zastosowaniu sensorów optycznych umieszczonych na dnie każdego dołka, możliwe jest monitorowanie pH oraz poziomu nasycenia tlenem w każdym dołku w czasie rzeczywistym. Kontrolę całego procesu umożliwia intuicyjne, specjalistyczne oprogramowanie.

Zastosowanie S.NEST skutkuje zatem większą gęstością oraz żywotnością komórek niż w przypadku prowadzenia tradycyjnej hodowli.

Stanisław Gołębiewski
Application Engineer
Stanisław Gołębiewski
Application Engineer