Quantum X bio firmy NANOSCRIBE jest pierwszym tego typu urządzeniem, które umożliwia submikronową rozdzielczość druku i podnosi poprzeczkę dla wysoce precyzyjnego bioprintingu 3D. Dzięki polimeryzacji dwufotonowej (2PP), system ten jest głównym narzędziem do miniaturyzacji biodruku, definiując na nowo pracę nad zaawansowanymi zastosowaniami biomedycznymi, w tym inżynierię tkankową i medycynę regeneracyjną.

Quantum X bio oferuje podstawowe funkcje, takie jak precyzyjna kontrola temperatury, sterylne środowisko i funkcjonalizowane biomateriały, które otwierają nowy poziom biodruku i skutecznie przyspieszają innowacje w kluczowych zastosowaniach, takich jak inżynieria tkankowa, biologia komórki i pełen zakres zastosowań biomedycznych.

Quantum X bio zapewnia wszystkie funkcje potrzebne do drukowania z biożywic zawierających żywe komórki – i utrzymywania ich przy życiu. Pozwala to na odkrywanie nowych, ekscytujących zastosowań, takich jak drukowanie tkanek unaczynionych, inteligentnych/żywych materiałów, topologii dla mechaniki i migracji komórek, modelowania submikronowego i wielu innych.

Zalety:

  • Otwarty system kompatybilny z każdą dostępną biożywicą
  • Długość fali przyjazna komórkom (780 nm)
  • Sterylne środowisko o kontrolowanej temperaturze
  • Możliwość uzyskania żywotności komórek >90%

Specyfikacja techniczna:

Maksymalna powierzchnia drukowania, mm²50 x 50
Technologia drukowaniadrukowanie warstwa-po-warstwie na podstawie technologii 2PP, dwufotonowa litografia w skali szarości (2GL)
Maksymalna szybkość skanowania6,25 m/s dzielone przez powiększenie obiektywu
Średnica pola drukowania25 mm dzielone przez powiększenie obiektywu
Precyzja Autofokusa, nm≤ 30
Dokładność kształtu, nm≤ 200
placeholder.png
Julia Radosz
Junior Sales Specialist
placeholder.png
Julia Radosz
Junior Sales Specialist