System do pomiaru przepływu ciepła TLS-100

Czujniki TLS oraz kontroler MP-2 tworzą wspólnie system do pomiaru przepływu ciepła TLS-100. TLS-100 jest przenośnym urządzeniem używanym do pomiaru przewodności i rezystancji cieplnej rozmaitych próbek, w tym gleby, betonu oraz polimerów.

Standardowy czujnik 100 mm

Każdy TLS-100 jest wyposażony w standardowy czujnik 100 mm do badania gleby, miękkich materiałów, polimerów i materiałów łatwych do wiercenia. Czujnik igłowy jest całkowicie wprowadzany do izotermicznej próbki, a pomiar jest wykonywany po naciśnięciu przycisku. Po 180 sekundach wyświetlane są wyniki dla przewodności cieplnej i rezystywności cieplnej. Zapisane wyniki mogą być również wyeksportowane do komputera, poprzez wygodne oprogramowanie i połączenie USB.

Standardowy czujnik 50 mm

Czujnik 50 mm został zaprojektowany do badania twardych próbek, takich jak skała i beton. Wywiercenie wymaganego otworu o średnicy 4 mm x 50 mm w sztywnych próbkach jest proste, dzięki użyciu załączonego wiertła.

Opcjonalny czujnik 150 mm

Opcjonalny czujnik 150 mm wykorzystuje się do badań w laboratorium oraz w terenie. Umożliwia badanie gleby i miękkich materiałów zgodnie z IEEE 442-2017. Dostarcza wyników o przewodności cieplnej i rezystywności cieplnej.

Czujnik standardowy 100mm – vCp

Czujnik TLS 100 mm – vCp został zaprojektowany do badania przewodności cieplnej, dyfuzyjności cieplnej oraz ciepła właściwego gleby, materiałów miękkich lub materiałów łatwych do wiercenia.

Specyfikacja techniczna:

Materiałygleba, skały, beton, polimery
Przewodność cieplna0.1 to 5 W/m•K
Oporność cieplna0.2 to 10 m•K/W
Czas pomiaru3 min
Zakres temperatur pomiaru-40 do 100°C
Odtwarzalność± 2%
Precyzja± 5%

Stanisław Gołębiewski
Application Engineer
Stanisław Gołębiewski
Application Engineer