Oprogramowanie AIVIA
Moduł 2D

AIVIA 2D

Pakiet Aivia 2D przeznaczony jest dla grup badawczych analizujących zestawy danych 2D i 2D w sekwencjach czasowych uzyskanych za pomocą mikroskopii fluorescencyjnej lub z kontrastem fazowym. Protokoły analityczne w Aivia stosują najnowocześniejszy algorytm przetwarzania obrazu w celu automatycznego wzmocnienia, wykrywania i śledzenia obiektów (komórek, jąder, cząstek itp.) oraz mogą być łatwo dostosowane do twoich zbiorów danych. Masz również dostęp do szerokiej gamy pomiarów morfologicznych, intensywności, ruchu i linii dzięki przepisom na kompleksową analizę danych.

Elementy pakietu

AIVIA BASE


Podstawa wszystkich pakietów Aivia. Wyposażony jest w wysokowydajne maszyny do renderowania objętości i powierzchni, które są w stanie obsłużyć nawet najbardziej wymagające zestawy danych mikroskopowych (wiele terabajtów; wiele kanałów). Oferuje szeroką gamę modeli wizualizacji, które umożliwiają eksplorację danych. Podstawowe opcje ilościowe, takie jak pomiar, arkusz kalkulacyjny, wykresy i adnotacje są również zawarte w Aivia Base.

2D Object Detection + Tracking

 

 

Aivia 2D zawiera kilka potoków analitycznych zwanych przepisami na śledzenie obiektów (np. komórek, jąder, cząstek i filamentów). Każdy przepis wykorzystuje zaawansowany algorytm przetwarzania obrazu w celu wzmocnienia i wykrywania obiektów. Przepisy wykrywają interesujące obiekty na obrazie i śledzą ich ruchliwość w czasie.

Machine Learning Pixel Classifier


Możesz wyszkolić model uczenia maszynowego, aby odróżniał obiekty będące przedmiotem zainteresowania od tła. Pixel Classifier zapewnia skuteczny sposób wykrywania obiektów na obrazach, w których konwencjonalne metody oparte na progach nie są wystarczające.

Track and Lineage Editing

 

Edytuj wyniki analizy śledzenia za pomocą Edytora ścieżek i linii (ang. Track and Lineage Editor). Posiada prosty schemat sterowania za pomocą jednego przycisku, który umożliwia przeciąganie i upuszczanie punktów w celu łączenia i rozplatania ścieżek oraz tworzenia linii. Wszystkie zmiany są aktualizowane automatycznie w pomiarach.

ODKRYJ wszystkie PAKIETY AIVIA

Kontakt

Nikoletta Buczek
AIVIA Application Engineer

+48 513 864 913

nikoletta.buczek@sygnis.pl