Apium M220

Apium M220 to pierwsza na świecie drukarka 3D zaprojektowana specjalnie do wytwarzania produktów medycznych i implantów wykonanych z PEEK.

 

System filtrowania gorącego powietrza analizuje geometrię elementu i dostosowuje moc grzewczą, aby zawsze uzyskać optymalny pobór energii. Ciągły przepływ powietrza w komorze umożliwia wydruk elementów w pozbawionym zanieczyszczeń środowisku.

 

Ekstruder w drukarce M220 został opracowany pod kątem elastyczności i trwałości. Czterokrotnie większa siła posuwu w porównaniu do poprzedniego modelu umożliwia precyzyjną ekstruzję materiału. Wszystkie elementy mające kontakt z filamentem są wykonane z medycznie kompatybilnych materiałów : PEEK, tytan, stal 316L i PTFE

 

Dedykowane, biokompatybilne filamenty produkowane z firmą Evonik umożliwiają wytwarzanie z PEEK wyrobów medycznych klasy III. 

 

Ujednolicone procedury kalibracji gwarantują stałą jakość elementów. Oprogramowanie automatycznie informuje o nadchodzących operacjach konserwacyjnych i prowadzi krok po kroku przez wszystkie procedury.

 

 

Materiały

 

Filament PEEK klasy medycznej Apium oparty jest na żywicy VESTAKEEP® i4 G dostarczanej przez producenta specjalistycznych materiałów Evonik. VESTAKEEP® i4 G, opracowany specjalnie z myślą o produkcji trwałych implantów, wykazuje wysoką biokompatybilność, biostabilność i przejrzystość promieniowania rentgenowskiego, co ułatwia umiejscowienie implantów i kontrolę chirurgiczną.

 

 

Żywica spełnia zalecenia ISO 10993-1 „do trwałego kontaktu z tkanką / kością” i jest zgodna z ASTM F2026 „Standardowa specyfikacja polimerów polietheretherketonu (PEEK) do zastosowań w implantach chirurgicznych”.

 

 

Medyczne filamenty PEEK i drukarki 3D z serii M220 zostały wyprodukowane w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów na urządzenia medyczne.

 

Nowa technologia produkcji oznacza krótszy czas realizacji i koszty implantów. Dzięki medycznemu drukowi 3D produkcja może być teraz wykonywana na miejscu w szpitalach, a nie zlecana większemu producentowi.

Specyfikacja

  • Pole robocze: 130 x 130 x 120 mm
  • Rozmiar drukarki: 850 x 685 x 675 mm

 

  • Średnica dyszy: 0,2 – 0,8 mm
  • Grubości warstw: 0,05 – 0,6 mm
  • Grubość ściany: > 250 µm

 

  • Temperatura głowicy drukującej: do 540 ° C
  • System filtrowania gorącego powietrza: do 280 ° C

 

  • Emisja hałasu: <70 dB (A)
  • Formaty danych: STL, OBJ, G-code