fbpx

Nowoczesna edukacja w szkole z tradycjami

Druk 3D w polskiej edukacji odgrywa coraz większą rolę. Poza prototypowaniem na uczelniach i w szkołach zawodowych, technologie addytywne coraz częściej wykorzystywane są na specjalnych warsztatach dla dzieci w różnym wieku. Nie dziwi więc, że firmy z branży prześcigają się w oferowaniu sprzętu w pełni bezpiecznego i atrakcyjnego dla dzieci.

Historia brytyjskiego nauczyciela jest dobrym przykładem na to, że również konserwatywne instytucje edukacyjne powoli przekonują się do wprowadzania technologii druku 3D do swoich planów nauczania. Phil Hall uczy Product Design w The Windsor Boys’ School oraz The Windsow Girl’ School, brytyjskich szkołach dla dzieci w wieku 13-19 lat.

nowoczesna edukacja w szkołach - warsztaty z technologii addytywnych

Hall jest wielokrotnie nagradzanym nauczycielem, którego wysiłki są coraz częściej doceniane nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale też na arenie międzynarodwej. Kluczem do jego filozofii jest uczenie dzieci jak w pełni zaprojektować własne produkty od podstaw – od pomysłu aż po jego zmaterializowanie poprzez druk 3D – a przy tym rozwijanie kreatywności i umiejętności w pracy w grupie przy opracowywaniu funkcjonalnych projektów.

At The Windsor Boys’ School we try to make the pupils understand that the subject is not all about creating pretty forms for themselves-these are not vanity projects. Designing for a third party-a client-really helps the pupils see things differently. From the age of 15, pupils undertake projects which are entirely focussed on design for others-either individuals or communities.

Miejmy nadzieję, że dzięki rozpowszechnianiu wiedzy o druku 3D, polskie szkoły będą coraz częściej korzystać z jego możliwości.

My jak najbardziej podpisujemy się pod tym pomysłem i i jesteśmy gotowi zapewnić polskim szkołom do tego celu niezbędny sprzęt!

źródło: https://3dprint.com/182459/educator-spotlight-on-phil-hall/

Tags:
,