fbpx

Relacja z Dnia Otwartego w Sygnis! Sobota pełna wrażeń! [ZDJĘCIA, WIDEO]

W ostatnią sobotę (13.10.2018) zorganizowaliśmy dzień otwarty w siedzibie naszej firmy. Były pokazy skanowania i druku 3D, opowiedzieliśmy o naszej pracy i przyszłych projektach. Znalazło się również miejsce na pogawędki przy kawie z naszymi znajomymi. Zobaczcie, jak łączymy pracę z pasją!

Sygnis New Technologies pod czas dnia otwartego w siedzibie firmy

Prototyp skonstruowany przez naszego dobrego znajomego, Macieja Słomczyńskiego, wydrukowany na drukarce FlashForge Dreamer:

Mały Innowator na otwartym dniu w Sygnis New Technologies

Mały Innowator to projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 i realizowany przez pracowników, doktorantów i osoby współpracujące z Wydziałem Pedagogicznym UW. W ramach projektu został opracowany program kształcenia uczniów klas 1-3 integrujący model nauczania STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Math) z usystematyzowanym podejściem do procesu innowacyjnego Design Thinking. STEAM stawia ucznia w roli badacza, odkrywcy, konstruktora, który wykorzystuje naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę do tworzenia własnych rozwiązań, co przekłada się na rozbudzanie ciekawości poznawczej i stymulowanie rozwoju intelektualnego.

>>> Sygnis wśród Pereł Motoryzacji! Druk 3D gościnnie na wystawie Narodowego Muzeum Techniki

Dzień z drukiem 3D

Nasi goście mogli również spróbować swoich sił w “odręcznym” druku 3D za pomocą długopisów 3D!

Pokazywaliśmy w jaki sposób podchodzimy do postprocessingu i na czym polega proces wykańczania powierzchni modelu – usuwanie podpór, szlifowanie, klejenie i malowanie.

relacja z dnia otwartego Sygnis New Technologies, wydruk czaszki

Inna perspektywa

W naszym biurze panował niezły ruch. Opowiadaliśmy naszym gościom o kolekcji wydruków, opisywaliśmy i przedstawialiśmy proces skanowania 3D. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni ilością pytań i zainteresowaniem kwestiami, które nam wydają się często żmudną codziennością. Dzięki Wam, możemy wciąż na nowo odkrywać siłę oddziaływania druku 3D na wyobraźnię.

Zobacz również: Najważniejsze to mieć głowę na karku. Drukujemy kask rowerowy!

Wszystkich, którzy nie zdołali wstąpić do nas w ostatnią sobotę, zapraszamy do biura w tygodniu, a wszystkim przybyłym jeszcze raz dziękujemy!