fbpx

#dokarmiam, czyli wyjątkowy konkurs podsumowujący sezon zimowy!

Pierwsze przebłyski wiosny zaskoczyły nas jak zima zaskakuje kierowców, więc stwierdziliśmy, że najwyższa pora podsumować mroźny okres w życiu ptaków i pokazać inicjatywy, których autorami byliście Wy! Ptaki Polskie z firmą Sygnis New Technologies ruszają z akcją edukacyjną połączoną z konkursem, w którym może wziąć udział każdy, kto troszczy się o los naszych lotnych sąsiadów

TL;DR – szczegóły konkursu na końcu artykułu!

Dokarmiamy – edukujemy

To efekt nietypowej współpracy osób z różnych środowisk, które połączyły wspólne cele. Stowarzyszenie Ptaki Polskie od wielu lat dba o jakość życia ptaków w Polsce. Podpowiadają jak dokarmiać, jak dbać o nasze najbliższe środowisko i jego, często niezauważanych, skrzydlatych mieszkańców. Wraz z rozwojem nowych technologii pojawia się jednak coraz więcej zagrożeń dla ekosystemu. Czy w rejonie nowych technologii i nadchodzącego przemysłu 4.0 jest miejsce na działania pro-ekologiczne?

Foto: Magdalena Misiura

Wraz ze wzrostem możliwości technologicznych pojawiają się również nowe drogi adaptacji innowacyjnych rozwiązań do odwiecznych problemów. Zazwyczaj, gdy mowa o druku 3D, słyszymy o operacjach wdrożeniowych do firm w celu zwiększenia efektywności pracy maszyn. Czasami obije nam się o uszy wzmianka o zaletach druku 3D w zastosowaniach medycznych. Jedno jest pewne – technologia zmienia życie codzienne – od skali globalnej do pojedynczych działań lokalnych, oddolnych. Przez najbliższy tydzień poświęcimy czas, by przyjrzeć się tym ostatnim.

>>> Czy druk 3D może być eko?

Jak wziąć udział w konkursie?

Z okazji powoli kończącego się sezonu zimowego razem z Ptaki Polskie ruszamy z podsumowaniem akcji dokarmiania ptaków! Startujemy z wyjątkowym konkursem, w którym będziecie mogli wygrać praktyczny, zaprojektowany z myślą o miłośnikach fotografii, przyjazny środowisku karmnik wydrukowany w 3D!

Wystarczy, że pochwalicie się na Facebooku zdjęciami swoich karmników, budek i innych pomysłów, które wprowadziliście w życie tej zimy, by pomóc ptakom w przetrwaniu. Wrzućcie zdjęcia własnych inicjatyw i oznaczcie je hashtagiem #dokarmiam, a my wybierzemy najciekawsze spośród nich i nagrodzimy. Konkurs trwa do 28 lutego.

Możecie nas również oznaczyć w swoich postach. Dzięki temu, łatwiej znajdziemy Wasze zgłoszenia! Linki do profili społecznościowych:

Sygnis New Technologies
Jestem na pTAK!

0

Wszystkie karmniki wykonano techniką druku 3D z materiału PLA – w 100% biodegradowalnej mączki kukurydzianej pozyskiwanej z naturalnych surowców. Powstały one we współpracy z autorami projektu, stowarzyszeniem PrintedNest, których projekty możecie znaleźć w całej Europie! Na co dzień współpracujemy z firmami z zakresu przemysłu ciężkiego, ale wspieramy również inicjatywy lokalne, małe biznesy i organizacje non-profit. W przeciągu najbliższego tygodnia opowiemy również o tym, jak świadomie dokarmiać i czego kategorycznie należy unikać w tej kwestii. Nie zabraknie też ciekawostek ornitologicznych i tych na przecięciu nowych technologii i inicjatyw pro-ekologicznych. Bądźcie z nami!

Czytaj również: Aktivist 3D Party, czyli przykład wykorzystania druku 3D w popkulturze [WIDEO, ZDJĘCIA]