fbpx

Nowy rozdział w historii Sygnis. Powstaje Sygnis Bio Technologies

Labnatek łączy się z liderem technologii druku 3D Sygnis New Technologies, tworząc pierwszą polską firmę profesjonalnie zajmującą się technologiami addytywnymi w biotechnologii i medycynie – Sygnis Bio Technologies.

Drogi Labnateka i Sygnis New Technologies wielokrotnie krzyżowały się w zakresie projektów prowadzonych we współpracy z polskimi edukatorami m.in. Rzecznikami Nauki czy Piknikiem Naukowym. Gdy zaczęliśmy rozwijać naszą ofertę w zakresie biodruku i biopatterningu, naturalnie też zaczęły się zacieśniać więzy pomiędzy obiema firmami. W roku 2019 zdecydowaliśmy na dołączenie Labnatek do rodziny Sygnis, czego efektem jest Sygnis Bio Technologies.

Producentem sprzętu, dzięki któremu możemy rozwiązywać problemy naszych partnerów naukowych i biznesowych, jest Cellink – szwedzko-amerykański lider biodruku 3D na świecie. Firma założona w 2016 roku przez 4 osoby, dziś liczy około 150 pracowników. Ich biura znajdują się w sześciu miastach na trzech kontynentach, a ich systemy sprawnie funkcjonują w ponad 700 laboratoriach na całym świecie.

Sygnis Bio Technologies w swojej ofercie dysponuje między innymi trzema maszynami unikatowymi na polskim rynku: Holograph X, Single-Cell Printer i Nanolive CX-A.

Jednym z najciekawszych przedsięwzięć, dla którego Sygnis Bio Technologies zapewnia wsparcie technologiczne, jest projekt Bionicznej Trzustki, który prowadzi Fundacja Badań i Rozwoju Nauki. Z inicjatywy FBiRN powstało konsorcjum Bionic, któremu przewodniczy dr hab. med. Michał Wszoła. Konsorcjum pracuje nad projektem o nazwie „Biodrukowanie 3D rusztowań z wykorzystaniem wysp trzustkowych lub komórek produkujących insulinę w celu stworzenia bionicznej trzustki”.

Artykuł autorstwa Marka Lorent-Kamińskiego.