Opracowany przez nas model składa się z trzynastu odrębnych elementów tworzących całość, która drukuje się łącznie przez 15 godzin i 24 minuty. Do wydruku wykorzystaliśmy materiał Ecoline PLA Dark Blue od polskiego producenta print-me, a same wydruki zrealizowaliśmy na drukarkach Sygnis Flashforge Guider II. Sam projekt nie obfitował w zbyt wiele przeszkód, więc zdecydowaliśmy się na dodanie miłego dla użytkownika detalu – logo Warsaw Genomics.
Dzięki temu, że mieliśmy pełną kontrolę nad procesem projektowania i druku tego modelu, dostosowaliśmy go pod specyfikę druku 3D i podzieliliśmy na płaskie segmenty. W efekcie, znacząco zmniejszyliśmy czas produkcji pojedynczego trzymaka, rozkładając jego wydruk na kilka drukarek. Dodatkowo, podzielenie wydruku na segmenty pozwoliło ograniczyć do zera zużycie materiału podporowego, który byłby niezbędny w przypadku druku elementu w całości. Udało nam się zmniejszyć koszt produkcyjny, co przełożyło się bezpośrednio na mniejszy wydatek po stronie Klienta oraz umożliwiło uzyskanie brandowanego logotypami firmy i wyróżniającego się w środowisku laboratoryjnym standu.
Pomimo tych zmian na etapie produkcyjnym, całość jest sztywna i dużo stabilniejsza, niż standardowe i mniejsze stojaki laboratoryjne. To zasługa odpowiedniego dopasowania elementów składowych. Warsaw Genomics przychodząc do nas potrzebowali kompaktowego elementu, który zwiększy wygodę pracowników, ograniczając liczbę stosowanych przez nich trzymaków na próbówki. W wyniku naszej współpracy uzyskali brandowane rozwiązanie spełniające oczekiwaną przez nich funkcję w bardzo konkurencyjnej cenie.