Design tkwi w szczegółach

W tym miesiącu, ze względu na światową i krajową sytuację związaną z pandemią koronawirusa, diametralnie przestawiliśmy naszą produkcję na inne tory. Zacieśniliśmy współpracę z zaprzyjaźnioną firmą Warsaw Genomics, dla której przygotowujemy projekty, pomagamy w zabezpieczeniu i organizacji laboratorium do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 u pacjentów.
Staramy się pomagać w utrzymaniu maksymalnej przepustowości laboratorium, która aktualnie utrzymuje się na poziomie do tysiąca testów dziennie. Zaprojektowane przez nas modele 3D specjalistycznych stojaków laboratoryjnych do laboratoriów badających koronawirusa udostępniliśmy do pobrania dla każdego na zasadach otwartej licencji.

Ekstremalnie szybkie prototypowanie

W tym wpisie na blogu chcielibyśmy jednak przedstawić inny projekt, którym osiągamy zawrotne prędkości w prototypowaniu i dostarczaniu gotowego produktu dla Klienta.

Problemem było użycie niestandardowych płytek reakcyjnych w robotach firmy Beckman Coulter. Płytki poruszały się w uchwytach, powodując ryzyko uszkodzenia drogiego, aktualnie niezbędnego w pracy laboratorium, urządzenia.

fast prototyping project2
fast prototyping project
Rapid Prototyping project 2
Rapid Prototyping project 1

Stabilizacja od razu

Od momentu zdiagnozowania problemu do wydrukowania w 3D gotowego rozwiązania minęły cztery godziny. W tym czasie zdołaliśmy zaprojektować, wykonać i dostarczyć wydruk zwiększający niezawodność zautomatyzowanych procesów na zrobotyzowanych systemach Biomek Beckman Coulter.
3d model project stabilization

Naszym rozwiązaniem były proste kształty wykorzystujące istniejącą geometrię uchwytów, które nie wychodzą poza obrys maszyny, pozwalają zawsze w taki sam sposób pozycjonować szalki bez ryzyka uszkodzenia urządzenia.