Innowacyjne podejście do wykrywania raka jamy ustnej

Co roku u 640 tysięcy ludzi wykrywany jest rak jamy ustnej. Aktualnie wskaźnik przeżycia wynosi 65%, jednak dzięki wczesnej diagnozie możliwe jest podwyższenie go do 90% ratując przy okazji miliony istnień.

Aby to osiągnąć firma Vista Dental produkuje nietoksyczne, i niedrogie urządzenie dla lekarzy które pomaga wykryć raka jamy ustnej poprzez zwiększenie widoczności nieprawidłowości błony śluzowej jamy ustnej przy jednoczesnej redukcji fałszywych alarmów, dzięki innowacyjnemu urządzeniu oświetleniowemu.

zdjęcie urządzenia oświetleniowego dzięki któremu lekarze będą mogli wykryć rak jamy ustnej.

Za zaprojektowanie, prototypowanie i rozwój projektu odpowiedzialne było Milestone-Studio. Z kolei firma Bold Machines z Bre Pettis na czele, była odpowiedzialna za tworzenie precyzyjnych prototypów przed-produkcyjnych. Prototypy miały istotny wpływ na funkcjonalność, ergonomię i styl narzędzia.

Do prototypowania użyta została wielomateriałowa drukarka 3D StratasysObjet 500 Connex3.Urządzenie było w stanie wykorzystać materiały o różnych właściwościach, w zależności od ich przyszłego zastosowania, a jednocześnie pozwalała na szybkie powtórzenia i zmiany w projekcie.

Więcej informacji dotyczących tego ciekawego projektu można przeczytać na stronie: http://3dprint.com/74536/oral-cancer-3d-print/