Femtika Nanofactory to hybrydowy system do mikro- i nanofabrykacji, który łączy popularne techniki wytwarzania addytywnego i subtraktywnego. Proces mikrofabrykacji w tym urządzeniu obejmuje nie tylko dwufotonową fotopolimeryzację 2PP, ale wykorzystuje również technikę ablacji laserowej oraz selektywne trawienie laserowe SLE (Selective Laser Etching). Wytwarzanie mikro- i nanostruktur możliwe jest przy użyciu ogromnej gamy materiałów (polimery, szkła, metale, ceramika itp.).

Specjalistyczne oprogramowanie 3DPoli daje na pełną kontrolę nad urządzeniem, pozwala na sterowanie zarówno ręczne, jak i ze skryptów zdefiniowanych przez użytkownika. System jest modułowy, można go modyfikować zgodnie z konkretnymi potrzebami, np. dobrać typ lasera do materiału, dołączyć uchwyty światłowodów czy zintegrować z automatyczną linią produkcyjną.

Kontrolowany przez skaner galwanometryczny wysoko precyzyjny układ pozycjonowania pozwalają na druk 3D z rozdzielczością nawet 0,2 μm (200 nm) przy polu roboczym 160 x 160 mm bez artefaktów stitchingu.

Giorgi Tchutchulashvili
Application Engineer
Giorgi Tchutchulashvili