CSR

Jako Grupa Technologiczna Sygnis współpracujemy nie tylko z biznesem i sektorem naukowym, ale również wspieramy różnorodne organizacje i podmioty, których wartości i idee są zbieżne z naszymi. Edukujemy dzieci i dorosłych, opowiadając o nowych technologiach, wspomagamy fundację, szkoły, placówki pożytku publicznego przekazując drukarki 3D, organizując warsztaty i pokazy. Popularyzujemy nowe technologie nie tylko poprzez wystąpienia medialne, ale także dzięki realnym działaniom, mającym potencjał zmiany jakości życia całego społeczeństwa.

STYCZEŃ 2020

FUNDACJA CUMY

Więcej/mniej

Wspieramy fundację CUMY - grupę rzemieślników, tworzących otwarty warsztat oraz przestrzeń szkoleniową w zabytkowej Stoczni w Gdańsku. Na potrzeby działań edukacyjnych fundacji przekazaliśmy dwie drukarki 3D FlashForge Dreamer.

STYCZEŃ 2021

"Własność intelektualna i przedsiębiorczość z projektem zespołowym" - zajęcia ze studentami Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej/mniej

W ramach wieloletniej przyjaźni z Uniwersytetem Warszawskim wspieramy rozwój studentów dzieląc się doświadczeniem z zakresu biznesu i nauki. Przykładem owej współpracy jest cykliczny udział CEO Sygnis New Technologies, Andrzeja Burgs, w zajęciach ze studentami Wydziału Fizyki UW prowadzonych przez prof. dr. hab. Ryszarda Buczyńskiego.

grudzień 2020

Aukcja Charytatywna WOŚP

Więcej/mniej

Nowy rok rozpoczęliśmy od wsparcia WOŚP [Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy] w charytatywnej zbiórce na sprzęt medyczny dla potrzebujących. Przedmiotem licytacji był karmnik w całości wydrukowany w 3D z biodegradowalnego materiału. Zbiórkę wspieraliśmy również stacjonarnie poprzez skarbonkę znajdującą się w naszej siedzibie.

grudzień 2020

Szlachetna paczka

Więcej/mniej

Koniec 2020 roku spędziliśmy pomagając. W ramach akcji Szlachetna Paczka udostępniliśmy miejsce do pakowania paczek z produktami pierwszej potrzeby. Jako wsparcie logistyczne i organizacyjne, użyczyliśmy naszego firmowego busa i przewieźliśmy paczki do osób potrzebujących.

grudzień 2020

Muranowski mural pandemiczny

Więcej/mniej

Showroom Technika by Sygnis jest częścią lokalnej społeczności Muranowa. Udzielamy się i wspieramy jego mieszkańców. Wspominamy jego historię i razem tworzymy nową. Dlatego wydrukowaliśmy w 3D i dostarczyliśmy symboliczne maseczki dla dzieci z muralu wykonanego przez “Przepis na Muranów”. Demontaż maseczek nastąpi w momencie ustania pandemii.

WRZESIEŃ 2020

Święto Muranowa 2020

Więcej/mniej

Będąc częścią społeczności lokalnej SHOWROOM TECHNOLOGICZNY Technika by Sygnis dołączył do Święta Muranowa. Uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć i poznać proces druku 3D, zrobić zdjęcie ze statuetką Voice of Poland i otrzymać gadżety wydrukowane z użyciem technologii druku 3D.

WRZESIEŃ 2020

MENTORING I WSPARCIE UCZESTNIKÓW PFR SZKOŁA PIONIERÓW

Więcej/mniej

W naszym showroomie technologicznym Technika by Sygnis gościliśmy Polski Fundusz Rozwoju i Microsoft w ramach warsztatów z cyklu "PFR Szkoła Pionierów". Przez dwa dni Andrzej Burgs prowadził młodych entuzjastów prototypowania przez meandry zagadnień hardware'owych a także wspierał w optymalizacji ich projektów.

LIPIEC 2020

65. urodziny Pałacu Kultury i Nauki

Więcej/mniej

Popularyzacja nowych technologii to dla nas czysta radość, niezależnie od tego czy rozmawiamy o niuansach technicznych z inżynierami czy śmiejemy się razem z najmłodszymi przy próbach odręcznego drukowania 3D za pomocą długopisów. Wspólnie z zarządem PKiN zorganizowaliśmy wielkie urodziny Pałacu, podczas których tworzyliśmy nadruki na piance kawowej, drukowaliśmy w 3D małe kopie PKiN i rozmawialiśmy o technologiach addytywnych ze zwiedzającymi.

Maj 2020

Startujemy z pomaganiem

Więcej/mniej

Z początkiem pandemiii Sars-Cov 2- Sygnis dołączyło do akcji łączącej ludzi, którzy chcieliwspólnymi siłami wspomóc walkę z koronawirusem. W ramch #startujemyzpomaganiem wydrukowaliśmy i dostarczyliśmy przyłbice do Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu!

MARZEC 2020

Warsztaty dla dzieci we współpracy z DPS Software

Więcej/mniej

Razem z DPS Software współpracowaliśmy przy zajęciach dla dzieci. Uczestnicy rozwijali wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności modelowania 3D, a swoje projekty mogli wydrukować na drukarkach 3D dostarczonych przez Sygnis New Technologies.

LUTY 2020

DRUKARKA 3D DLA Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

Więcej/mniej

Druk 3D w medycynie pomaga przy wizualizacji chorób u pacjentów, a także tworzeniu materiałów ułatwiających leczenie i pobyt pacjenta w szpitalu. 17 lutego 2020 roku Sygnis przekazało drukarkę 3D FlashForge Dreamer dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Staramy się, aby możliwości nowych technologii były wykorzystywane wszechstronnie, zwłaszcza w zakresie pomocy pacjentom.

LUTY 2020

MENTORING uczestników MedBiz Days

Więcej/mniej

Świat nauki jest mocno powiązany ze światem innowacji i biznesu. Jako Grupa Technologiczna Sygnis dzielimy się naszym doświadczeniem i wiedzą z obydwu tych sfer. Właśnie dlatego CEO Sygnis Andrzej Burgs wielokrotnie pod kątem mentoringu wspierał startupy i wydarzenia w ramach Medbiz Days.

STYCZEŃ 2020

"Własność intelektualna i przedsiębiorczość z projektem zespołowym" - zajęcia ze studentami Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej/mniej

W ramach wieloletniej przyjaźni z Uniwersytetem Warszawskim wspieramy rozwój studentów dzieląc się doświadczeniem z zakresu biznesu i nauki. Przykładem owej współpracy jest cykliczny udział CEO Sygnis New Technologies, Andrzeja Burgs, w zajęciach ze studentami Wydziału Fizyki UW prowadzonych przez prof. dr. hab. Ryszarda Buczyńskiego.

LISTOPAD 2019

Festiwal Matematyki.Nauka Najmłodszych.

Więcej/mniej

Podczas kolejnej edycji Festiwalu Matematyki na naszym stanowisku na dzieci czekały zabawki matematyczne, upominki drukowane na bieżąco za pomocą technologii druku 3D, a także mnóstwo ciekawostek o nowych technologiach. Fot. Dawid Żuchowicz, Agencja Gazeta

LIPIEC 2019

WOMEN IN 3D PRINTING

Więcej/mniej

Ewelina Zaremba - Chief Technology Officer oraz Olga Czerwińska - Chief R&D Officer zostały ambasadorkami Woman in 3D Printing w Polsce. Tym samym wpierają rozwój liderek i specjalistek z branży 3D druku.

LUTY 2019

Jestem na pTAK!

Więcej/mniej

Nowe technologie oraz natura mogą współistnieć, co więcej mogą współpracować! Jednym z przykładów takiej kooperacji jest wspólny projekt Sygnis New Technologies i stowarzyszenia Ptaki Polskie. W 2019 roku ruszyliśmy z akcją edukacyjną # d o k a r m i a m , która połączyła różne sfery wspólnym celem- zadbaniem o los naszych skrzydlatych sąsiadów. Opowiadaliśmy o tym, jak świadomie dokarmiać i czego kategorycznie należy unikać w tej kwestii. Nie zabrakło ciekawostek o działaniach łączących nowe technologie i inicjatywy proekologiczne.

GRUDZIEŃ 2018

Festiwal Matematyki. Matematyka w cyfrowym świecie!

Więcej/mniej

Grupa Technologiczna Sygnis jest corocznym partnerem Festiwalu Matematyki organizowanego przez Gazetę Wyborczą. Razem z uczestnikami odkrywaliśmy tajemnice druku 3D i tworzyliśmy wydruki za pomocą długopisów 3D! Fot. Dawid Żuchowicz, Agencja Gazeta

CZERWIEC 2018

Piknik Naukowy na PGE Narodowy

Więcej/mniej

Na Piknik Naukowy na PGE Narodowy wspieramy Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego! i Drukowaliśmy pięknie zakładki do książek a także dzieliliśmy się wiedzą o świecie nowych technologii i druku 3D.

Maj 2018

LOTNIA TAŃSKIEGO DLA LICEUM JEGO IMIENIA

Więcej/mniej

Nietuzinkowe pomysły to nasza specjalność, dlatego też z wielką przyjemnością pomagamy realizować je innym. W maju 2018 roku mieliśmy wielką przyjemność wydrukować replikę słynnej lotni Czesława Tańskiego dla Liceum jego imienia z Puszczy Mariańskiej, które wspieramy naszą wiedzą i doświadczeniem także przy innych okazjach. Replika lotni stała się częścią obchodów 100-lecia Niepodległości w Liceum im. Tańskiego.