Historia Grupy Sygnis

Co przedstawia nasze logo?

 

Skąd wzięła się nazwa naszej firmy? Dlaczego mówimy o sobie, że jesteśmy „konstelacją”? Zapraszamy do zapoznania się z historią logotypu i związanej z nią narracji wizerunkowej firmy Sygnis.

 

Początki naszej firmy sięgają 2012 roku. Sygnis zostało założone przez grupę fizyków z Uniwersytetu Warszawskiego, przyjaciół, pasjonatów kosmosu i sięgania w nieznane. Szukali oni identyfikacji wizualnej, która odzwierciedlałaby z jednej strony współpracę i dobre relacje, a z drugiej niezależność i wyjątkowość każdej z osób tworzących zespół. Nasze wyjście z próżni i pojawienie się na rynkowym firmamencie zobrazowaliśmy logotypem zainspirowanym Gwiazdozbiorem Łabędzia (Cygnus).

 

Odnaleźliśmy siebie samych w ciągłym ruchu. W pozornie niezależnych trajektoriach, które z odpowiedniej perspektywy tworzą współzależną strukturę. Łabędź to stworzenie groźne i piękne. Co więcej, Cygnus to również mitologiczny przyjaciel Phaetona (Foton), syna Heliosa – co doskonale pasuje do zafascynowanych fizyką założycieli Sygnis.

 

Różnorodnie wykorzystywany przez nas motyw Gwiazdozbioru Łabędzia zawiera w sobie istotę tego, co o Sygnis niewypowiedziane.

Obejrzyj archiwalne fotografie z eventów branżowych, przełomowych dokonań i najważniejszych momentów Sygnis.

 

Niedługo będziesz mógł również przeczytać historię Grupy Sygnis – obiecujące początki, emocjonujące kryzysy, wzloty i upadki, a także plany na przyszłość.

2014

2015