WIEDZA MA WARSTWY

Sygnis to konstelacja. Jesteśmy zbiorem wybitnych indywidualności: cenionych inżynierów, projektantów i naukowców, ale jednocześnie tworzymy zgrany, dynamiczny zespół. Niezależnie od tego skąd przychodzimy, każdy z nas jest ekspertem w swojej dziedzinie. Rośniemy w siłę, dzieląc się wiedzą. Kochamy tworzyć, zarówno przedmioty użytkowe, rozwiązania technologiczne, projekty, jak i grafiki, filmy i hermetyczne żarty. Dzielimy pasję do seriali i książek Sci-Fi – pozostałość nastoletnich fascynacji wszechświatem. Wtedy zrozumieliśmy, że przyszłość jest plastyczna, a my możemy ją kształtować.

Choć zaczynaliśmy od druku 3D, dziś tworzymy w ponad 30 technologiach.
Jeszcze nie postawiliśmy kropki

Poznaj nasz zespół:

Andrzej Burgs

CEO i Prezes Zarządu

Fizyk – biznesmen. Jest praktycznie niezniszczalny. Nigdy nie choruje, jest zawsze w pełni sił.
Wraz z zespołem podejrzewamy, że przybiera ludzką postać tylko po to, żeby inni czuli się komfortowo.

Jeden z założycieli Izby Gospodarczej Przemysłu 4.0. Ekspert – pracodawca Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
Urodzony warszawiak, historyk-pasjonat – przy dobrej whisky potrafi godzinami dyskutować o edukacji, nauce i biznesie.
Na bieżąco śledzi wzloty i upadki Polonii Warszawa. Dumny absolwent Staszica.

 

W tym momencie szacuje się, że około 1/3 społeczeństwa polskiego już wie, że jego okulary są wydrukowane w 3D. Teraz, Ty również o tym wiesz.

Ewelina Zaremba

Chief Technology Officer

Olga Czerwińska

Chief R&D Officer

Ewelina i Piotr dołączyli do firmy mniej więcej w tym samym czasie. W Sygnis krąży legenda o tym, że gdyby pierwszego dnia pracy Piotr nie przepuścił jej w drzwiach, nie zostałaby naszym CTO. Na szczęście, Piotr jest dżentelmenem.

 

Ewelina to mózg operacyjny działu technicznego. Z pozoru spokojna i miła, gdy się wkurzy, jej długie blond loki rozwiewają się jak u mrocznej wersji Galadrieli, a jej gniew jest potężny.

 

Za to piecze naprawdę pyszne ciastka.

 

Opracowuje plany wdrożeń i zarządza zespołami techników i specjalistów druku 3D. Gdy już wszyscy pójdą do domu, ona zakłada słuchawki i buja się do piosenek ze swoich ulubionych musicali.

Ambasadorka Women in 3D Printing.

Doktor fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, która w brawurowy sposób łączy działalność naukową i pracę zawodową. Potrafi płynnie przejść w konwersacji od ciekawostek z bajek dla najmłodszych przez nawiązania do dowolnego odcinka „Przyjaciół” (wszystkie zna na pamięć), aż do problematyki związanej z cząstkami elementarnymi.

 

W ciągu ostatnich dziesięciu lat przeprowadzała badania naukowe, uczyła studentów, prowadziła warsztaty dla dzieci, organizowała niezliczoną ilość konferencji krajowych i międzynarodowych. Wycisza umysł, ćwicząc jogę. W Sygnis New Technologies na cały etat mierzy się z komercjalizacją nauki.
Ambasadorka Women in 3D Printing.

 

W niektórych kręgach mówią na nią Inga. Ale to tajne przez poufne.

Piotr Piskorski

Project Manager

Łukasz Mikulski

Projektant / Technolog

Jak już wiemy, wysokiej klasy dżentelmen, absolwent Mikrotechnologii i Nanotechnologii na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Piotr posiada ponadnaturalne moce, które aktywują się po porannej kawie, np. potrafi odpalić 40 drukarek 3D jednym ruchem ręki. Nasz biurowy Magneto, tyle że nie nosi hełmu (przystojniejszy od Fassbendera).

 

Opracowuje i przeprowadza specjalistyczne szkolenia, obejmujące technologie FDM, skanowanie 3D i naukę obsługi oprogramowania CAD/CAM. Napędzają go słodkie napoje energetyczne i suche żarty.

 

Wszystkie chore drukarki przybywają do niego, szukając ratunku. Wyjeżdżają do Klientów w pełni sił i przeżywają drugą młodość. Piotr doskonale opisuje zawiłości technologii addytywnych, przystępnie tłumacząc nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia.

Łukasz ma tak skomplikowaną osobowość, że wciąż staramy się ją zdekodować.

Maciej Głowacki

Head of Design

Marek Lorent-Kamiński

Chief Marketing and Social Media Officer

Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu dla przemysłu, nauki i szeroko rozumianego wzornictwa przemysłowego. W swojej pracy nie ogranicza się tylko do druku 3D, projektuje również pod formy wtryskowe, odlewanie próżniowe i wiele innych technologii wytwórczych. Jego portfolio obejmuje projekty m.in.: dla polskiej armii, Uniwersytetu Warszawskiego oraz firm takich, jak Johnson Electric i Bacardi. Laureat polskich i międzynarodowych konkursów projektowych: 2017 Glassberries Design Award, 2017 Siemens Future Living Award i 2019 Projekt „ORNO”.

 

Ma wbudowany sentyment do Kabaretu Starszych Panów i filmów Felliniego. Obok Marka Lorent-Kamińskiego, swojego wieloletniego przyjaciela, jeden z dwóch najbardziej zagorzałych fanów zespołu The Mars Volta w firmie. Razem tworzą memiczną forpocztę Sygnisu.

 

Maciej nie potrafi zachować powagi podczas sesji zdjęciowych. Powyżej jedyna, archiwalna fotografia, która nadaje się na LinkedIn.

Większość treści, które macie okazję przeczytać na Sygnis, to dzieło płodności literackiej Marka. Tym razem, ze względu na wrodzoną skromność, poprosił nas, abyśmy to my go opisali.

 

Marek, CMO, nieformalnie nazywany Ćmo, odpowiada za wizerunek firmy, wszelkie koncepcje treści marketingowych, kanały społecznościowe Sygnis i najgorsze, bo zaraźliwe, żarty w firmie. Zajmuje się kontaktem z mediami, współpracą z partnerami i opracowywaniem strategii działań marketingowych. Jest magikiem, który potrafi niepozorny barter zamienić w naprawdę interesującą współpracę.

 

Gdyby nie pracował w Sygnis, podkładałby pewnie głos w filmach przyrodniczych, bo jak nikt potrafi modulować głos. Po godzinach gra na perkusji w zespole Bastard Disco, pochłania horrendalne ilości pesto i od czasu do czasu pisze wiersze.

Joanna Kozos

Grafik

Adrianna Bykowska

Product Manager

Asia to samozwańcza graficzka, fotografka, urbanistka, programistka, tancerka ludowa, gothka i kolarka, która swoim aktywnym trybem życia potrafi zawstydzić niejednego sportowca, a już na pewno zawstydza wszystkie leniwce w biurze.

 

Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu. Jeśli nie jedzie właśnie 130. kilometra na rowerze, tworzy zapewne 130. z kolei katalog Sygnis.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych i londyńskiej Guildhall. Doświadczona Project Manager sceny polskich startupów, w Sygnisie odpowiedzialna za dział HoReCa. Prawa ręka Marka, gdy ten tonie w tsunami deadline’ów.

 

Ada ubiera się na czarno i ma czarny rower. Jedynie podczas wspólnych zdjęć udało się ją namówić na rozjaśnienie kolorystyki. Ale to tyle.

Bielsze nie będzie.

 

Miłośniczka dobrego techno, która w czasie wolnym uprawia VJ’ing.