Działalność R&D własna oraz na zlecenie Klienta

Jesteśmy firmą badawczo-rozwojową. Chcemy naszymi wynalazkami skutecznie zmieniać świat. Rozwiązujemy problemy i tworzymy nowe idee w obszarach nowych technologii przyrostowych, biotechnologii, energetyki i nanotechnologii. Dzięki naszym projektom własnym powstają przełomowe rozwiązania z zakresu magazynowania energii, poszerzania dostępu do rozwiązań nanotechnicznych, a także przełomowe metody ratowania zdrowia i życia. Śledzimy rozwój materiałów na świecie i przede wszystkim nieustannie doposażamy własny park maszyn, aby dotrzymać kroku coraz to nowym potrzebom świata nauki oraz przemysłu.

Siła w zespole

Nasz zespół to wybitni specjaliści od technologii wytwarzania i materiałoznawstwa, szeroko pojętej budowy maszyn i automatyki, elektroniki i programowania niskopoziomowego. Tak szeroki wachlarz kompetencji pozwala nam na całkowitą samodzielność w procesie tworzenia nowych rozwiązań i ich walidacji. Z kolei bogate zaplecze produkcyjne pozwala spełnić potrzeby nasze i naszych klientów, szczególnie w zakresie usług typu “proof–of–concept”.

Masz pomysł, lecz nie wiesz od czego zacząć?

Pomagamy innym jednostkom zrealizować ich przełomowe projekty. Zacznijmy od rozmowy a na pewno wspólnie znajdziemy najlepszą drogę do sukcesu – czyli wdrożenia.

Zostaniemy Twoim partnerem w pracach badawczo – rozwojowych finansowanych ze źródeł zewnętrznych. Możemy wystąpić zarówno w roli podwykonawcy, jak i konsorcjanta. Dopełnimy wszelkich formalności wymaganych w przypisanym nam fragmencie projektu.

  • Zaplanujemy proces prac dotyczących określonego obszaru projektu – wyznaczymy niezbędne działania i określimy czas ich realizacji;
  • Przygotujemy szczegółowy budżet prac;
  • Ocenimy ryzyko niepowodzenia pierwotnego planu i wyznaczymy drogi alternatywne;
  • Przygotujemy część wniosku o finansowanie dotyczącą wyznaczonego obszaru projektu;
  • Weźmiemy udział w panelu eksperckim oceniającym wniosek o finansowanie;
  • Przygotujemy raporty z prac wykonanych w ramach współpracy oraz dokumentację techniczną projektu.

Zaufali nam:

Opracowanie i budowa urządzenia
lub procesu produkcyjnego

Proof-of-concept
Kiedy masz pomysł, ale nie masz pewności, czy zadziała lub chcesz zaprezentować wynik potencjalnemu inwestorowi, znajdziemy sposób, aby jak najniższym kosztem przeprowadzić rzetelne próby koncepcji. Ustalimy cel i przebieg testów, przygotujemy raport końcowy z opisem wyników i potencjał rozwojowy.
Prototyp
Na podstawie określonych wymagań budujemy pierwszą wersję urządzenia, z założeniami, że pewne elementy ulegną zmianie. Prototyp realizujemy, gdy odbiorca wie, co chce uzyskać z maszyny, ale nie wie jak dokładnie ma być ona zbudowana.
Autorskie stanowisko testowe/laboratoryjne
Klient dokładnie wie co potrzebuje testować i jakie dane zbierać. Dążymy do osiągnięcia zadanych funkcjonalności i wygodnego dostępu do modyfikacji.

Dobudowa maszyn
Kiedy potrzebujesz wsparcia w istniejącym, własnym projekcie urządzenia, aby osiągnąć pożądany cel końcowy – mniejsze koszty produkcji, lepszą estetykę lub parametry pracy.
Nasze projekty to m.in:
  • Przeprowadzenie prac badawczo – rozwojowych polegających na opracowaniu technologii termicznego druku 3D ze szkła niskotemperaturowego;
  • Skonstruowanie wielofunkcyjnej hybrydowej drukarki 3D z systemem kontroli jakości w czasie rzeczywistym;
  • Stworzenie technologii druku z biomateriałów i skonstruowanie biodrukarki 3D do zautomatyzowanego tworzenia bionicznych narządów;
  • Opracowanie nośnika uniwersalnego dla past ceramicznych nieprzewodzących do wykorzystania w systemach druku 3D.

Małe R&D
Nasza praca to nie tylko urządzenia. Na co dzień realizujemy także tzw. “Małe R&D” – krótkoterminowe zlecenia badawcze zamykające się w obszarze testów możliwości poszczególnych technologii wytwarzania. Jeśli nie jesteś pewny z czego wykonać elementy swojego projektu, my opracujemy to za Ciebie. Małe R&D to także zlecone badania stanu techniki na zadany temat oraz testy materiałów na zlecenie.