Oświadczenie polskiej branży druku 3D w sprawie agresji Rosji na Ukrainę

14 marca 2022 r. w Cambridge Innovation Center Warsaw na ulicy Chmielnej 73, na Tarasie Prototypowania Sygnis S.A., reprezentanci polskiej branży druku 3D podpisali wspólne oświadczenie w sprawie agresji Rosji na Ukrainę. Osiemnaście firm z branży technologii addytywnych potępiło działania Federacji Rosyjskiej względem narodu Ukraińskiego i zadeklarowało zawieszenie aktywności gospodarczej na rynkach Federacji Rosyjskiej i Republiki Białorusi.

Przedstawiciele polskiej branży druku 3D podpisują wspólne oświadczenie w sprawie agresji Rosji na Ukrainę

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła niesprowokowaną, nieuzasadnioną wojnę z Ukrainą. Heroiczna postawa Obywateli Ukrainy udowodniła całemu światu, że złu można i należy się sprzeciwiać. Brutalności i agresji przeciwstawiona została determinacja i upór, zarówno wojskowych, jak i cywili. Wciąż walczą oni w imię wolności i niezależności swojego narodu.

Przedstawiciele Polskiej Branży Druku 3D wyrażają swój sprzeciw i niezgodę na niczym niesprowokowany najazd armii rosyjskiej na Wolną i Niepodległą Ukrainę. Osiemnaście firm z sektora technologii addytywnych wyraża solidarność z Narodem Ukraińskim. Równocześnie oferują pełną pomoc i wsparcie wszystkim tym, którzy zmuszeni zostali do ucieczki ze swojej Ojczyzny i szukają schronienia w Polsce. W tej trudnej i dramatycznej chwili przedstawiciele polskiej branży druku 3D zgodnie oświadczają, że każdy z nich i ich współpracowników jest gotowy pomagać i wspierać Obywateli Ukrainy.

Taras Prototypowania Sygnis S.A. w CIC Warsaw, ul. Chmielna 73

Dopóki Rosja nie zaprzestanie swojej agresji na Ukrainę, żaden z sygnatariuszy tego dokumentu nie będzie prowadził jakichkolwiek działań biznesowych, handlowych i usługowych względem jakiegokolwiek podmiotu rosyjskiego i białoruskiego, wspierającego ten brutalny i bezlitosny atak.

PEŁNA TREŚĆ OŚWIADCZENIA:

24 lutego 2022 r. wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę, rozpoczynając największy od 30 lat konflikt zbrojny w Europie. W obliczu tej zaskakującej agresji wojskowej, jako obywatele Polski i Unii Europejskiej działający na wspólnym rynku nowych technologii, My, przedstawiciele Polskiej Branży Druku 3D wyrażamy swój sprzeciw i niezgodę na niczym niesprowokowany najazd armii rosyjskiej na Wolną i Niepodległą Ukrainę.

Wyrażamy solidarność z Narodem Ukraińskim i głęboko współczujemy rodzinom zabitych żołnierzy i zamordowanych obywateli. Równocześnie oferujemy pełną pomoc i wsparcie wszystkim tym, którzy zmuszeni zostali do ucieczki ze swojej Ojczyzny i szukają schronienia w naszym kraju. W tej trudnej i dramatycznej chwili pragniemy oświadczyć, że każdy z nas i naszych współpracowników jest gotowy pomagać i wspierać obywateli Ukrainy.

Pragniemy oświadczyć, że dopóki Rosja nie zaprzestanie swojej agresji na Ukrainę, sygnatariusze niniejszego dokumentu zawieszają do odwołania swoją aktywność gospodarczą na rynkach Federacji Rosyjskiej i Republiki Białorusi oraz zobowiązują się nie podejmować dalszej współpracy z podmiotami zarejestrowanymi w powyższych krajach.

Oświadczenie zostało podpisane przez firmy:

3dArtech
3D-TAL
CadXpert
CD3D
Fiberlogy
Finnotech
GREENFILL3D
Integart
Monkeyfab
Omni3D
ROSA3D
SEB-COMP
SIT Polska
SYGNIS

UBOT3D
Zmorph

Reprezentanci 13 firm złożyli swoje podpisy osobiście, a 5 kolejnych podpisało je elektronicznie. Na Tarasie Prototypowania Sygnis S.A. spotkali się sygnatariusze: Paweł Rokita, Paweł Ślusarczyk, Łukasz Mikłowski, Eryk Wąsek, Paweł Twardo, Paweł Robak, Alicja Sakowicz-Soldatke, Sebastian Mazurek i Andrzej Burgs.