Programy praktyk wakacyjnych

Praca, praktyki, staże a może masz pomysł na startup lub już go prowadzisz?

Jedną z osób, które odbyły u nas praktyki jest Kasia

Na staż zgłosiłam się poprzez ogłoszenie znalezione w Internecie. Szukałam stażu, w ramach którego mogłabym rozwinąć swoje umiejętności, by móc dalej pracować w zawodzie grafika.

Staż w Sygnis rozpoczęłam w sierpniu ubiegłego roku w Dziale Wzorniczym. Dostałam możliwość rozwijania wielu umiejętności i szlifowania znajomości programów z pakietu Adobe – od początku samodzielnie zajmowałam się przygotowywaniem materiałów reklamowych, montowaniem materiałów video czy retuszem zdjęć. Pomimo wielu postawionych mi wyzwań, zawsze mogłam liczyć na wsparcie merytoryczne i pomoc zarówno od przełożonego, jak i od innych pracowników (nie tylko z mojego działu).

Spodobała mi się atmosfera pracy panująca w Sygnis, dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy po stażu uzyskałam możliwość kontynuowania pracy już w pełnym wymiarze godzin, na stanowisku Junior Graphic Designer.

Piotr zaczynał od praktyk, teraz sam szuka praktykantów do swojego działu.

Firmę pierwszy raz zauważyłem przeglądając możliwości odbycia praktyk. Szukałem wtedy firmy działającej w branży wytwórczej oraz szeroko pojętych nowych technologiach. Moim celem była praca w firmie, która łączyła interesujące mnie techniki addytywne z technikami konwencjonalnymi, z którymi styczność miałem na studiach.

Praktyki rozpoczęły się od podstaw pracy z drukarkami 3D zarówno pod kątem ich obsługi, jak również doboru odpowiednich materiałów i parametrów procesów po wykonywanie produktów końcowych. Podczas praktyk miałem możliwość współpracy w projektach, które dotyczyły zagadnień przemysłowych oraz produkcyjnych odzwierciedlających realne zastosowanie technik addytywnych.

Praktyki spodobały mi się również ze względu na otwartość pracy z ludźmi. Wszyscy byli chętni do rozmów w temacie projektów, a w chwilach gdy brakowało pomysłu na dalsze działanie przekazywali wskazówki.

W ramach praktyk zdobyłem zarówno interesujące mnie umiejętności techniczne oraz miałem również możliwość zweryfikowania przedstawionej na studiach wiedzy z obecnym stanem przemysłu i stosowanych w nim rozwiązań. Wartością dodaną była też praca z zespołami wzorniczym oraz marketingiem,

Tak mi się spodobało, że zostałem. Teraz zarządzam Działem Produkcji i szukam praktykantów pasjonujących się drukiem 3D.

Zapraszam.

Kogo szukamy i co oferujemy?

Szukamy osób, które:

 • Zaangażują się w prace koncepcyjne, badawcze, eksperymentalne, konstrukcyjne, designerskie także fizyczne, pracę z narzędziami, pracę z danymi, pisanie raportów, itp. – czyli są otwarte na różne zajęcia
 • Interesują się addytywnymi metodami wytwarzania, są pasjonatami druku 3D, znają różnice między metodą FDM a SLS
 • Ukończyły co najmniej 2 rok studiów
 • Bardzo dobrze znają język angielski min B2 i chętnie będą sięgać do literatury źródłowej
 • Są otwarte i kreatywne a jednocześnie sumienne i rzetelne.

Co oferujemy:

 • Umowę zlecenie na 3 miesiące,
 • Elastyczny czas pracy, 140 godzin miesięcznie
 • Praktykę w trybie stacjonarnym
 • Możliwość pozostania w strukturach firmy – w zależności od aktualnej potrzeby biznesowej firmy oraz opinii opiekuna i Twojej dyspozycji czasowej,
 • Rozwój – samodzielne prowadzenie badań
  oraz eksperymentów, oczywiście w oparciu
  o wskazówki i wiedzę ekspertów, których masz
  w zasięgu ręki,
 • Merytoryczny feedback po zakończeniu stażu.

Dołącz na praktyki do naszych zespołów

Dział Produkcji
Dział Badań i Rozwoju
Dział Marketingu i PR
Zarząd
Dział Wzorniczy
No data was found