Rok 2017 rokiem współpracy zespołu Sygnis ze społecznością akademicką

Choć druk 3D na masową skalę nadal wykorzystywany jest głównie w największych na świecie firmach i przedsiębiorstwach, z impetem wchodzi w kolejne dziedziny. Korzysta na tym medycyna, weterynaria, jubilerstwo, moda i uroda… I ta, którą my sobie bardzo cenimy, czyli NAUKA.

Zawsze blisko nauki

Nie jest tajemnicą, że sercem i głową jesteśmy związani ze społecznością akademicką i naukową. Wspieramy też młodych, przedsiębiorczych, żadnych wiedzy i rozwoju. Ponad rok temu związaliśmy się z Inkubatorem Uniwersytetu Warszawskiego. Do dziś nasze szkolenie z druku i technologii 3D przeszło już ponad 250 osób. Dla nas jest to bardzo motywujące i budujące, gdyż od pierwszego dnia naszej działalności robimy wiele, by branża druku 3D w Polsce rozwijała się i profesjonalizowała. Dbamy o to, by osoby, które są z nią związane dążyły do pogłębiania wiedzy. A ta jest ogromna i ciągle się powiększa.

Jesteśmy pewni, że druk 3D będzie coraz szerzej wykorzystywany w innowacyjnych projektach i start up’ach. Będzie wykorzystywany w sposób o jakim nawet nam się jeszcze nie śniło. By wspomagać ten proces, współpracujemy także z Kołem Naukowym Druku 3D Politechniki Warszawskiej. Wspólnymi siłami udało nam się ostatnio znacznie przyspieszyć proces planowania skomplikowanych operacji psa. Informował o tym nawet poranny program stacji TVN.

Dobre relacje ze społecznością akademicką

Pamiętajcie jednak, że dziś niemal każda osoba może zacząć przygodę z drukiem 3D niemal od ręki. Technologie i urządzenia stają się coraz bardziej dostępne –  także w kontekście finansowym. Profesjonalną drukarkę, która będzie służyła na prywatne potrzeby można kupić już za kilka tysięcy złotych. I tylko od Was i waszej pomysłowości i kreatywności zależy, jak bardzo się przyda i jak szybko zwróci się Wam jej zakup. Zawsze możecie skorzystać z naszej wiedzy i podpowiedzi. Chętnie podzielimy się naszym know-how!

Nieustająco zapraszamy do współpracy każdą osobę, firmę czy instytucję, która również docenia możliwości druku 3D. Edukacja i dzielenie się wiedzą są dla nas wartościami nadrzędnymi. Jesteśmy dumni, że dzień po dniu zmieniany branżę, która zmieni świat 🙂