Thirsty Pleasure – przyjemność leży w naszej naturze

Polska marka pierwszą firmą na świecie, która oferuje swoim klientom ekologiczne akcesoria gastronomiczne produkowane metodą druku 3D.

To, w jakich warunkach spożywamy posiłek, jak wygląda i ile waży naczynie, na którym serwowana jest potrawa, a nawet barwa światła pomieszczenia wpływa na odbiór konsumowanego dania. Czerpiąc z badań naukowych i doświadczenia założycieli, narodziła się polska marka, która chce wynieść doświadczenie wspólnego celebrowania posiłków przy stole na wyższy poziom.

Andrzej Burgs, ekonofizyk i Paweł Kałużny, gastrofizyk.

Druk 3D od kuchni

Thirsty Pleasure jest efektem współpracy spółki technologicznej Sygnis New Technologies, lidera technologii addytywnych w Polsce, i Pawła Kałużnego, niezależnego eksperta sektora HoReCa, cenionego gastrofizyka i założyciela Guest Experience Think Tank oraz kaluzny.co. Thirsty Pleasure zostało powołane jako projekt mający oferować klientom biznesowym spersonalizowane produkty tworzone przy wykorzystaniu nowych technologii wytwórczych, w tym druku 3D. Marka Thirsty Pleasure istnieje od połowy 2019 roku i już pozyskała szerokie grono zainteresowanych współpracą partnerów w Polsce i zagranicą. Thirsty Pleasure jako marka luksusowa kieruje swój produkt do sektora HoReCa premium (sieci hotelarskie, hotele butikowe, ekskluzywne restauracje i coctailbary). Dzięki wykorzystaniu bezstratnych metod szybkiego prototypowania, marka jest w stanie w krótkim czasie zrealizować nawet najbardziej skomplikowane projekty, przynosząc niespotykaną dotąd wartość swoim klientom.

Biodegradowalne, personalizowane słomki drukowane w 3D.
Wyjątkowe adaptery do kieliszków marki Thirsty Pleasure.

Słomki, które nie szkodzą

Przyjęta przez Parlament Europejski rezolucja dot. zakazu korzystania z jednorazowych plastikowych produktów jasno definiuje przyszłe losy sektora gastronomicznego. Thirsty Pleasure ma na celu dostarczać klientom niezwykłe doświadczenia, nie szkodząc przy tym środowisku. Sztandarowym produktem marki są słomki wielokrotnego użytku wyprodukowane metodą druku 3D z biodegradowalnych materiałów. Spersonalizowane słomki Thirsty Pleasure są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, każdą z nich można dodatkowo opatrzeć logotypem firmy oraz zdejmowaną dekoracją o dowolnej geometrii.

Kolejnym produktem wartym zauważenia są biodegradowalne adaptery do kieliszków, które już na poziomie samej koncepcji są produktem w pełni unikatowym. Adaptery są łatwe do założenia, atrakcyjne cenowo i zupełnie zmieniają doświadczenie spożywania trunku.

Thirsty Pleasure to również akcesoria ceramiczne i metalowe, projektowane i produkowane na zamówienie klienta w limitowanych seriach. Na zdjęciu: ceramiczny talerz do serwowania przekąsek w stylu art deco wykonany z odlewu na modelu przygotowanym w technologii druku 3D. Za design produktów marki odpowiada ceniony projektant Maciej Głowacki.