Nagrody wręczone – Sygnis po raz drugi Przedsiębiorcą Roku UW

Zaledwie parę dni temu w starej bibliotece uniwersyteckiej na terenie kampusu Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu „Przedsiębiorca Roku UW” 2020. Sygnis po raz kolejny miał zaszczyt znajdować się w gronie finalistów – firm oraz przedsiębiorstw, które zmieniają świat poprzez tworzenie innowacji, zakładanie i rozwój wyjątkowych firm oraz organizacji społecznych.

Zdjęcie 1. Wręczenie nagrody „Master of Business” Andrzejowi Burgs przez prof. dr. hab. Beatę Glinkę
Źródło: Uniwersytet Warszawski

SYGNIS – MASTER OF BUSINESS

W ramach konkursu przyznawane były nagrody w 4 kategoriach – Master of Business, Start-up Roku UW, Innowacja/Innowator Roku oraz Przedsiębiorca Społeczny. Sygnis New Technologies został wyróżniony i znalazł się w gronie tegorocznych finalistów „Master of Business”, a nagrodę z rąk prof. dr. hab. Beaty Glinki z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odebrał Andrzej Burgs, CEO i Prezes Zarządu Sygnis New Technologies.

Znalezienie się w gronie tegorocznych finalistów to dla Sygnis podwójne wyróżnienie. Po pierwsze konkurs organizowany jest przez Alma Mater CEO i Prezesa Zarządu – Andrzeja Burgs. Po drugie, firma została doceniona przez Kapitułę konkursu już po raz drugi. Sygnis bowiem w 2019 roku został finalistą konkursu w kategorii „Innowacja/Innowator Roku 2019”. Powyższe wyróżnienia są ogromnym docenieniem pracy całego zespołu oraz potwierdzeniem, że efekty widoczne są nie tylko w wynikach, ale również są zauważalne przez niezależne podmioty zewnętrzne.

„Wierzymy że wiedza ma warstwy, stąd też tworzymy naszą firmę wielowarstwowo, wielordzeniowo. Nie posiadamy jednego, wyróżnionego koru, ponieważ wierzymy, że to jest firma przyszłości, a firmy przyszłości są skoncentrowane wokół pewnych cech innowacyjności, natomiast nie wokół jednego produktu i tacy staramy się być na co dzień.” – komentuje Andrzej Burgs, CEO i Prezes Zarządu Sygnis New Technologies

SYGNIS FIRMĄ PRZYSZŁOŚCI

Na przełomie ostatnich 2 lat, Grupa Technologiczna Sygnis powiększyła się o kolejną spółkę, tym razem z zakresu wyrobów medycznych. W tym celu zbudowano laboratorium o standardzie ISO 7. Dodatkowo firma powiększyła dwukrotnie swój zespół o kolejnych specjalistów oraz pozyskała granty o wysokości ponad 20 milionów złotych od NCBiR oraz PARP na działalność badawczo-rozwojową. Pod koniec bieżącego roku ponadto odbędzie się premiera maszyny będącej rezultatem głośnego projektu z poprzednich lat o nazwie „Syglass” – autorskiego projektu pierwszej na Świecie drukarki 3D do szkła niskotemperaturowego. Bieżące liczne projekty z którymi mierzą się specjaliści Sygnis to m.in. zbudowanie uniwersalnej drukarki 3D do druku hybrydowego FFF oraz z materiałów płynnych i półpłynnych, a także konstrukcję biodrukarki 3D dedykowanej do tworzenia bionicznych narządów.

Sukcesywnie zdobywając zaufanie oraz wyrabiając pozycję eksperta w doradztwie technologicznym, Sygnis notuje nadwyżki sprzedażowe, które reinwestowane są w zakup coraz to nowszych maszyn, które umożliwiają firmie na ciągły rozwój i wejście na nowe gałęzie przemysłu i nauki. Sygnis nie zwalnia tempa, a jedynie wciąż go nabiera co przykładem i ogromnym sukcesem jest wejścia spółki na giełdę i już wkrótce mianowanie Sygnis New Technologies sp. z o.o. na Sygnis SA.

O KONKURSIE

„Przedsiębiorca Roku UW” to konkurs mający na celu propagowanie inicjatywy i przedsiębiorczości oraz promocję dobrych praktyk popartych przykładem osób i przedsiębiorstw, którzy angażują się w tworzenie i rozwijanie firm oraz organizacji działających na rzecz polskiej gospodarki i społeczeństwa.