Wiedza ma Warstwy – edycja VI – webinary o nowych technologiach

Bezpłatne, otwarte webinary o nowych technologiach z zakresu druku 3D, biotechnologii, nanotechnologii i przemysłu 4.0

Jedną z idei przyświecających Sygnis jest popularyzacja nauki i profesjonalizacja wiedzy. Tak często, jak tylko możemy, bierzemy udział w wydarzeniach o charakterze edukacyjnym i popularyzatorskim, by opowiadać o możliwościach druku 3D, nowoczesnych rozwiązań w zakresie biotechnologii i nanotechnologii. Zależy nam na szerzeniu wiedzy i odpowiedniej komunikacji z opinią publiczną. Dlatego rozpoczęliśmy serię cyklicznych, darmowych webinarów, do których może dołączyć każda osoba zainteresowana technologiami. Każde ze spotkań dzielimy na trzy kategorie, z których każda dotyczy innego obszaru technologicznego.

Edycja VI

Szósta edycja webinarów „Wiedza ma Warstwy” symbolicznie otworzyła nowy rok naszej serii spotkań ze specjalistami ze świata nauki, biznesu i technologii. Podczas tej, pierwszej w 2022 roku, edycji webinarów o nowych technologiach ugościliśmy ekspertów z firm: Andor Technology (Oxford Instruments), Sinterit i InssTek.

Przez cały rok będziemy prowadzić spotkania, które są otwarte i bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych. Podczas każdego z webinarów będzie można wysłuchać specjalistów z różnych dziedzin techniki, którzy opowiedzą o swoich badaniach, o swojej pracy, a także o zastosowaniach urządzeń. Znajdzie się również czas na serię pytań i odpowiedzi. Każdy może włączyć się do rozmowy i bezpośrednio porozmawiać z naukowcami, inżynierami i specjalistami nowych technologii.

Demokratyzacja mikroskopii konfokalnej: jak nowy mikroskop zwiększa produktywność

Mikroskopia konfokalna jest bardzo popularną techniką obrazowania umożliwiającą uzyskanie wysokiej jakości obrazu próbek biologicznych, zwłaszcza tych o większej objętości. Obrazowanie konfokalne umożliwia uzyskanie obrazów o wysokim kontraście, które nabierają szczególnej wartości, gdy są zrekonstruowane w 3D, aby ułatwić oglądanie i analizę całej komórki, tkanki lub organizmu. Technologia konfokalna jest jednak skomplikowana, a najbardziej wydajne konstrukcje opto-mechaniczne są częścią fizycznie dużych instrumentów o złożonych funkcjach oprogramowania i sterowania, często wymagających specjalistycznych urządzeń i zastępu ekspertów do ich obsługi.

Wychodząc naprzeciw tym trudnościom, firma Andor stworzyła rewolucyjny, niewielki konfokalny aparat stołowy BC43, który umożliwia wszystkim laboratoriom biomedycznym, przemysłowym i innym dostęp do wysokiej jakości multimodalnego systemu obrazowania konfokalnego. Podczas wystąpienia przedstawione zostały możliwości BC43, jak również piękne obrazy ilustrujące zastosowania nowego stołowego mikroskopu konfokalnego od Andor.

Naszym gościem podczas webinaru był PhD Wilde Geraint, Business and Product Management Manager for Life Science Microscopy, Andor Technology.

Spotkanie zamknęło wystąpienie Magdaleny Kulczyckiej z CEBioForum, która opowiedziała o nowej platformie z ofertami pracy www.biotechtalents.com oraz o CEBioForum 2022, czyli największym w Polsce wydarzeniu dla branży biotechnologicznej.

Nagranie ze spotkania dostępne już niedługo!

Lepiej, szybciej, wydajniej – nowe drukarki 3D SLS od Sinterit

Sinterit to czołowy, światowy producent drukarek 3D działających w technologii SLS. Jako pierwszy wprowadził profesjonalne, kompaktowe drukarki dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Podczas webinaru Tomasz Frąckiewicz, Sales Development Manager przedstawił dwa najnowsze produkty firmy:

Lisa X – najszybsza, kompaktowa drukarka oferowana przez krakowskiego producenta. Stworzona do szybkiego prototypowania, cechuje się otwartym środowiskiem pracy oraz obszernym polem roboczym.

NILS 480 – pierwsza industrialna drukarka SLS zaprezentowana przez Sinterit. Duże pole oraz szybki czas druku (poniżej 30 godzin) sprawia, że jest to produkt wybierany przez firmy stawiające na jakość druku i najlepsze dostępne wskaźniki ROI.

Spotkanie odbyło się w formie hybrydowej: online oraz na Tarasie Prototypowania w CIC Warsaw.

Spotkanie prowadził Tomasz Frąckiewicz, Sales Development Manager w Sinterit.

Nagranie ze spotkania dostępne już niedługo!

„Wytwarzanie wielomateriałowe” – od badań materiałowych do zastosowań przemysłowych z technologią DED

Podczas wystąpienia przyjrzeliśmy się bliżej szeregowi procesów, od badań materiałowych po zastosowania przemysłowe w „Produkcji Wielomateriałowej”. Przedstawiona została nowa, autorska metoda badań materiałowych opracowana przez InssTek oraz zaprezentowane zostały praktyczne przemysłowe przykłady zastosowań „Produkcji Wielomateriałowej” przez InssTek.

Webinar prowadził Seung-Hwan Lim, Additive Manufacturing Researcher w InssTek R&D Center.

Nagranie ze spotkania dostępne już niedługo!

Jesteś ciekawy/a o czym będziemy rozmawiać podczas najbliższej edycji webinarów?

Sprawdź na stronie Wiedza ma Warstwy!