WIEDZA MA WARSTWY

Cykliczne webinary o nowych technologiach

Edycja Szósta – 23-25.02.2022

Zapraszamy na cykliczne warsztaty w formie webinarów, podczas których poznasz zastosowania technologii addytywnych w teorii i praktyce. Serie webinarów będą odbywały się cyklicznie. Za każdym razem zapraszamy do współpracy wyjątkowych gości, którzy opowiedzą o najnowszych rozwiązaniach technologicznych i wdrożeniach zarówno w sektorze przemysłowym, jak i naukowym. Poniżej znajdziecie listę wszystkich webinarów, podzielonych na trzy główne segmenty tematyczne.

Zmiana terminu na
Środa 2.03 - godzina 13:00

BIOTECHNOLOGIA

Demokratyzacja mikroskopii konfokalnej:
jak nowy mikroskop zwiększa produktywność

Webinar w języku angielskim

Mikroskopia konfokalna jest bardzo popularną techniką obrazowania umożliwiającą uzyskanie wysokiej jakości obrazu próbek biologicznych, zwłaszcza tych o większej objętości. Obrazowanie konfokalne umożliwia uzyskanie obrazów o wysokim kontraście, które nabierają szczególnej wartości, gdy są zrekonstruowane w 3D, aby ułatwić oglądanie i analizę całej komórki, tkanki lub organizmu. Technologia konfokalna jest jednak skomplikowana, a najbardziej wydajne konstrukcje opto-mechaniczne są częścią fizycznie dużych instrumentów o złożonych funkcjach oprogramowania i sterowania, często wymagających specjalistycznych urządzeń i zastępu ekspertów do ich obsługi.

Wychodząc naprzeciw tym trudnościom, firma Andor stworzyła rewolucyjny, niewielki konfokalny aparat stołowy BC43, który umożliwia wszystkim laboratoriom biomedycznym, przemysłowym i innym dostęp do wysokiej jakości multimodalnego systemu obrazowania konfokalnego. Podczas wystąpienia przedstawimy możliwości BC43, jak również pokażemy piękne obrazy ilustrujące zastosowania nowego stołowego mikroskopu konfokalnego od Andor.

Spotkanie zamknie wystąpienie Magdaleny Kulczyckiej z CEBioForum, która opowie o nowej platformie z ofertami pracy www.biotechtalents.com oraz o CEBioForum 2022, czyli największym w Polsce wydarzeniu dla branży biotechnologicznej.

PhD Wilde Geraint

Business and Product Management Manager for Life Science Microscopy, Andor

Wilde Geraint uzyskał tytuł doktora nauk neurologicznych w 1997 r. na Uniwersytecie w Southampton w Wielkiej Brytanii, po czym kontynuował pracę w dziedzinie nauk neurologicznych na stanowisku adiunkta na Uniwersytecie w Warwick w Wielkiej Brytanii. Zainteresowany mikroskopią, przeniósł się na Uniwersytet w Liverpoolu, gdzie pracował w laboratorium Michaela White’a, skupiając się na badaniach sygnalizacji wewnątrzkomórkowej i ekspresji genów poprzez obrazowanie żywych komórek. Geraint w 2009 roku dołączył do Andor Technology, gdzie obecnie pełni funkcję Product Managera ds. rozwiązań dla mikroskopii.

Czwartek 24.02 - godzina 13:00

PRZEMYSŁ

Lepiej, szybciej, wydajniej – nowe drukarki 3D SLS od Sinterit

Webinar w języku polskim

Sinterit to czołowy, światowy producent drukarek 3D działających w technologii SLS. Jako pierwszy wprowadził profesjonalne, kompaktowe drukarki dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Podczas webinaru Tomasz Frąckiewicz, Sales Development Manager przedstawi dwa najnowsze produkty firmy:

Lisa X – najszybsza, kompaktowa drukarka oferowana przez krakowskiego producenta. Stworzona do szybkiego prototypowania, cechuje się otwartym środowiskiem pracy oraz obszernym polem roboczym.

NILS 480 – pierwsza industrialna drukarka SLS zaprezentowana przez Sinterit. Duże pole oraz szybki czas druku (poniżej 30 godzin) sprawia, że jest to produkt wybierany przez firmy stawiające na jakość druku i najlepsze dostępne wskaźniki ROI.

Spotkanie odbędzie się w formie hybrydowej: online oraz na Tarasie Prototypowania w CIC Warsaw

Tomasz Frąckiewicz

Sales Development Manager in Sinterit

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, od ponad 10 lat związany z branżą druku 3D. Od maja 2019 roku zajmuje się zarządzaniem międzynarodowymi kanałami sprzedaży w Sinterit. Do jego zasług należą m.in. międzynarodowa ekspansja marki oraz wzmocnienie jej pozycji na polskim rynku. Prywatnie pasjonat gaming’u, popkultury i muzyki alternatywnej.

Piątek 25.02 - godzina 13:00

NAUKA

"Wytwarzanie wielomateriałowe" - od badań materiałowych do zastosowań przemysłowych z technologią DED

Webinar w języku angielskim

Podczas wystąpienia przyjrzymy się bliżej szeregowi procesów, od badań materiałowych po zastosowania przemysłowe w „Produkcji Wielomateriałowej”. Przedstawiona zostanie nowa, autorska metoda badań materiałowych opracowana przez InssTek oraz zaprezentowane zostaną praktyczne przemysłowe przykłady zastosowań „Produkcji Wielomateriałowej” przez InssTek.

Mr. Seung-Hwan Lim

Additive Manufacturing Researcher - InssTek R&D Center

Seung-Hwan Lim jest młodym, błyskotliwym inżynierem z unikatową wiedzą na temat 5-osiowego oprogramowania. Swoje doświadczenie i wiedzę zdobywał na renomowanej uczelni technicznej KAIST w Korei Południowej na kierunku Computer Science. W 2019 roku uzyskał tytuł inżyniera na kierunku Business and Technology Management i rozpoczął pracę jako researcher w InssTek.

Zapraszamy również do zapisów do naszego newslettera,
w którym poinformujemy Cię o kolejnych edycjach wydarzenia.

RODO

Administratorem Państwa danych jest Sygnis Spółka Akcyjna z siedzibą w Straszynie ul. Leśna 8, 83-010. Biorąc udział w wydarzeniu wyrażają Państwo zgodę na przetwarzane Państwa danych w celu przesyłania drogą elektroniczną na podany adres e-mail wiadomości zawierających informacje o nadchodzących wydarzeniach organizowanych przez Sygnis S.A. Podanie danych jest dobrowolne i każda podająca swoje dane osoba ma prawo wglądu w swoje dane i ich modyfikacji. W celu usunięcia Państwa danych należy skontaktować się z naszym biurem drogą mailową: kontakt@sygnis.pl

O NAS

Nasze portfolio to:

0 +

maszyn wdrożonych w jednostkach naukowych, szkołach, firmach i zakładach produkcyjnych

0 +

wdrożonych projektów

0 +

technologii wytwórczych

WARSZAWA SHOWROOM
ul. Chmielna 73,
1 piętro, CIC Warsaw
00-801 Warszawa

WARSZAWA BIURO
ul. Grzybowska 78
00-131 Warszawa

WARSZAWA SERWIS
ul. Żwirki i Wigury 101
02-089 Warszawa

+48 22 668 47 57
kontakt@sygnis.pl

Sygnis S.A. to spółka deeptech prowadząca projekty badawczo-rozwojowe w zakresie technologii hardware’owych. Wywodząca się z dziedziny druku 3D, Grupa Sygnis obecnie pracuje nad kilkudziesięcioma projektami rozwiązując problemy w obszarach nowych technologii przyrostowych, biotechnologii, energetyki i nanotechnologii.

Grupa Sygnis skupia w sobie specjalistów realizujących projekty R&D w ramach trzech segmentów:
– New Technologies
– Bio Technologies
– Nano Technologies

Więcej o nas