W Sygnis rozwiniesz skrzydła!

Dołącz do zespołu ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w branży nowych technologii hardware. Osoby o nieprzeciętnej wiedzy i pozytywnym podejściu do życia tworzą zespół, którego częścią możesz być właśnie Ty! Są wśród nas inżynierowie, technicy, naukowcy, humaniści i artyści. Wspólnie stawiamy czoła wyzwaniom, które dla większości zdają się być niewykonalne.

Programy praktyk wakacyjnych

Praca, praktyki, staże a może masz pomysł na startup lub już go prowadzisz?

Jedną z osób, które odbyły u nas praktyki jest Kasia

Na staż zgłosiłam się poprzez ogłoszenie znalezione w Internecie. Szukałam stażu, w ramach którego mogłabym rozwinąć swoje umiejętności, by móc dalej pracować w zawodzie grafika.

Staż w Sygnis rozpoczęłam w sierpniu ubiegłego roku w Dziale Wzorniczym. Dostałam możliwość rozwijania wielu umiejętności i szlifowania znajomości programów z pakietu Adobe – od początku samodzielnie zajmowałam się przygotowywaniem materiałów reklamowych, montowaniem materiałów video czy retuszem zdjęć. Pomimo wielu postawionych mi wyzwań, zawsze mogłam liczyć na wsparcie merytoryczne i pomoc zarówno od przełożonego, jak i od innych pracowników (nie tylko z mojego działu).

Spodobała mi się atmosfera pracy panująca w Sygnis, dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy po stażu uzyskałam możliwość kontynuowania pracy już w pełnym wymiarze godzin, na stanowisku Junior Graphic Designer.

Chcesz spróbować swoich sił w Sygnis? Napisz do nas na: rekrutacja@sygnis.pl,
a w tytule maila doprecyzuj, że jesteś zainteresowana/y praktykami!

Piotr zaczynał od praktyk, teraz sam szuka praktykantów do swojego działu.

Firmę pierwszy raz zauważyłem przeglądając możliwości odbycia praktyk. Szukałem wtedy firmy działającej w branży wytwórczej oraz szeroko pojętych nowych technologiach. Moim celem była praca w firmie, która łączyła interesujące mnie techniki addytywne z technikami konwencjonalnymi, z którymi styczność miałem na studiach.

Praktyki rozpoczęły się od podstaw pracy z drukarkami 3D zarówno pod kątem ich obsługi, jak również doboru odpowiednich materiałów i parametrów procesów po wykonywanie produktów końcowych. Podczas praktyk miałem możliwość współpracy w projektach, które dotyczyły zagadnień przemysłowych oraz produkcyjnych odzwierciedlających realne zastosowanie technik addytywnych.

Praktyki spodobały mi się również ze względu na otwartość pracy z ludźmi. Wszyscy byli chętni do rozmów w temacie projektów, a w chwilach gdy brakowało pomysłu na dalsze działanie przekazywali wskazówki.

W ramach praktyk zdobyłem zarówno interesujące mnie umiejętności techniczne oraz miałem również możliwość zweryfikowania przedstawionej na studiach wiedzy z obecnym stanem przemysłu i stosowanych w nim rozwiązań. Wartością dodaną była też praca z zespołami wzorniczym oraz marketingiem.

Tak mi się spodobało, że zostałem. Teraz zarządzam Działem Produkcji i szukam praktykantów pasjonujących się drukiem 3D.

Kogo szukamy i co oferujemy?

Szukamy osób, które:

  • Zaangażują się w prace koncepcyjne, badawcze, eksperymentalne, konstrukcyjne, designerskie także fizyczne, pracę z narzędziami, pracę z danymi, pisanie raportów, itp. – czyli są otwarte na różne zajęcia
  • Interesują się addytywnymi metodami wytwarzania, są pasjonatami druku 3D, znają różnice między metodą FDM a SLS
  • Ukończyły co najmniej 2 rok studiów
  • Bardzo dobrze znają język angielski min B2 i chętnie będą sięgać do literatury źródłowej
  • Są otwarte i kreatywne a jednocześnie sumienne i rzetelne.

Co oferujemy:

  • Umowę zlecenie na 3 miesiące,
  • Elastyczny czas pracy, 140 godzin miesięcznie
  • Praktykę w trybie stacjonarnym
  • Możliwość pozostania w strukturach firmy – w zależności od aktualnej potrzeby biznesowej firmy oraz opinii opiekuna i Twojej dyspozycji czasowej,
  • Rozwój – samodzielne prowadzenie badań
    oraz eksperymentów, oczywiście w oparciu
    o wskazówki i wiedzę ekspertów, których masz
    w zasięgu ręki,
  • Merytoryczny feedback po zakończeniu stażu.

Chcesz spróbować swoich sił w Sygnis? Napisz do nas na: rekrutacja@sygnis.pl,
a w tytule maila doprecyzuj, że jesteś zainteresowana/y praktykami!

Obejrzyj naszą ofertę praktyk