fbpx

WIEDZA MA WARSTWY

Cykliczne webinary o nowych technologiach

Zapraszamy na cykliczne warsztaty w formie webinarów, podczas których poznasz zastosowania technologii addytywnych w teorii i praktyce.
Serie webinarów będą odbywały się cyklicznie, co miesiąc. Za każdym razem zapraszamy do współpracy wyjątkowych gości, którzy opowiedzą o najnowszych rozwiązaniach technologicznych i wdrożeniach zarówno w sektorze przemysłowym, jak i naukowym. Poniżej znajdziecie listę wszystkich webinarów, podzielonych na trzy główne segmenty tematyczne.

Edycja trzecia - 26, 28, 30 KWIETNIA 2021

NAUKA

Webinary dotyczące zastosowań technologii addytywnych w nauce

Poniedziałek, 26.04, godzina 10:00

Zaawansowane techniki rozpraszania światła do charakteryzowania nowych materiałów i biomateriałów

[Advanced light scattering techniques for the characterization of novel materials and biomaterials]

Rozpraszanie światła to zaawansowana technika pozwalająca na szybką i nieinwazyjną charakteryzację miękkiej materii. Wielkość i kształt cząstek są kluczowymi parametrami pomyślnego opracowania preparatu – można je uzyskać za pomocą dynamicznego (DLS) i statycznego (SLS) rozpraszania światła. Chociaż techniki te do niedawna ograniczały się do systemów o znacznym rozcieńczeniu, ostatnie osiągnięcia umożliwiają charakteryzowanie próbek w dowolnym stężeniu.

Spośród nowych, popularnych metod rozpraszania światła, możemy wyróżnić spektroskopię fal rozproszonych (DWS), która może być stosowana do wykonywania bezkontaktowych badań reologicznych w szerokim zakresie częstotliwości i przy małych objętościach próbek.

Webinar poprowadzi Dr. Coline Bretz, Global Marketing & Sales manager w LS Instruments.

WEBINAR W JĘZYKU ANGIELSKIM

Środa, 28.04, godzina 10:00

Femtika Laser Nanofactory

Polimeryzacja dwufotonowa, wykorzystywana w dwufotonowym (2PP) druku 3D, to potężne narzędzie umożliwiające wytwarzanie trójwymiarowych mikro- i nanostruktur o dowolnym kształcie. Coraz częściej znajduje zastosowanie zarówno w nanofotonice, mikromechanice jak i mikrofluidyce oraz inżynierii tkankowej.

Podczas webinaru przedstawione zostanie urządzenie Femtika Laser Nanofactory. Jest to hybrydowy system do mikro- i nanofabrykacji, który łączy techniki wytwarzania addytywnego i substraktywnego.

Webinar poprowadzi Dr Linas Jonušauskas, Chief Scientific Officer w Femtika.

WEBINAR W JĘZYKU ANGIELSKIMPRZEMYSŁ

Webinary dotyczące wykorzystania druku 3D na liniach produkcyjnych

Poniedziałek, 26.04, godzina 12:00

Technologia nowej generacji - Micro Additive Manufacturing

[The next generation technology of Micro Additive Manufacturing]

Nanofabrica jest liderem w dziedzinie precyzyjnej produkcji mikrostruktur. Przemysłowe systemy wytwarzania przyrostowego tej firmy charakteryzują się bezprecedensową rozdzielczością na poziomie kilku mikronów, kształtami o wysokim profilu, szczegółami, dokładnością i precyzją – dzięki innowacyjnej technologii Micro Adaptive Projection.

 

Nanofabrica przenosi moc wytwarzania przyrostowego do zastosowań wymagających wysokiej precyzji, takich jak: lotnictwo, elektronika, motoryzacja, medycyna, optyka, edukacja i nie tylko.

 

Webinar poprowadzi Avi Cohen,
EVP Sales w Nanofabrica

 

WEBINAR W JĘZYKU ANGIELSKIM

Środa, 28.04, godzina 12:00

Oferta usługowa dla Przemysłu 4.0

Andrzej Burgs, ceniony ekspert z zakresu organizacji produkcji i wdrażania standardów Przemysłu 4.0, wielokrotnie skutecznie oceniał możliwości rynku oraz określał potencjał stojący za wykorzystaniem druku 3D w przemyśle.

Podczas webinaru dowiemy się jak przeprowadzić wdrożenie kompleksowej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 w przedsiębiorstwie. Porozmawiamy także o dofinansowaniach na rozwój oraz zaletach wynikających z wykorzystania innowacji w przemyśle.

Webinar poprowadzi Andrzej Burgs,
CEO w Sygnis New Technologies.

Piątek, 30.04, godzina 12:00

Wysokosprawne tworzywa termoplastyczne w druku 3D – PEEK oraz CFR PEEK

Specjalistyczne materiały inżynierskie wykorzystywane w druku 3D umożliwiają szerokie spektrum aplikacji dzięki mechanicznym właściwościom dorównującym materiałom metalicznym. Jednak przetwarzanie tych tworzyw jest niezwykle wymagające i wiąże się z koniecznością użycia zaawansowanych technologicznie maszyn.

 

Podczas webinaru zaprezentowane zostanie zastosowanie tworzyw dedykowanych do drukarki 3D firmy Apium GmbH.

 

Webinar poprowadzi Monika Mazur, Application Engineer w Sygnis New Technologies. 

BIOTECHNOLOGIA

Webinary dotyczące nowoczesnych rozwiązań biotechnologicznych

Poniedziałek, 26.04, godzina 14:00

Szybka, dokładna izolacja i analiza ilościowa wirusów oraz cząstek wirusopodobnych

[Rapid, accurate isolation and quantitation of viruses and virus-like particles]

Podczas prezentacji poznamy korzyści płynące ze stosowania zasady przestrajalnego wykrywania impulsu rezystancyjnego (TRPS), używanej do dokładnej analizy cząstek o wysokiej rozdzielczości (rozmiar, zakres wielkości, stężenie i ruchliwość elektroforetyczna) oraz normalizacji.

Zaprezentowany zostanie nowo wprowadzony na rynek półautomatyczny instrument TRPS o nazwie Exoid. Ten nowy dodatek do gamy instrumentów TRPS przewyższa inne techniki pomiarowe dzięki unikalnym jednoczesnym pomiarom, wykorzystującym podejście cząstka po cząstce w sposób modułowy i zautomatyzowany.


Webinar poprowadzi Camille Roesch, PhD, EMEA Director w Izon Science Europe.WEBINAR W JĘZYKU ANGIELSKIM

Środa, 28.04, godzina 14:00

Obrazowanie jednocząsteczkowe na wyciągnięcie ręki

[Single-molecule imaging at your fingertips]

Podczas webinaru poznamy pierwszy na świecie mikroskop super-rozdzielczy do obrazowania pojedynczych cząstek. Nanoimager to kompaktowy i niedrogi mikroskop, który oferuje analizę ilościową w mikroskopii super-rozdzielczej (dSTORM i PALM), śledzenia pojedynczych cząstek (SPT) i śledzenia pojedynczych cząstek FRET (smFRET). Nanoimager zapewnia niezrównaną stabilność i elastyczność do pracy w każdym środowisku laboratoryjnym, nie wymaga ciemnego pomieszczenia czy stołu optycznego. Dzięki wysokiej czułości i zintegrowanym protokołom Nanoimager pomaga naukowcom zająć się szeroką gamą zagadnień biologicznych, od scharakteryzowania kompleksów białkowych po lokalizowanie i śledzenie pojedynczych cząsteczek, pęcherzyków lub cząstek wirusowych w komórkach.

Wykład poprowadzi Siobhan King, Senior Applications Scientist w ONI.

WEBINAR W JĘZYKU ANGIELSKIM

Piątek, 30.04, godzina 14:00

Zastosowanie technologii układów wielonarządowych w testach bezpieczeństwa i skuteczności

[Applying Multi-Organ-Chip Technology in Safety and Efficacy Testing]

Systemy mikrofizjologiczne pozwalają odtwarzać funkcje pełnione przez tkanki i narządy w organizmie człowieka na poziomie badań, zapewniając podstawę do ustanowienia kwalifikowanych testów przedklinicznych o zwiększonej mocy predykcyjnej. W pierwszej części wystąpienia przedstawione zostaną przykłady uznanych układów chipowych jednonarządowych, dwunrządowych oraz czteronarządowych.

 

Podczas webinaru zaprezentowana zostanie uniwersalna platforma mikroprzepływowa Multi-Organ-Chip (MOC). Omówione zostaną kwestie związane z zapewnieniem długoterminowej wydajności i akceptacji przemysłowej systemów mikrofizjologicznych. Podczas wystąpienia dowiemy się jak zautomatyzować testy oparte na MOC jako solidnym narzędziu do testowania bezpieczeństwa i skuteczności kandydatów na leki.

 

Webinar poprowadzi Dr Reyk Horland,
CEO w TissUse GmbH.

 

WEBINAR W JĘZYKU ANGIELSKIM

Gość specjalny

Avi Cohen

EVP Sales w Nanofabrica

Pionier i popularyzator druku 3D, który spędził ponad 20 lat w branży druku 3D i jest uznawany za lidera tej technologii. Kieruje globalną sprzedażą i operacjami biznesowymi, które uzupełnia ekspercką wiedzą oraz zrozumieniem otoczenia biznesowego.

Więcej


Avi jest pionierem innowacji produktowych, napędzając wdrożenia wśród klientów w dziedzinach druku 3D i produkcji addytywnej, od czasu jego kadencji w 1999 roku w Stratasys (formalnie Objet Geomotries). Z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w kierownictwie wyższego szczebla, Avi jest obecnie odpowiedzialny za prowadzenie globalnej sprzedaży firmy w Nanofabrica.

Poniedziałek, 26.04
godzina 12:00

Technologia nowej generacji - Micro Additive Manufacturing

WEBINAR w języku angielskim

Nanofabrica jest liderem w dziedzinie precyzyjnej produkcji mikrostruktur. Przemysłowe systemy wytwarzania przyrostowego tej firmy charakteryzują się bezprecedensową rozdzielczością na poziomie kilku mikronów, kształtami o wysokim profilu, szczegółami, dokładnością i precyzją – dzięki innowacyjnej technologii Micro Adaptive Projection.

Przeczytaj więcej o webinarze


Nanofabrica przenosi moc wytwarzania przyrostowego do zastosowań wymagających wysokiej precyzji, takich jak: lotnictwo, elektronika, motoryzacja, medycyna, optyka, edukacja i nie tylko.

Źródło: Nanofabrica

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR

Uzupełnij formularz

Wybierz interesujące Cię spotkania:

  Poniedziałek, 26.04.2021
  10:00, Zaawansowane techniki rozpraszania światła do charakteryzowania nowych materiałów i biomateriałów / Advanced light scattering techniques for the characterization of novel materials and biomaterials
  12:00, Technologia nowej generacji - Micro Additive Manufacturing / The next generation technology of Micro Additive Manufacturing
  14:00, Szybka, dokładna izolacja i analiza ilościowa wirusów oraz cząstek wirusopodobnych / Rapid, accurate isolation and quantitation of viruses and virus-like particles
  Środa, 28.04.2021
  10:00, Femtika Laser Nanofactory
  12:00, Oferta usługowa dla Przemysłu 4.0
  14:00, Obrazowanie jednocząsteczkowe na wyciągnięcie ręki / Single-molecule imaging at your fingertips
  Piątek, 30.04.2021
  12:00, Wysokosprawne tworzywa termoplastyczne w druku 3D – PEEK oraz CFR PEEK
  14:00, Zastosowanie technologii układów wielonarządowych w testach bezpieczeństwa i skuteczności / Applying multi-organ-chip technology in safety and efficacy testing  RODO


  Administratorem Państwa danych jest Sygnis New Technologies sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury 101, 02-089. Biorąc udział w wydarzeniu wyrażają Państwo zgodę na przetwarzane Państwa danych w celu przesyłania drogą elektroniczną na podany adres e-mail wiadomości zawierających informacje o nadchodzących wydarzeniach organizowanych przez Sygnis New Technologies Sp z o.o. Podanie danych jest dobrowolne i każda podająca swoje dane osoba ma prawo wglądu w swoje dane i ich modyfikacji. W celu usunięcia Pańśtwa danych należy skontaktować się z naszym biurem drogą mailową: kontakt@sygnis.pl

  Edycja czwarta - 28, 29, 30 Czerwca 2021

  Organizujemy cykliczne webinary - zapisz się na kolejną edycję

  Edycja CZWARTA
  28, 29, 30 Czerwca

  Zapraszamy na kolejną edycję spotkań w ramach cyklu “Wiedza ma Warstwy”. Po zakończeniu bieżącej edycji ogłosimy naszych gości i przedstawimy szczegółowy harmonogram.

  Zapisz się na kolejną edycję, używając formularza po prawej stronie, a z pewnością powiadomimy Cię o nadchodzących webinarach!

  Zapisz się na kolejną edycję


   POZNAJ PRELEGENTÓW

   Dr Coline Bretz

   Global Marketing & Sales Manager
   w LS Instruments

   więcej

   Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła w firmach takich jak Huntsman, BASF czy Solvay. Coline zainicjowała wspólny program doktorancki z chemii fizycznej pomiędzy University of Pennsylvania, University Paris VI i Solvay (USA). Dr. Coline Bretz wystąpi w imieniu LS Instruments (Szwajcaria), wiodącego dostawcy najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie rozpraszania światła. Jako ekspert w tej dziedzinie dołączyła do firmy w 2017 roku po uzyskaniu stopnia doktora z chemii fizycznej (University Paris VI - University of Pennsylvania).

   Dr Linas Jonušauskas

   Chief Scientific Officer
   w Femtika

   więcej

   Linas zajmuje się laserową obróbką materiałów od 2011 r. Posiada stopień doktora w dziedzinie fizyki laserowej / inżynierii materiałowej na Uniwersytecie Wileńskim. Jesienią 2015 r. dołączył do zaawansowanej technologicznie firmy „Femtika”, której celem jest komercjalizacja lasera femtosekundowego 3D do nanofabrykacji. Obecnie ma na swoim koncie ponad 15 publikacji naukowych i ponad 50 prezentacji na różnych konferencjach naukowych i warsztatach. W Femtice odpowiada za nadzorowanie badań naukowych i projektów z nimi związanych, a także nawiązywanie i utrzymywanie ścisłej współpracy z partnerami akademickimi.

   Camille Roesch

   EMEA Director
   w Izon Science Europe

   więcej

   Dr Camille Roesch od prawie 8 lat jest dyrektorem ds. Globalnej sprzedaży i działalności naukowej w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w Izon Science Europe. Od 2015 roku kieruje głównym europejskim laboratorium zlokalizowanym w Lyonie we Francji, a wcześniej przez 2 lata pełniła rolę europejskiego naukowca zajmującego się aplikacjami w Wielkiej Brytanii. Przed dołączeniem do Izon Science, Camille uzyskała tytuł doktora w dziedzinie dostarczania leków, głównie nanotechnologii, na Uniwersytecie w Strasburgu we wrześniu 2013 r. Camille kierowała konsultingiem w zakresie strategii nanoregulacyjnej zdrowia ludzi w imieniu Australijskiego Urzędu ds. Pestycydów i Leków Weterynaryjnych i jest jedną z autorów raportu rządu australijskiego dotyczącego koncepcji oceny ryzyka dla zdrowia ludzi i środowiska.

   MONIKA MAZUR

   Application Engineer
   w Sygnis

   więcej

   Magister Chemii kryminalistycznej na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

   W 2020 r. nadzorowała prace w laboratorium przy Medium Transportowym do badań na obecność wirusów, aktualnie zasila szeregi Działu Handlowego dbając o korzystną współpracę z naszym niemieckim partnerem – firmą Apium.

   Andrzej Burgs

   Chief Executive Officer
   w Sygnis New Technologies

   więcej

   Twórca Grupy Sygnis. Ekspert druku 3D z wieloletnim doświadczeniem. Jeden założycieli Izby Gospodarczej Przemysłu 4.0 i współtwórca Kodeksu Etyki Polskiej Branży Druku 3D. Ekspert – pracodawca Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Koordynuje prace badawczo-rozwojowe, zajmuje się doradztwem technologicznym, przygotowaniem perspektyw biznesowych wdrożeń badań naukowych i mentoringiem nowych firm.

   Siobhan King

   Senior Applications Scientist
   w ONI

   więcej

   Siobhan posiada tytuł magistra w dziedzinie obrazowania biomedycznego oraz doktorat z chemii na Uniwersytecie w Birmingham. Tam badała absorpcję i lokalizację ukierunkowanych sond nanocząsteczek złota przy użyciu fluorescencji, multifotonu i technik obrazowania życia (PLIM). W 2018 roku Siobhan dołączyła do ONI jako naukowiec zajmujący się aplikacjami, gdzie promuje korzyści wynikające z mikroskopii o superrozdzielczości dla naukowców z całego świata.

   DR Reyk Horland

   Chief Executive Officer
   w TissUse GmbH

   więcej

   Dr Horland studiował biotechnologię na Technische Universität w Berlinie ze specjalizacją w biotechnologii medycznej. Podczas swojej kariery akademickiej brał udział w różnych programach inżynierii tkankowej, z których wszystkie skupiały się na komercjalizacji odpowiednich produktów. Był liderem wprowadzenia na rynek technologii HUMIMIC® w 2014 roku. Jego sieć biznesowa obejmuje wiodące firmy farmaceutyczne i produkty konsumenckie, a także organy regulacyjne i wybitne instytucje badawcze na całym świecie. Od października 2020 r. dyrektor generalny w TissUse.

   ZOBACZ jak wyglądały poprzednie edycje

   O NAS

   Nasze portfolio to:

   0 +

   drukarek 3D wdrożonych w jednostkach naukowych,

   firmach i zakładach produkcyjnych;

   0 +

   wdrożonych projektów;

   0 +

   technologii wytwórczych.

   WARSZAWA

   SHOWROOM

    

   al. Solidarności 78

   00-145 Warszawa

    

    

   WARSZAWA

   BIURO, SERWIS

   ul. Żwirki i Wigury 101

   02-089 Warszawa

   +48 22 668 47 57

   kontakt@sygnis.pl

   Sygnis New Technologies jest wiodącym dostawcą technologii druku 3D w Polsce, specjalizującym się we wdrożeniach technologii addytywnych w firmach i instytucjach, indywidualnym doradztwie technologicznym, projektach R&D i realizacjach krótkich serii prototypowych.

   Prowadzimy wiele projektów technologicznych i biotechnologicznych. Analizujemy, wytwarzamy i optymalizujemy. Wprowadziliśmy dziesiątki produktów na rynek, stosując metody szybkiego prototypowania i nadzorując masowe procesy produkcyjne. Pomagamy firmom i naukowcom na różnych etapach ich projektów i badań.

   Więcej o nas