fbpx

WIEDZA MA WARSTWY

Cykliczne webinary o nowych technologiach

Edycja Piąta - 28-30.09.2021

Zapraszamy na cykliczne warsztaty w formie webinarów, podczas których poznasz zastosowania technologii addytywnych w teorii i praktyce. Serie webinarów będą odbywały się cyklicznie. Za każdym razem zapraszamy do współpracy wyjątkowych gości, którzy opowiedzą o najnowszych rozwiązaniach technologicznych i wdrożeniach zarówno w sektorze przemysłowym, jak i naukowym. Poniżej znajdziecie listę wszystkich webinarów, podzielonych na trzy główne segmenty tematyczne.

Wtorek 28.09. godzina 12:00

Bioinżynieria wyzwolona: Tworzenie biomimetycznych mikrośrodowisk in-vitro za pomocą modułu optycznego PRIMO.

Webinar w języku angielskim

PRIMO to moduł optyczny podobny konstrukcyjnie do rzutnika, którego zadaniem jest projekcja wzorów świetlnych na próbkach oraz generacja mikrośrodowisk 2D i 3D z dokładnością do kilku mikrometrów.

PRIMO pozwala modyfikować mikrośrodowisko próbki, biorąc pod uwagę właściwości reologiczne, topologiczne i biochemiczne, tak aby lepiej odzwierciedlały żywy organizm. Dokładniejsze systemy in-vitro uwzględniają aspekt fizjologiczny prowadzonych badań i w konsekwencji mogą pomóc ograniczyć ilość testów przeprowadzanych na zwierzętach.

PRIMO to moduł, który można podłączyć do mikroskopu odwróconego, który bazuje na wbudowanym źródle światła UV oraz na dedykowanym oprogramowaniu Leonardo.

Dr. Mehmet Deniz Akyüz

Busines Development and Innovation Manager w Alveole

Mehmet ukończył studia magisterskie z biologii medycznej na Uniwersytecie Hacettepe w Turcji, gdzie specjalizował się w badaniach genetycznych, testach in-vitro i biotechnologii. Następnie zdecydował się dołączyć do instytutu CECAD w Kolonii, gdzie uzyskał tytuł doktora genetyki, pracując nad reakcjami na uszkodzenia DNA w skórze ssaków. Od 2016 roku pracuje jako Business Development Manager i Innovation Manager w firmie Alvéole. Jest odpowiedzialny za rozwój strategicznych partnerstw biznesowych oraz za rozwój nowych produktów. 

Środa 29.09. godzina 12:00

DWS Systems: systemy stereolitograficzne w służbie produkcji przemysłowej (biżuteria, moda, produkcja precyzyjna)

Webinar w języku angielskim
Podczas spotkania poznasz zalety wykorzystania systemów stereolitograficznych DWS Systems przy produkcji technikami addytywnymi do zadań specjalnych. Dowiesz się również jakie korzyści płyną z druku 3D elementów topliwych, funkcjonalnych, elastycznych lub twardych oraz odpornych na wysokie temperatury do tworzenia części. Ponadto, nasz gość opisze zastosowania docelowe technik druku 3D stereolitograficznego w produkcji biżuterii, elementów dekoracyjnych i mody oraz precyzyjnej produkcji części form wtryskowych.

Massimo Petrilli

Business Unit Manager w DWS Systems

Urodzony w Udine (Włochy) 29.04.1967, absolwent politologii na Uniwersytecie w Padwie, przez 30 lat pracował na stanowiskach managerskich w różnych dziedzinach, takich jak: maszyny rolnicze, ogrzewanie, laserowe maszyny przemysłowe , chłodnictwo, sprzęt AGD, meble oraz projektowanie. W ciągu ostatnich 6 lat specjalizuje się w systemach 3D do prototypowania i produkcji przemysłowej. 

Czwartek 30.09. godzina 12:00

EnviroESCA: Rutynowa analiza powierzchni metodą XPS w warunkach środowiskowych

Webinar w języku angielskim

Od wielu dekad XPS (lub ESCA) jest uznaną, standardową metodą niedestruktywnej analizy chemicznej powierzchni twardych. Istniejące narzędzia ESCA łączą niezawodną, ilościową analizę chemiczną z wygodną obsługą próbek integrując je we w pełni automatycznych i kompaktowych systemach. W ostatnich latach zaprojektowano urządzenia XPS pracujące w warunkach znacznie wykraczających poza wysoką lub ultrawysoką próżnię. XPS Near Ambient Pressure (NAP) stało się szybko rozwijającym się polem badawczym, które inspiruje wielu naukowców do aplikacji tej metody w kompletnie innych zastosowaniach. Pokonując barierę ciśnienia możliwe stało się badanie złożonych układów materiałów z wykorzystaniem laboratoryjnych monochromatorów promieniowania X lub promieniowania synchrotronowego jako źródła wzbudzenia w warunkach NAP. Na tej podstawie SPECS Surface Nano Analysis GmbH opracowało rewolucyjne narzędzie w celu realizacji długo niespełnionego marzenia wielu laboratoriów: możliwość przeprowadzania rutynowej analizy powierzchni metodą XPS w dowolnych warunkach środowiskowych. EnviroESCA pozwala na wykonywanie analiz o wysokiej wydajności i umożliwia aplikację w obszarze technologii medycznej, biotechnologii i nauk przyrodniczych. Oferuje najkrótszy czas od załadowania do pomiaru dla próbek każdego rodzaju, w tym: płynów, tkanek, plastików i folii, proszków, gleb, zeolitów, skał, minerałów oraz ceramiki. Umożliwia także różnorodne aplikacje, jak: ekstremalnie szybka analiza powierzchni twardych w próbkach odgazowanych lub nieodgazowanych, analiza XPS płynów oraz interfejsów płyn-ciało stałe, analiza chemiczna próbek biologicznych, a także analiza materiałów i urządzeń w warunkach pracy (badania in situ/in operando katalizatorów, urządzeń elektrochemicznych itd.). Pozwala użytkownikowi na zbadanie nawet najbardziej wymagającej próbki, niemożliwej do przeanalizowania z wykorzystaniem tradycyjnego systemu XPS. Prezentacja podkreśli nowe możliwości EnviroESCA, w pełni zautomatyzowanego urządzenia o dopracowanym i kompaktowym designie z bezkompromisową prostotą użytkowania, a także wskaże i omówi kompletnie nowe pola zastosowań dla metody analizy XPS.

Dr. Liana
Socaciu-Siebert

Sales Manager Eastern Europe w SPECS Surface Nano Analysis GmbH

Liana Socaciu-Siebert otrzymała dyplom z fizyki (B. Sc. ) ze specjalizacją w nauce o materiałach z Uniwersytetu w Craiova w Rumunii i ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Politechnicznym w Bukareszcie oraz na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie w dziedzinie spektroskopii dwufotonowej-fotoelektronowej (2PPE) nanocząstek metali szlachetnych na powierzchniach. Na studiach doktoranckie dołączyła do grupy prof. dr Ludgera Wöste na Freie Universität w Berlinie, gdzie badała właściwości katalityczne klastrów metali szlachetnych w reakcjach utleniania CO. Zanim dołączyła do SPECS GmbH, kontynuowała swoją pracę w dziedzinie nauk o powierzchni w Instytucie Hahn-Meitnera w Berlinie, koncentrując się na organicznych ogniwach słonecznych, oraz jako pracownik naukowy w Niemieckim Federalnym Instytucie Norm i Technologii (PTB).

RODO


Administratorem Państwa danych jest Sygnis New Technologies sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury 101, 02-089. Biorąc udział w wydarzeniu wyrażają Państwo zgodę na przetwarzane Państwa danych w celu przesyłania drogą elektroniczną na podany adres e-mail wiadomości zawierających informacje o nadchodzących wydarzeniach organizowanych przez Sygnis New Technologies Sp z o.o. Podanie danych jest dobrowolne i każda podająca swoje dane osoba ma prawo wglądu w swoje dane i ich modyfikacji. W celu usunięcia Pańśtwa danych należy skontaktować się z naszym biurem drogą mailową: kontakt@sygnis.pl

Edycja szósta - Grudzień 2021

Organizujemy cykliczne webinary - zapisz się na kolejną edycję

Edycja szósta - grudzień

Zapraszamy na kolejną edycję spotkań w ramach cyklu “Wiedza ma Warstwy”. Po zakończeniu bieżącej edycji ogłosimy naszych gości i przedstawimy szczegółowy harmonogram.

 

Zapisz się na kolejną edycję, używając formularza po prawej stronie, a z pewnością powiadomimy Cię o nadchodzących webinarach!

Zapisz się na kolejną edycję


  ZOBACZ jak wyglądały poprzednie edycje

  I EDYCJA
  LUTY 2021

  Wybrane webinary

  II EDYCJA
  MARZEC 2021

  Wszystkie webinary

  III EDYCJA
  KWIECIEŃ 2021

  Wszystkie webinary

  IV EDYCJA
  CZERWIEC 2021

  Wszystkie webinary

  O NAS

  Nasze portfolio to:

  0 +

  drukarek 3D wdrożonych w jednostkach naukowych,

  firmach i zakładach produkcyjnych;

  0 +

  wdrożonych projektów;

  0 +

  technologii wytwórczych.

   

  WARSZAWA

  SHOWROOM

  al. Solidarności 78

  00-145 Warszawa

   

  WARSZAWA

  BIURO, SERWIS

  ul. Żwirki i Wigury 101

  02-089 Warszawa

  +48 22 668 47 57

  kontakt@sygnis.pl

   

  Sygnis New Technologies jest wiodącym dostawcą technologii druku 3D w Polsce, specjalizującym się we wdrożeniach technologii addytywnych w firmach i instytucjach, indywidualnym doradztwie technologicznym, projektach R&D i realizacjach krótkich serii prototypowych.  Prowadzimy wiele projektów technologicznych i biotechnologicznych. Analizujemy, wytwarzamy i optymalizujemy. Wprowadziliśmy dziesiątki produktów na rynek, stosując metody szybkiego prototypowania i nadzorując masowe procesy produkcyjne. Pomagamy firmom i naukowcom na różnych etapach ich projektów i badań.


  Więcej o nas