WIEDZA MA WARSTWY

Cykliczne webinary o nowych technologiach

Zapraszamy na cykliczne warsztaty w formie webinarów, podczas których poznasz zastosowania technologii addytywnych w teorii i praktyce.
Serie webinarów będą odbywały się cyklicznie, co miesiąc. Za każdym razem zapraszamy do współpracy wyjątkowych gości, którzy opowiedzą o najnowszych rozwiązaniach technologicznych i wdrożeniach zarówno w sektorze przemysłowym, jak i naukowym. Poniżej znajdziecie listę wszystkich webinarów, podzielonych na trzy główne segmenty tematyczne.

Edycja pierwsza - 22, 24, 26 Lutego 2021

NAUKA

Webinary dotyczące zastosowań technologii addytywnych w nauce

Poniedziałek, 22.02, godzina 10:00

Volumetric 3D Printing
- No Time For Layers

Zapraszamy do zapoznania się z fascynującą technologią fotoinicjacji dwukolorowej – wolumentycznego druku 3D firmy Xolo GmbH. Xolografia ma rozdzielczość dziesięciokrotnie wyższą niż obliczeniowa litografia osiowa oraz do pięciu razy wyższą prędkość generowania objętości niż w przypadku fotopolimeryzacji dwufotonowej.

 

Webinar poprowadzi dr Niklas König, specjalista z firmy Xolo GmbH.

 

WEBINAR W JĘZYKU ANGIELSKIM

Środa, 24.02, godzina 10:00

Zastosowanie druku 3D w laboratorium badawczym - od biologii po optykę

Bliska wspołpraca z wieloma instytutami badawczymi z całej Polski umożliwia nam realizację nietypowych projektów, które często wymagają indywidualnego podejścia i bardzo dobrej znajomości specyfiki pracy naukowców z konkretnej dziedziny nauki. Podczas webinaru zaprezentowane zostaną najciekawsze przykłady wdrożeń druku 3D w szerokim spektrum środowisk badawczych.


Webinar poprowadzi Piotr Piskorski, Project Manager w Sygnis.

Piątek, 26.02, godzina 10:00

Druk 3D jako skuteczne narzędzie edukacjI

Nauka podstaw druku 3D rozwija wyobraźnię przestrzenną i uczy fundamentów pracy inżynieryjnej. Otwiera także drogę umożliwiającą rozwój kompetencji niezbędnych dla osób wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami.

 

Webinar poprowadzi Patrycja Adamczuk, Sales Executive w Sygnis.

 

 

 

PRZEMYSŁ

Webinary dotyczące wykorzystania druku 3D na liniach produkcyjnych

Poniedziałek, 22.02, godzina 12:00

Specjalistyczne materiały inżynierskie - CFR PEEK w druku 3D

Podczas webinaru opowiemy o zastosowaniach drukarek 3D firmy Apium GmbH w sektorach automotive i aerospace. Specjalne cechy ich konstrukcji umożliwiają druk wysokiej jakości z dotąd nieosiągalnych dla tej technologii wysokotemperaturowych materiałów konstrukcyjnych.

 

Webinar poprowadzi Ewelina Zaremba, Chief Technology Officer w Sygnis.

Środa, 24.02, godzina 12:00

Szybkie prototypowanie. Usługi - Park maszyn, Prowadzenie firmy

Szybkie prototypowanie to fundament technologii addytywnych. Dążenie do perfekcji poprzez ciągłe iteracje przenieśliśmy na grunt prowadzenia przedsiębiorstwa, tworząc nową jakość w zarządzaniu zasobami odpowiadającą dynamice zmian na miarę XXI wieku.

 

Webinar poprowadzi Andrzej Burgs, Chief Executive Officer w Sygnis.

 

 

 

Piątek, 26.02, godzina 12:00

Optyczne Metody Pomiaru Topografii Powierzchni

Opowiemy o podstawach działania urządzeń optycznych i cyfrowych w zakresie badań powierzchniowych, od mikroskopów do badań materiałowych, aż po profilometry optyczne i mikroskopy cyfrowe 3D.

 

Znajdują one zastosowanie w badaniach materiałów, kontroli jakości, a także w mocno rozwijającej się w ostatnich latach inżynierii odwrotnej.

 

Webinar poprowadzi Mariusz Władowski, Specjalista ds. Mikroskopii Optycznej i Konfokalnej z firmy Optotom.

BIOTECHNOLOGIA

Webinary dotyczące nowoczesnych rozwiązań biotechnologicznych

Poniedziałek, 22.02, godzina 14:00

Zastosowanie biodruku 3D w nauce i medycynie

Głównymi nadziejami związanymi z rozwojem biodruku 3D jest usunięcie modeli zwierzęcych z badań laboratoryjnych oraz tworzenie organów ludzkich do przeszczepu. Choć brzmi to jak odległa przyszłość, przełomy w dziedzinie biotechnologii następują z dnia na dzień. Podczas webinaru zaprezentujemy kluczowe osiągnięcia tej technologii.

 

Webinar poprowadzi Grzegorz Kaszyński, VP Sales w Sygnis.

Środa, 24.02, godzina 14:00

Zastosowanie algorytmów AI do ilościowej analizy mikroskopowej 2D i 3D

20 lat badań R&D zaowocowało stworzeniem kompletnego rozwiązania do wizualizacji, analizy i interpretacji obrazów mikroskopowych od 2D do 5D. Na spotkaniu opowiemy o AIVIA – oprogramowaniu napędzanym przez szereg algorytmów sztucznej inteligencji wykorzystywanym do automatycznej segmentacji, trackingu komórkowego, analizy fenotypu komórek, wykrywania neurytów, analizy gojenia się ran czy histopatologii.

 

Webinar poprowadzi Nikoletta Buczek, Application Engineer w Sygnis.

Piątek, 26.02, godzina 14:00

Single Cell Isolation by cytena - Cellink company

Prezentacja obejmie przegląd technologii dla nauk biologicznych. Wyróżnimy dwa główne style pracy z aplikacjami do izolacji pojedynczych komórek, rozwoju linii komórkowych i omiki pojedynczej komórki, a także niedawno uruchomionego UP.SIGHT, który oferuje szybsze dyspensowanie pojedynczych komórek, współczynnik klonalności w wysokości 99,99% i najbardziej zaawansowany system obrazowania dla rzetelnej dokumentacji.

 

Webinar poprowadzi Germar Wittke, Director Sales Europe Laboratory Solutions z firmy Cellink.

 

WEBINAR W JĘZYKU ANGIELSKIM

Gość specjalny

Dr_Niklas_Koenig-Xolo-x-Sygnis-New-Technologies-circle-400px-min

DR Niklas König

Specjalista z Xolo GmbH

Dr Niklas Felix König dołączył do Xolo GmbH w styczniu 2020 roku, gdzie kieruje działem Badań i Rozwoju Materiałów.
Więcej


Z wykształcenia chemik organiczny, w 2018 r. uzyskał stopień doktora z precyzyjnej chemii makromolekularnej w CNRS w Strasburgu (FRA). Następnie, dołączył do laboratorium prof. Stefana Hechta na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie (GER), aby kontynuować studia podoktoranckie z zakresu fotochemii.

Poniedziałek, 22.02
godzina 10:00

Volumetric 3D Printing:
No Time for Layers

WEBINAR w języku angielskim

W tym miesiącu zapraszamy do zapoznania się z fascynującą technologią fotoinicjacji dwukolorowej -wolumentycznego druku 3D firmy Xolo GmbH.

Przeczytaj więcej o Xolografii


Xolografia jest pierwszą techniką liniowego druku wolumetrycznego. Umożliwia szybki (> 1cm / min) i precyzyjny (rozdzielczość < 20 µm) druk 3D bez potrzeby użycia struktur pomocniczych. Jest to technika dwukolorowa wykorzystująca nowatorskie fotoinicjatory z możliwością fotoprzełączania. Lokalna polimeryzacja jest indukowana wewnątrz ograniczonej objętości monomeru po liniowym wzbudzeniu przez przecinanie wiązek światła o różnych długościach fal. Drukarka wolumetryczna xube jest przeznaczona do generowania trójwymiarowych obiektów o złożonych cechach strukturalnych oraz funkcjach mechanicznych i optycznych. W porównaniu z najnowocześniejszymi metodami druku wolumetrycznego, xolografia ma rozdzielczość około dziesięciokrotnie wyższą niż obliczeniowa litografia osiowa, a prędkość generowania objętości jest od czterech do pięciu razy wyższa niż w przypadku fotopolimeryzacji dwufotonowej.

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR

Uzupełnij formularz

Wybierz interesujące Cię spotkania:

Poniedziałek, 22.02.2021
10:00, Volumetric 3D Printing - No Time for Layers
12:00, Specjalistyczne materiały inżynierskie. CFR PEEK w druku 3D
14:00, Zastosowanie biodruku 3D w nauce i medycynie
Środa, 24.02.2021
10:00, Zastosowanie druku 3D w laboratorium badawczym - od biologii po optykę
12:00, Szybkie prototypowanie. Usługi - Park maszyn, Prowadzenie firmy
14:00, Zastosowanie algorytmów AI do ilościowej analizy mikroskopowej 2D i 3D
Piątek, 26.02.2021
10:00, Druk 3D jako skuteczne narzędzie edukacji
12:00, Optyczne metody pomiaru topografii powierzchni
14:00, Single Cell Isolation by Cytena - Cellink companyEdycja druga - 22, 24, 26 marca 2021

Organizujemy cykliczne webinary - zapisz się na kolejną edycję

Edycja druga
22, 24, 26 marca

Zapraszamy na kolejną edycję spotkań w ramach cyklu “Wiedza ma Warstwy”. Po zakończeniu bieżącej edycji ogłosimy naszych gości i przedstawimy szczegółowy harmonogram.

Zapisz się na kolejną edycję, używając formularza po prawej stronie, a z pewnością powiadomimy Cię o nadchodzących webinarach!

Zapisz się na kolejną edycję


POZNAJ PRELEGENTÓW

Patrycja Adamczuk

Sales Executive w Sygnis

więcej

Magister Zarządzania z wieloletnim doświadczeniem w zakresie wdrożeń sprzętu dla sektora przemysłowego i edukacyjnego. Na co dzień zajmuje się sprzedażą maszyn specjalistycznych oraz prowadzeniem showroom'u technologicznego "Technika by Sygnis" zlokalizowanego w centrum Warszawy.

Germar Wittke

Director Sales Europe Laboratory Solutions w Cellink

więcej

Magister Geografii Fizycznej, Chemii Gleby i Hydrologii.

Posiada 20 lat doświadczenia w sprzedaży na rynkach Life Science, farmaceutycznym i diagnostycznym jako Przedstawiciel Handlowy i Lider Sprzedaży.

Ewelina Zaremba,

Ewelina Zaremba

Chief Technology Officer w Sygnis

więcej

Kieruje wykonawczo zespołem R&D w Sygnis w zakresie budowy maszyn i usprawniania procesów technologicznych. Odpowiedzialna za merytorykę prac badawczych. Czołowa polska ekspertka w zakresie druku 3D z materiałów płynnych, konstruktorka maszyny do druku z płynnych past ceramicznych.

Współtworzy innowacyjną drukarkę 3D do druku ze szkła niskotemperaturowego - Syglass.

Andrzej Burgs

Chief Executive Officer w Sygnis

więcej

Twórca Grupy Sygnis. Ekspert druku 3D z wieloletnim doświadczeniem. Jeden z założycieli Izby Gospodarczej Przemysłu 4.0 i współtwórca Kodeksu Etyki Polskiej Branży Druku 3D. Ekspert – pracodawca Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Koordynuje prace badawczo-rozwojowe, zajmuje się doradztwem technologicznym, przygotowaniem perspektyw biznesowych dla wdrożeń badań naukowych i mentoringiem nowych firm.

Grzegorz Kaszyński

VP Sales w Sygnis

więcej

Na swoim koncie ma 15 lat doświadczenia w dystrybucji sprzętu naukowo-badawczego, kilkadziesiąt wdrożeń sprzętu naukowo-badawczego w instytucjach badawczych, prowadzenie własnej firmy od 2007 i specjalizację techniczną w zakresie biotechnologii i medycyny regeneracyjnej, w tym biodruku 3D.

Od 2019 jest prezesem Sygnis Bio Technologies.

Nikoletta Buczek

Application Engineer w Sygnis

więcej

Fizyk biomedyczny ukierunkowana na zastosowania nowych technologii w radioterapii i medycynie. Od 2019 wprowadza nowoczesne urządzenia i oprogramowanie na polski rynek do laboratoriów, ośrodków badawczych i akademickich.

W regionie Europy Środkowo-Wschodniej reprezentuje m.in. marki: Cellink, SVision, Nanolive, Etaluma, Alveole i Femtika.

Mariusz Władowski Specjalista ds. Mikroskopii Konfokalnej firmy Optotom

Mariusz Władowski

Specjalista ds. Mikroskopii Optycznej i Konfokalnej w Optotom

więcej

Posiada 11 lat doświadczenia w dostarczaniu na polski rynek urządzeń badawczych oraz kontrolno-pomiarowych. W połączeniu ze zdobytą specjalizacją z zakresu Inżynierii Materiałowej zdobytą na Wydziale Nowych Technologii i Chemii na Wojskowej Akademii Technicznej, pozwala mu to odpowiednio dobierać technologie i rozwiązania do określonych aplikacji.

Współtwórca firmy Optotom. Od 2015 zajmuje się wdrażaniem najnowszych, światowych technologii na rynku polskim oraz wytyczaniem nowych kierunków rozwoju dla firmy.

Piotr Piskorski

Project Manager w Sygnis

więcej

Absolwent Mikrotechnologii i Nanotechnologii na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Opracowuje i przeprowadza specjalistyczne szkolenia, obejmujące technologie FDM, skanowanie 3D i naukę obsługi oprogramowania CAD/CAM.

Piotr doskonale opisuje zawiłości technologii addytywnych, przystępnie tłumacząc nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia.

O NAS

Nasze portfolio to:

0 +

drukarek 3D wdrożonych w jednostkach naukowych,

firmach i zakładach produkcyjnych;

0 +

wdrożonych projektów;

0 +

technologii wytwórczych.

WARSZAWA

SHOWROOM

 

al. Solidarności 78

00-145 Warszawa

 

 

WARSZAWA

BIURO, SERWIS

ul. Żwirki i Wigury 101

02-089 Warszawa

+48 22 668 47 57

kontakt@sygnis.pl

Sygnis New Technologies jest wiodącym dostawcą technologii druku 3D w Polsce, specjalizującym się we wdrożeniach technologii addytywnych w firmach i instytucjach, indywidualnym doradztwie technologicznym, projektach R&D i realizacjach krótkich serii prototypowych.

Prowadzimy wiele projektów technologicznych i biotechnologicznych. Analizujemy, wytwarzamy i optymalizujemy. Wprowadziliśmy dziesiątki produktów na rynek, stosując metody szybkiego prototypowania i nadzorując masowe procesy produkcyjne. Pomagamy firmom i naukowcom na różnych etapach ich projektów i badań.

Więcej o nas