fbpx

WIEDZA MA WARSTWY

Cykliczne webinary o nowych technologiach

Zapraszamy na cykliczne warsztaty w formie webinarów, podczas których poznasz zastosowania technologii addytywnych w teorii i praktyce.
Serie webinarów będą odbywały się cyklicznie, co miesiąc. Za każdym razem zapraszamy do współpracy wyjątkowych gości, którzy opowiedzą o najnowszych rozwiązaniach technologicznych i wdrożeniach zarówno w sektorze przemysłowym, jak i naukowym. Poniżej znajdziecie listę wszystkich webinarów, podzielonych na trzy główne segmenty tematyczne.

Edycja CZWARTA - 28, 29, 30 CZERWCA 2021

BIOTECHNOLOGIA

Webinary dotyczące nowoczesnych rozwiązań biotechnologicznych

Poniedziałek, 28.06, godzina 10:00

PL: C.WASH: Płukanie komórek i oczyszczanie DNA przy użyciu sił odśrodkowych.

ANG: C.WASH: Cell washing and DNA-purification using centrifugal forces.

PL: Podczas webinaru zaprezentowane zostanie urządzenie C.WASH. Jest to innowacyjna płuczka do płytek mikrodołkowych, zaprojektowana do automatycznego, szybkiego i wysoce powtarzalnego płukania 96-, 384- i 1536-dołkowych płytek. C.WASH wykorzystuje siły odśrodkowe do usuwania cieczy z dołków bez użycia igieł czy pipet. Umożliwia to bezdotykowe wypłukiwanie komórek, wykonywanie precyzyjnych testów ELISA i kulek paramagnetycznych używanych do separacji magnetycznej DNA z dna dołka.

 

Webinar poprowadzi Dr Thomas Clapes, Product Manager C.WASH w Cytena.

 

Webinar w języku angielskim

 

ENG: The C.WASH is an innovative plate washer, designed for automated, rapid, and highly reproducible washing of entire 96-, 384-, and 1536-well plates. The C.WASH uses centrifugal forces to remove liquids from well plates without needles or pipette tips. This enables tipless, non-contact washing of cells, ELISA assays, and beads for DNA purification.

 

The webinar will be conducted by Dr Thomas Clapes, Product Manager C.WASH at Cytena GmbH

Wtorek, 29.06, godzina 10:00

Zastosowanie biodruku 3D w nauce i medycynie

Głównymi nadziejami związanymi z rozwojem biodruku 3D jest usunięcie modeli zwierzęcych z badań laboratoryjnych oraz tworzenie organów ludzkich do przeszczepu. Choć brzmi to jak odległa przyszłość, przełomy w dziedzinie biotechnologii następują z dnia na dzień. Podczas spotkania zaprezentujemy kluczowe osiągnięcia tej technologii.

 

Spotkanie poprowadzi Grzegorz Kaszyński, VP Sales w Sygnis.

Środa, 30.06, godzina 10:00

PL: Produkcja biomateriałów oraz przegląd innych zastosowań bioreaktorów

ANG: Production of biomaterials and different bioreactor applications

PL: Podczas webinaru zostaną przedstawione przykłady różnych procesów, które można prowadzić przy użyciu bioreaktorów i fermentorów. Szczególną uwagę poświęcimy na skalowanie oraz optymalizację hodowli komórkowych. Dokładniej omówiona zostanie produkcja biomateriałów, w szczególności bioplastiku. Dodatkowo zaprezentowane zostaną modułowe systemy stanowiące wydajne platformy stosowane w projektach R&D i podczas prac rozwojowych nad poszczególnymi produktami.

 

Wykład poprowadzi Giulia Casarini, Sales and Marketing Manager w Solaris Biotech.

 

Webinar w języku angielskim

 

ENG: During the webinar we will hear about examples of different processes that can be conducted in bioreactors and fermentors, including scale up strategies and culture optimization. The production of biomaterials, in particular bioplastic, will be discussed in more detail. Additionally, modular systems will be presented, which are efficient platforms used in R&D projects and during development works on individual products.

 

The lecture will be given by Giulia Casarini, Sales and Marketing Manager at Solaris Biotech.

NAUKA

Webinary dotyczące zastosowań technologii addytywnych w nauce

Poniedziałek, 28.06, godzina 11:15

Segmentacja i analiza obrazów bazująca na Sztucznej Inteligencji - zastosowanie w mikroskopii i obrazowaniu medycznym

Sztuczna Inteligencja znajduje coraz szersze zastosowanie nie tylko w dziedzinach technicznych, ale również w biologii i medycynie. Gotowe rozwiązania w postaci oprogramowania bazującego na algorytmach Uczenia Maszynowego nie tylko usprawniają, ale również obiektywizują badania naukowe.

 

W trakcie spotkania opowiemy o dwóch różnych rozwiązaniach, które wykorzystują Sztuczną Inteligencję. AIVIA to oprogramowanie które umożliwia analizę obrazów niezależnie od rodzaju techniki mikroskopowej.  Uzyskanie ilościowego wyniku możliwe jest za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Customy Vision to oprogramowanie dedykowane do obrazów medycznych (CT i MRI), które upraszcza proces konwersji skanów pacjenta do modeli 3D gotowych do wydruku.


Webinar poprowadzi Nikoletta Buczek, Application Engineer w Sygnis.

Wtorek, 29.06, godzina 11:15

PL: Przepływ segmentowy: mikrofluidyka kroplowa i powiązane zastosowania

ANG: Segmented flow: droplet microfluidics and related applications

PL: Podczas webinaru przybliżone zostaną zalety oraz wyzwania dotyczące prowadzenia eksperymentów związanych z mikrofluidyką bazującą na kroplach. W ramach wystąpienia zaprezentowana zostanie technologia Raydrop, która na bazie współprzepływu umożliwia generację kropli, emulsji oraz produkcję mikrocząstek.

 

Webinar poprowadzą Simon Renard oraz Adam Meziane z Fluigent Deutschland GmbH.

 

Webinar w języku angielskim

 

ENG: During the webinar we will hear about the advantages and challenges of conducting experiments related to drop-based microfluidics. During the presentation we will be introduced to Raydrop technology, which enables the generation of drops, emulsions and the production of microparticles.

 

The webinar will be hosted by Simon Renard and Adam Meziane from Fluigent Deutschland GmbH.

Środa, 30.06, godzina 11:15

Zastosowanie mikroreologii optycznej: od farmakologii do badań materiałowych

Podczas spotkania opowiemy o mirkoreologii optycznej i jej szerokiemu zastosowaniu m.in. w dziedzinach farmaceutycznych, ale również w laboratoriach materiałowych. Dokładna technika zostanie omówiona na przykładzie pracy urządzenia Rheolab DWS od firmy LS Instruments.

 

Spotkanie poprowadzi Marta Robak, Application Engineer w Sygnis.

PRZEMYSŁ

Webinary dotyczące wykorzystania druku 3D na liniach produkcyjnych

Poniedziałek, 28.06, godzina 12:30

Jak stworzyć własne laboratorium w technologii FFF

Zmiany, jakie przynosi bezustanne rozwijanie się rynku, wymagają poszukiwania nieszablonowych rozwiązań. Częściowa niezależność i skrócenie łańcucha dostaw dla wszelkiego rodzaju produktów jest jedną z możliwości, po którą może sięgnąć zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwo. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu laboratorium 3D jesteśmy w stanie pozostać konkurencyjni i skuteczni.

 

Podczas spotkania dowiemy się jak skutecznie skoordynować wdrożenia urządzeń w celu rozpoczęcia zharmonizowanej produkcji własnego filamentu oraz dobrać rozwiązania obejmujące technologie wytwarzania przyrostowego w zależności od indywidualnych potrzeb.

 

Webinar poprowadzi Monika Mazur,
Application Engineer w Sygnis

Wtorek, 29.06, godzina 12:30

Wykorzystanie fotopolimerów i wosku w procesach odlewniczych

Żywice fotopolimerowe znajdują zastosowanie w przemyśle odlewniczym i jubilerskim . Na przykładzie żywic stosowanych w maszynach DWS poznamy zastosowania takie jak tworzenie form gumowych i silikonowych, a także właściwości żywic służących do odlewu bezpośredniego. Poznamy różnice cechujące technologie SLA oraz UV LCD, z uwzględnieniem dokładności druku i odwzorowania detali.  Podczas wystąpienia zaprezentowane zostaną możliwości technologii MJP do druku z wosku na przykładzie innowacyjnej drukarki FlashFroge WaxJet 410.

 

Webinar poprowadzi Bartłomiej Jarkiewicz, General Manager w MTT Polska

Środa, 30.06, godzina 12:30

Zaufaj mi - jestem technologiem.
O różnych poziomach współpracy z klientem i możliwościach produkcji w parku maszynowym

Podczas spotkania porozmawiamy o tym co specjalista może ukształtować z pomysłu oraz jak trafnie odczytywać potrzeby klienta. Dowiemy się dlaczego nie warto szukać metod wytwórczych i materiałów na własną rękę. Opowiemy o obecnych możliwościach technologii przyrostowych z dokładnym spojrzeniem na ich opłacalność i zalety względem innych technik produkcji.

 

Spotkanie poprowadzi Ewelina Zaremba, Chief Technology Officer w Sygnis. 

Gość specjalny

ME-400-min

Dr Thomas Clapes

Product Manager C.WASH
w Cytena GmbH

Dr Thomas Clapes dołączył do zespołu firmy Cytena w kwietniu tego roku, gdzie odpowiada za dostarczanie innowacyjnych produktów do badań, które mogą pozytywnie wpływać na ludzkie zdrowie.

Więcej


Na swoim koncie posiada 10 letnie doświadczenie w badaniach akademickich nad komórkami macierzystymi krwi. Wykształcenie zdobywał w Rotterdamie gdzie ukończył Uniwersytet Erazma, a następnie we Freiburgu w Niemczech, gdzie dołączył do Instytutu Immunobiologii i Epigenetyki im. Maxa Plancka. Niedawno zdecydował się zmienić obraną ścieżkę i dołączył do zespołu firmy Cytena. Posiada fachową wiedzę i doświadczenie w pracy z instrumentami laboratoryjnymi do testów komórkowych i biologii molekularnej.

Poniedziałek, 28.06
godzina 10:00

C.WASH: Płukanie komórek
i oczyszczanie DNA przy użyciu sił odśrodkowych

WEBINAR w języku angielskim

W tym miesiącu zapraszamy do zapoznania się z fascynującym urządzeniem do płukania płytek mikrodołkowych.

 

Proces płukania jest niezwykle istotnym aspektem eksperymentu, który wymaga od operatora precyzji i powtarzalności. Zbyt słabe płukanie może być przyczyną fałszywie dodatnich wyników uzyskiwanych np. w teście ELISA. W przypadku eksperymentów prowadzonych na hodowlach komórkowych proces płukania musi zostać przeprowadzony niezwykle delikatnie aby nie uszkodzić, ani nie odkleić komórek słabo przylegających do płytki. W obu przypadkach niezbędne jest zachowanie sterylności i powtarzalności.

Przeczytaj więcej o webinarze


Podczas webinaru zaprezentowane zostanie urządzenie C. WASH, które umożliwia automatyczne, szybkie, powtarzalne i bezkontaktowe przemywanie płytek mikrodołkowych. Pozwala na bezkontaktowe przemywanie komórek w hodowlach, wykonywanie precyzyjnych testów ELISA oraz kulek paramagnetycznych używanych do separacji magnetycznej DNA z dna dołka.

Źródło: Cytena GmbH

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR

Uzupełnij formularz / registration form

Kolejność wystąpień może ulec zmianie

Wybierz interesujące Cię spotkania:

  Poniedziałek, 28.06.2021
  10:00, C.WASH: Płukanie komórek i oczyszczanie DNA przy użyciu sił odśrodkowych
  11:15, Segmentacja i analiza obrazów bazująca na Sztucznej Inteligencji - zastosowanie w mikroskopii i obrazowaniu medycznym
  12:30, Jak stworzyć własne laboratorium w technologii FFF
  Wtorek, 29.06.2021
  10:00, Zastosowanie biodruku 3D w nauce i medycynie
  11:15, Przepływ segmentowy: mikrofluidyka kroplowa i powiązane zastosowania
  12:30, Wykorzystanie fotopolimerów i wosku w procesach odlewniczych
  Środa, 30.06.2021
  10:00, Produkcja biomateriałów oraz przegląd innych zastosowań bioreaktorów
  11:15, Zastosowanie mikroreologii optycznej: od farmakologii do badań materiałowych
  12:30, Zaufaj mi - jestem technologiem. O różnych poziomach współpracy z klientem i możliwościach produkcji w parku maszynowym  RODO


  Administratorem Państwa danych jest Sygnis New Technologies sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury 101, 02-089. Biorąc udział w wydarzeniu wyrażają Państwo zgodę na przetwarzane Państwa danych w celu przesyłania drogą elektroniczną na podany adres e-mail wiadomości zawierających informacje o nadchodzących wydarzeniach organizowanych przez Sygnis New Technologies Sp z o.o. Podanie danych jest dobrowolne i każda podająca swoje dane osoba ma prawo wglądu w swoje dane i ich modyfikacji. W celu usunięcia Pańśtwa danych należy skontaktować się z naszym biurem drogą mailową: kontakt@sygnis.pl

  Edycja piąta - WRZESIEŃ 2021

  Organizujemy cykliczne webinary - zapisz się na kolejną edycję

  Edycja piąta - Wrzesień

  Zapraszamy na kolejną edycję spotkań w ramach cyklu “Wiedza ma Warstwy”. Po zakończeniu bieżącej edycji ogłosimy naszych gości i przedstawimy szczegółowy harmonogram.

   

  Zapisz się na kolejną edycję, używając formularza po prawej stronie, a z pewnością powiadomimy Cię o nadchodzących webinarach!

  Zapisz się na kolejną edycję


   POZNAJ PRELEGENTÓW

   Simon Renard

   CEO w firmie Fluigent Deutschland GmbH

   więcej

   Simon założył Fluigent Deutschland GmbH w 2014 roku w Jenie. Zawsze interesował się eksperymentalną mechaniką płynów. Wiele lat temu przeniósł się z Francji do Niemiec i ukończył fizykę na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Przed założeniem start-upu zajmującego się oprzyrządowaniem biotechnologicznym piastował stanowisko lidera ds. badań i rozwoju w grupie ds. obsługi płynów w CyBio oraz specjalisty ds. automatyzacji w laboratorium firmy PerkinElmer..

   Adam Meziane

   Product Manager w firmie Fluigent Deutschland GmbH

   więcej

   Adam dołączył do Fluigent w 2016 roku. Ukończył Telecom Physique Strasbourg Engineering School i uzyskał tytuł magistra w dziedzinie mikro i nanoelektroniki. Jego wielodyscyplinarne umiejętności i otwarty umysł są atutem w różnych projektach, od eksperymentów pomocniczych w oprzyrządowaniu mikroprzepływowym po wdrożenia oprogramowania.

   Bartłomiej Jarkiewicz

   General Manager
   w MTT Polska

   więcej

   Bartłomiej Jarkiewicz właściciel firmy MTT Polska. Studiował w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Z rynkiem druku 3D związany od 2011 roku. Od 2015 roku specjalizuje się we wdrażaniu systemów jubilerskich i przemysłowych w technologii SLA w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Dystrybutor marki DWS na region CEE.

   Giulia Casarini

   Sales and Marketing Manager
   w Solaris Biotech

   więcej

   Solaris Biotechnology Srl jest włoską firmą specjalizującą się w produkcji bioreaktorów i fermentorów w skali laboratoryjnej i przemysłowej. Ich rozwiązania znajdują zastosowanie w środowisku akademickim, ośrodkach badawczych oraz w wielu gałęziach przemysłu.

   Ewelina Zaremba

   Chief Technology Officer
   w Sygnis

   więcej

   Kieruje wykonawczo zespołem R&D w Sygnis w zakresie budowy maszyn i usprawniania procesów technologicznych. Odpowiedzialna za merytorykę prac badawczych. Czołowa polska ekspertka w zakresie druku 3D z materiałów płynnych, konstruktorka maszyny do druku z płynnych past ceramicznych oraz jedna z finalistek Forbes 25under25.

   Marta Robak

   Application Engineer
   w Sygnis

   więcej

   Ukończyła studia inżynierskie na Politechnice Warszawskiej. W Sygnis Bio Technologies odpowiada za produkty marek takich jak Izon Science LTD, Cellink oraz LS Instruments. Marta aktywnie pogłębia swoją wiedzę w tym zakresie, również poprzez dalszy rozwój akademicki na kierunku fizyka medyczna. Umiejętności badawcze doskonaliła w Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych w Dubnej w Rosji, pracując nad powstającym tam projektem NICA.

   Grzegorz Kaszyński

   VP Sales
   w Sygnis

   więcej

   Na swoim koncie ma 15 lat doświadczenia w dystrybucji sprzętu naukowo-badawczego, kilkadziesiąt wdrożeń w instytucjach badawczych, prowadzenie własnej firmy od 2007 roku oraz specjalizację techniczną w zakresie biotechnologii i medycyny regeneracyjnej, w tym biodruku 3D. Od 2019 roku jest prezesem Sygnis Bio Technologies.

   MONIKA MAZUR

   Application Engineer
   w Sygnis

   więcej

   Magister Chemii kryminalistycznej na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

   W 2020 r. nadzorowała prace w laboratorium przy Medium Transportowym do badań na obecność wirusów, aktualnie zasila szeregi Działu Handlowego dbając o korzystną współpracę z naszym niemieckim partnerem – firmą Apium.

   Nikoletta Buczek

   Application Engineer
   w Sygnis

   więcej

   Fizyk biomedyczny ukierunkowana na zastosowania nowych technologii w radioterapii i medycynie. Od 2019 roku wprowadza nowoczesne urządzenia i oprogramowanie na polski rynek do laboratoriów, ośrodków badawczych i akademickich. W regionie Europy Środkowo-Wschodniej reprezentuje m.in. marki: Cellink, SVision, Nanolive, Etaluma, Alveole i Femtika.

   ZOBACZ jak wyglądały poprzednie edycje

   O NAS

   Nasze portfolio to:

   0 +

   drukarek 3D wdrożonych w jednostkach naukowych,

   firmach i zakładach produkcyjnych;

   0 +

   wdrożonych projektów;

   0 +

   technologii wytwórczych.

   WARSZAWA

   SHOWROOM

    

   al. Solidarności 78

   00-145 Warszawa

    

    

   WARSZAWA

   BIURO, SERWIS

   ul. Żwirki i Wigury 101

   02-089 Warszawa

   +48 22 668 47 57

   kontakt@sygnis.pl

   Sygnis New Technologies jest wiodącym dostawcą technologii druku 3D w Polsce, specjalizującym się we wdrożeniach technologii addytywnych w firmach i instytucjach, indywidualnym doradztwie technologicznym, projektach R&D i realizacjach krótkich serii prototypowych.

   Prowadzimy wiele projektów technologicznych i biotechnologicznych. Analizujemy, wytwarzamy i optymalizujemy. Wprowadziliśmy dziesiątki produktów na rynek, stosując metody szybkiego prototypowania i nadzorując masowe procesy produkcyjne. Pomagamy firmom i naukowcom na różnych etapach ich projektów i badań.

   Więcej o nas