ZMorph dołącza do Grupy Sygnis

Już niedługo będziemy największą polską firmą z branży druku 3D pod względem liczby pracowników i przychodów!

Od 29 lipca 2022 (bo wtedy formalnie sfinalizowaliśmy przejęcie) możemy mówić o powstaniu Grupy Sygnis, w skład której wchodzą różne brandy, firmy i spin-offy! Dla osób, które nie rozpoznają jeszcze firmy Zmorph, jest to wrocławska marka produkująca drukarki 3D dystrybuowane na całym świecie. Zmorph wyrósł z małego startupu, by po zaledwie kilku latach stać się dużym graczem na międzynarodowym rynku. Dynamika rozwoju sprawiła, że w tej chwili skupia już około 50 specjalistów i inżynierów. W swojej ofercie posiadają jedną z najlepszych drukarek wielofunkcyjnych na świecie – ZMorph FAB.

Niedawno ZMorph rozszerzył swoją ofertę o drukarkę przemysłową, która dzięki innowacyjnym rozwiązaniom jest obecnie poważnym konkurentem dla największych producentów z branży technologii addytywnych.

(od lewej) Prezes Sygnis SA, Andrzej Burgs i Wiceprezes Sygnis SA, od niedawna również Prezes ZMorph SA, Grzegorz Kaszyński.

Don’t stop me now

Powiększamy się w błyskawicznym tempie! Dotychczasowy Wiceprezes Sygnis, Grzegorz Kaszyński, został powołany na stanowisko Prezesa ZMorph SA, zatrzymując oczywiście również swoje stanowisko wiceprezesa Sygnis i Dyrektora Handlowego całej Grupy Sygnis. Pierwsze cele na horyzoncie zakładają rozbudowę sieci sprzedaży i zacieśnienie relacji z Klientami.

Co mówi Grzegorz o włączeniu ZMorph SA w szeregi Sygnis?

Grzegorz Kaszyński: „Jestem bardzo dumny, że udało się nam dołączyć ZMorph do Grupy Sygnis. Jest to jedna z najważniejszych marek na polskim rynku druku 3D, a przede wszystkim bardzo rozpoznawalna na świecie. Unikatowy design i nacisk na jakość ZMorph w połączeniu z siłą badawczo-rozwojową Sygnis z pewnością szybko zaowocuje nowymi rozwiązaniami w ofercie firmy. Łączymy się w przełomowym momencie, dzięki drukarce i500 ZMorph staje się ważnym graczem na rynku drukarek profesjonalnych, w szczególności tych kierowanych dla profesjonalnych SME. Zdiagnozowaliśmy obszary sprzedażowe, które posiadają niewykorzystany potencjał. Dążymy do tego, aby ZMorph był dla druku 3D synonimem europejskiej marki premium.”

Globalna sieć partnerów

ZMorph SA to jeden z największych i najdłużej działających polskich producentów drukarek 3D. Z powodzeniem prowadzi swoją działalność od 2012 roku, dostarczając niezawodne rozwiązania dla edukacji i zastosowań przemysłowych. Drukarki 3D ZMorph SA to przede wszystkim urządzenia klasy premium, gwarantujące Klientowi trwałość i wydajność, ale również unikatowy design na najwyższym poziomie.

Produkty ZMorph SA są dostępne globalnie dzięki oficjalnej sieci partnerów na wszystkich kontynentach. Urządzenia cieszą się dużą popularnością szczególnie na rynku amerykańskim, wychodząc naprzeciw wygórowanym oczekiwaniom odbiorców.

Wcześniej, niż przewidywaliśmy

Nasze plany strategiczne były śmiałe i zakładały niebywale szybki rozwój. Okazało się, że rzeczywistość onieśmieliła nawet najbardziej śmiałe założenia! Jak komentuje całą sprawę Prezes Sygnis SA?

Andrzej Burgs: „Sygnis w swojej strategii planowało stworzenie Grupy Sygnis, w skład której będzie wchodzić m.in. spółka, będąca producentem maszyn do druku 3D. Wstępne założenia zakładały czas realizacji na przestrzeni 2 lat. W tym momencie okazja na przejęcie firmy ZMorph powoduje, że osiągamy ten strategiczny cel już teraz. Efekt tej synergii najprawdopodobniej będzie widoczny pod koniec tego roku, stanowiąc ważny element strategii firmy. Opracowywane w Sygnis produkty mogą stać się istotnym elementem dalszego rozwoju nowoprzejętej spółki i mogą być w przyszłości transferowane do ZMorph. Dodatkowo, dzięki nowej lokalizacji na Dolnym Śląsku możemy poszerzać nasze pole rekrutacyjne, rozpoczynając współpracę z różnymi, zdolnymi osobami w tym regionie. Inwestując w ZMorph jako Grupa Sygnis stajemy się największym podmiotem z branży druku 3D w Polsce, a nasze aspiracje, oczywiście, sięgają jeszcze dalej.”

A to dopiero początek…