Pasjonaci, Profesjonaliści

W 2017 roku było nas zaledwie kilka osób. Dziś pracujemy w zespołach liczących łącznie ponad siedemdziesięciu specjalistów.
Każdy z nas jest ekspertem w swojej dziedzinie zainteresowań. Razem stanowimy zgrany zespół rozwiązujący problemy technologiczne i tworzący przełomowe metody wytwórcze.

Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami kluczowych postaci w Sygnis!

andrzej-burgs

Andrzej Burgs

CEO i Prezes Zarządu Sygnis SA

Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją Ekonofizyka. Od ponad dziewięciu lat działa w branży druku 3D i prowadzi jedną z najdłużej działających w tym obszarze polskich firm – Sygnis SA. 

Ekspert druku 3D z wieloletnim doświadczeniem. Jest jednym z założycieli Izby Gospodarczej Przemysłu 4.0 i współtwórcą Kodeksu Etyki Polskiej Branży Druku 3D. Działa również jako ekspert – pracodawca Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Doświadczony mówca i wykwalifikowany szkoleniowiec. Występował m.in. na: „Regiosummit” – Szczycie Dyplomacji Samorządowej i Ekonomicznej 2019 organizowanym przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Międzynarodowym Sympozjum Własności Intelektualnej w Przemyśle i Biznesie (edycja XIII) organizowanym przez Urząd Patentowy RP, a także II Kongresie Szefa Utrzymania Ruchu i innoSHARE 2018.

Sygnis pod jego egidą otrzymało m.in. Nagrodę specjalną Book of Lists 2019/2020 „Pioneer in New Technologies”, EuroSymbol Innowacji 2019, nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019, nominację do Architektów Innowacji Pulsu Biznesu w 2018 roku, a także bardzo dobrą ocenę w Innovation Health Check przeprowadzonym przez Enterprise Europe Network. Sygnis znalazło się również w rankingu Deloitte Technology Fast50 Central Europe 2021.

Andrzej Burgs nadzoruje i koordynuje prace badawczo-rozwojowe. Ściśle współpracuje z naukowcami i popularyzatorami nauki, promując pronaukowe postawy i wdrażając innowacyjne rozwiązania do instytutów badawczych i placówek oświatowych.

dr-olga_czerwinska

Dr Olga Czerwińska

Wiceprezes Zarządu Sygnis SA

Doktor fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, która obroniła pracę doktorską z dziedziny theoretical particle physics and cosmology. Ma doświadczenie w prowadzieniu badań naukowych, kształceniu studentów oraz organizacji konferencji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Jest autorką artykułów naukowych opublikowanych w międzynarodowych czasopismach oraz doświadczoną mówczynią, mającą na swoim koncie dziesiątki wystąpień konferencyjnych.

Od 2018 r. jako Chief Scientific Officer w Sygnis zarządza projektami badawczo-rozwojowymi oraz pracuje nad ich komercjalizacją. Dr Olga Czerwińska jest ekspertką w zakresie zarządzania dotacjami i pozyskiwania funduszy unijnych. Jest odpowiedzialna za pozyskanie funduszy na dwa autorskie projekty Sygnis: SYGBIO i SYGPAST.

Olga jest jedną ze współzałożycielek warszawskiego oddziału Women in 3D Printing – organizacji promującej, wspierającej i inspirującej kobiety pracujące w sektorze wytwarzania przyrostowego. Od 2022 roku jest także mentorką w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

joanna-danaj

Joanna Danaj

Wiceprezes Zarządu Sygnis SA

Ekspertka ds. finansów z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania. Od ponad dziesięciu lat zdobywa doświadczenie na stanowiskach w działach controllingu i audytu finansowego.

Umiejętności nabyte sięgają korporacyjnych struktur firmy Colgate – Palmolive, gdzie międzynarodowe środowisko otworzyło jej drzwi do dalszego rozwoju i przyniosło wiele pomysłów na siebie. Praca w dziale zobowiązań w księgowości rozwinęła skrupulatność i dbałość o detale, nauczyła uważności w czytaniu najistotniejszych informacji finansowych.

Kolejnym dużym krokiem w karierze było przejście do duńskiej spółki Concare IT outsource’ującej usługi informatyczne, będącej także dostawcą usług i rozwiązań CRM. Ogromnym wyzwaniem była praca w zespole wdrożeniowym przenoszącym dział finansowy z centrali w Danii do Polski. Proces zakończony sukcesem trzeba było przekuć w kolejne działania związane z pracą w agencji reklamowej Good Looking Studio. Wiele lat pracy i kreowania działu finansowo – kadrowego od podstaw dało efekty stabilnego rozwoju firmy, jak i spokoju w działaniu i możliwości podejmowania decyzji strategicznych i inwestycyjnych.

Zdobyte doświadczenie pozwoliło na zwrot w karierze i skupienie się na dalszych działaniach razem z Sygnis SA.

Joanna Danaj kontroluje i optymalizuje koszty, zajmuje się rzetelną oceną projektów inwestycyjnych czy przeprowadzeniem analiz ekonomicznych i finansowych na najwyższym poziomie. Zdobytedoświadczenie oraz charakterystyczne cechy personalne i odporność na stres pozwalają jej opanować każdą z kryzysowych sytuacji.

maciej-glowacki

Maciej Głowacki

Chief Design Officer Sygnis SA

Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu dla przemysłu, nauki i szeroko rozumianego wzornictwa przemysłowego. W swojej pracy nie ogranicza się tylko do druku 3D. Tworzy modele sprofilowane pod formy wtryskowe, odlewanie próżniowe i kilka innych technik stosowanych w przemyśle ceramicznym i biżuterii. Jego portfolio obejmuje projekty m.in.: dla polskiej armii, Uniwersytetu Warszawskiego oraz firm takich jak Johnson Electric i Bacardi. Laureat polskich i międzynarodowych konkursów projektowych: 2017 Glassberries Design Award, 2017 Siemens Future Living Award i 2017 Plastpol Award. 

Maciej Głowacki zdobył również główną nagrodę w konkursie na biżuterię inspirowaną wyrobami spółdzielni ORNO, organizowanym przez Muzeum Warszawy. Stworzona przez niego seria pierścionków „Ukwiały” jest inspirowana złożonością form tworzonych przez naturę, a kształt każdego egzemplarza jest niepowtarzalny, ponieważ odpowiada za niego algorytm kierujący wzrostem pierścionka wokół ustalonych geometrycznych kształtów. 

piotr-piskorski

Piotr Piskorski

Project Manager Sygnis SA

W Sygnis pracuje od 2017 roku. Odpowiada za zarządzanie zespołem produkcyjnym zajmującym się również przeprowadzaniem skanów 3D i serwisem maszyn. Piotr zajmuje się ponadto przygotowaniem i realizacją specjalistycznych szkoleń obejmujących różne technologie addytywne, skanowanie 3D i naukę obsługi oprogramowania CAD/CAM. Jego doświadczenie z tego zakresu potwierdza kilkaset udanych wdrożeń druku 3D do firm i instytucji, podczas których klienci zdobyli umiejętność sprawnej, samodzielnej pracy z drukarką 3D.

Poza tym zaangażowany był w projekty opracowania technologii wytwarzania przewodów elektrycznych na bazie nanomateriałów węglowych do zastosowań w tekstronice (głównie sitodruk, nanorurki, pasty kompozytowe) oraz zaprojektowanie i wytworzenie sterowanego bezprzewodowo robota przystosowanego do pojedynków rycerskich – kopia, tarcza i mechanizm poruszania czy zaprojektowanie i dobór komponentów do systemu sterującego nawadnianiem storczyków wraz z przedstawieniem modeli 3D.

W ramach swojej pracy magisterskiej łączył drukowanie 3D z termoformowaniem i wytwarzaniem ścieżek przewodzących na bazie past kompozytowych w procesie sitodruku celem wytwarzania elektroniki znajdującej się na obudowach. Główne idee to miniaturyzacja, automatyzacja, zmniejszenie kosztów. Ponadto projektował płytki PCB, moduł 2D stolika liniowego oraz zespołu napędu liniowego, programował mikrokontrolery i pracował z różnymi technologiami wytwarzania.