Eksperci nowych technologii
Zespół Sygnis SA stanowią wybitni specjaliści wielu dziedzin nauki i techniki. W firmie kładziemy ogromny nacisk na kooperację między działami i tworzenie interdyscyplinarnych, mobilnych zespołów projektowych. Funkcjonujemy tak, jak nauczyła nas technologia addytywna – podejmując skoordynowane, rozproszone działania, nieustannie analizując i optymalizując każdy kolejny krok.
Poniżej prezentujemy sylwetki kluczowych osób z kadry zarządzającej i managerskiej, a także liderów technologii w Sygnis SA.
Andrzej Burgs
Z wykształcenia ekonofizyk od ponad jedenastu lat związany z branżą technologii addytywnych. Founder technologiczny Sygnis SA – jednej z najdłużej działających na rynku polskich spółek deeptech R&D. Obecnie reprezentuje Sygnis na scenie VC, zarządza procesami i strategią, a także koordynuje i nadzoruje prace Działu Technicznego Spółki. Od momentu objęcia fotela prezesa w Sygnis SA, przedsiębiorstwo rośnie z roku na rok przynajmniej dwukrotnie, skutecznie pozyskawszy w ramach dotacji na projekty B+R łącznie ponad 31 milionów złotych dofinansowania.
Od lat współpracuje ze środowiskiem naukowym, gdzie wspiera procesy komercjalizacji osiągnięć technologicznych polskich badaczy i inżynierów. Działa jako ekspert-pracodawca Polskiej Komisji Akredytacyjnej i członek Rady Naukowej Center for Social and Economic Research (CASE).
Wielokrotnie zapraszany przez akceleratory i fundusze do objęcia roli mentora startupów i jurora w takich programach, jak Hello Tomorrow Global Challenge (2021, 2022, 2023), PFR Szkoła Pionierów (2020, 2021, 2022, 2023) czy MedBiz Innovation Days (2021, 2022, 2023).
Często występuje publicznie, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem z zakresu nowoczesnych technologii i zarządzania przedsiębiorstwem. Przemawiał m.in. podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, Impact CEE, Kongresu Idea 3W BGK i Deep Tech Investor Day na Giełdzie Papierów Wartościowych.
Jako ekspert technologii hardware gościł w ramówkach TVN, TVP, Radio Kampus, a swoich wypowiedzi użyczał takim tytułom, jak Puls Biznesu, Rzeczpospolita, Forbes czy Dziennik Gazeta Prawna.
Sygnis pod jego egidą dwukrotnie znalazło się na liście 50 najlepszych firm w regionie CEE w rankingu Deloitte Technology FAST50 Central Europe (2021, 2023). W imieniu firmy odbierał nagrody i wyróżnienia za imponujące tempo rozwoju unikalnych na skalę globalną technologii od Warsaw Business Journal, Pulsu Biznesu, Banku Gospodarstwa Krajowego i Polskiej Agencji Przedsiębiorczości.
dr Olga Czerwińska
Doktorka fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, od 2018 roku jest częścią kadry managerskiej Sygnis SA.
Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych, kształceniu studentów oraz organizacji konferencji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Jest autorką artykułów naukowych opublikowanych w międzynarodowych czasopismach oraz doświadczoną mówczynią, mającą na swoim koncie dziesiątki wystąpień konferencyjnych.
Od 2018 roku jako Chief Scientific Officer jest odpowiedzialna za współpracę Sygnis ze środowiskiem naukowym oraz strategię rozwoju naukowo-badawczego Spółki. Zarządza projektami badawczo-rozwojowymi od strony formalnej, w tym w zakresie pozyskiwania i rozliczania funduszy unijnych, oraz komercjalizacją rezultatów prac R&D.
Olga Czerwińska była jedną z założycielek warszawskiego oddziału Women in 3D Printing, obecnie angażuje się w działalność mentoringową w Innovations Hub oraz Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.
Maciej Głowacki
Absolwent Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Inżynierii Nanostruktur Wydziału Fizyki i Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat licznych polskich i międzynarodowych konkursów projektowych. Stworzył i prowadzi Dział Wzorniczy Spółki, realizujący prace z zakresu projektowania przemysłowego, modelowania 3D, komunikacji wizualnej, projektowania 2D i UX/UI.
W Sygnis SA od 2014 roku.
Piotr Piskorski
W Sygnis pracuje od 2017 roku. Odpowiada za zarządzanie zespołem produkcyjnym zajmującym się również przeprowadzaniem skanów 3D i serwisem maszyn, a także specjalistycznych szkoleń z zakresu hardware’u. Zarządza realizacją projektów wykorzystujących różnorodne technologie wytwórcze. Na swoim koncie ma kilkaset udanych wdrożeń druku 3D do firm i instytucji.
Kacper Krężelok
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Z Sygnis związany od 2021 roku. Odpowiada za zespoły handlowy i marketingowy, tworząc strategie sprzedażowe w ramach wszystkich kanałów sprzedaży spółki. Zarządza siecią dystrybucji, dbając o globalny wzrost znaczenia marki Sygnis. Kreuje nowe możliwości biznesowe z sukcesem realizując założenia handlowe.
Patrycja Skowron
Absolwentka Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie na kierunku Zarządzanie. W Sygnis SA od 2020 roku. Doświadczenie zdobywała w takich firmach, jak Bank Handlowy SA czy Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o. W Sygnis SA odpowiada za zarządzanie zespołem odpowiedzialnym za handel i sprzedażą detaliczną, zamówienia publiczne i dostawy dla sektora edukacyjnego.
Paweł Wiencław
Absolwent University of Southampton i National University of Singapore. Doświadczenie zdobywał w Rolls-Royce Power Systems pracując nad wieloma projektami R&D. Do najciekawszych z nich zaliczają się np. praca nad czujnikami i systemem kontroli hybrydowego samolotem pionowego startu i lądowania lub optymalizacja sieci “power-to-X” na bazie silników wodorowych MTU. W Sygnis SA jest odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie na rynek technologii druku 3D ze szkła, która ma na celu automatyzacji produkcji nano strukturyzowanych preform światłowodowych. Na co dzień działa w środowiskach start-upowych, jest między innymi absolwentem programu “Szkoła Pionierów” organizowanego przez PFR.
Kamil Kłosek
Kamil Kłosek dołączył do Sygnis SA w 2021 roku jako jeden z inżynierów w zespole R&D, gdzie zajął się w pierwszej kolejności projektem PLUMBO – nową technologią druku 3D metalami niskotopliwymi. W 2022 roku został liderem technologii w projekcie DEPO. Od tego czasu kieruje projektem DEPO w zakresie rozwoju technologicznego. Posiada wieloletnie doświadczenie naukowe w zakresie metod epitaksjalnych potwierdzone licznymi publikacjami oraz współpracą z międzynarodowymi ośrodkami. Specjalista w dziedzinie materiałoznawstwa.
Jakub Malinowski
Wykształcenie mechatroniczne zdobył na Politechnice Gdańskiej oraz University of Southampton. Pracował w Polsce dla SIM Gdynia jako specjalista od technologii wytwórczych i skrawania metali. W Zjednoczonym Królestwie zdobywał doświadczenie jako lider projektu w ramach programu Knowledge Transfer Partnership (KTP), po którego zakończeniu zdobył zatrudnienie w Jaguar Land Rover, gdzie dowodził zespołem inżynierów przy projektowaniu elementów silników spalinowych. W Sygnis SA zajmuje się tematami związanymi z biodrukiem, drukiem w technologii Direct Ink Writing i innymi projektami badawczo-rozwojowymi.