Pasjonaci, Profesjonaliści
W 2017 roku było nas zaledwie kilka osób. Dziś pracujemy w zespołach liczących łącznie ponad siedemdziesięciu specjalistów.
Każdy z nas jest ekspertem w swojej dziedzinie zainteresowań. Razem stanowimy zgrany zespół rozwiązujący problemy technologiczne i tworzący przełomowe metody wytwórcze.
Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami kluczowych postaci w Sygnis!

Andrzej Burgs
Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją Ekonofizyka. Od ponad dziewięciu lat działa w branży druku 3D i prowadzi jedną z najdłużej działających w tym obszarze polskich firm – Sygnis SA.
Ekspert druku 3D z wieloletnim doświadczeniem. Jest jednym z założycieli Izby Gospodarczej Przemysłu 4.0 i współtwórcą Kodeksu Etyki Polskiej Branży Druku 3D. Działa również jako ekspert – pracodawca Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Doświadczony mówca i wykwalifikowany szkoleniowiec. Występował m.in. na: „Regiosummit” – Szczycie Dyplomacji Samorządowej i Ekonomicznej 2019 organizowanym przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Międzynarodowym Sympozjum Własności Intelektualnej w Przemyśle i Biznesie (edycja XIII) organizowanym przez Urząd Patentowy RP, a także II Kongresie Szefa Utrzymania Ruchu i innoSHARE 2018.
Sygnis pod jego egidą otrzymało m.in. Nagrodę specjalną Book of Lists 2019/2020 „Pioneer in New Technologies”, EuroSymbol Innowacji 2019, nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019, nominację do Architektów Innowacji Pulsu Biznesu w 2018 roku, a także bardzo dobrą ocenę w Innovation Health Check przeprowadzonym przez Enterprise Europe Network. Sygnis znalazło się również w rankingu Deloitte Technology Fast50 Central Europe 2021.
Andrzej Burgs nadzoruje i koordynuje prace badawczo-rozwojowe. Ściśle współpracuje z naukowcami i popularyzatorami nauki, promując pronaukowe postawy i wdrażając innowacyjne rozwiązania do instytutów badawczych i placówek oświatowych.

Dr Olga Czerwińska
Doktor fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, która obroniła pracę doktorską z dziedziny theoretical particle physics and cosmology. Ma doświadczenie w prowadzieniu badań naukowych, kształceniu studentów oraz organizacji konferencji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Jest autorką artykułów naukowych opublikowanych w międzynarodowych czasopismach oraz doświadczoną mówczynią, mającą na swoim koncie dziesiątki wystąpień konferencyjnych.
Od 2018 r. jako Chief Scientific Officer w Sygnis zarządza projektami badawczo-rozwojowymi oraz pracuje nad ich komercjalizacją. Dr Olga Czerwińska jest ekspertką w zakresie zarządzania dotacjami i pozyskiwania funduszy unijnych. Jest odpowiedzialna za pozyskanie funduszy na dwa autorskie projekty Sygnis: SYGBIO i SYGPAST.
Olga jest jedną ze współzałożycielek warszawskiego oddziału Women in 3D Printing – organizacji promującej, wspierającej i inspirującej kobiety pracujące w sektorze wytwarzania przyrostowego. Od 2022 roku jest także mentorką w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Joanna Danaj
Ekspertka ds. finansów z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania. Od ponad dziesięciu lat zdobywa doświadczenie na stanowiskach w działach controllingu i audytu finansowego.
Umiejętności nabyte sięgają korporacyjnych struktur firmy Colgate – Palmolive, gdzie międzynarodowe środowisko otworzyło jej drzwi do dalszego rozwoju i przyniosło wiele pomysłów na siebie. Praca w dziale zobowiązań w księgowości rozwinęła skrupulatność i dbałość o detale, nauczyła uważności w czytaniu najistotniejszych informacji finansowych.
Kolejnym dużym krokiem w karierze było przejście do duńskiej spółki Concare IT outsource’ującej usługi informatyczne, będącej także dostawcą usług i rozwiązań CRM. Ogromnym wyzwaniem była praca w zespole wdrożeniowym przenoszącym dział finansowy z centrali w Danii do Polski. Proces zakończony sukcesem trzeba było przekuć w kolejne działania związane z pracą w agencji reklamowej Good Looking Studio. Wiele lat pracy i kreowania działu finansowo – kadrowego od podstaw dało efekty stabilnego rozwoju firmy, jak i spokoju w działaniu i możliwości podejmowania decyzji strategicznych i inwestycyjnych.
Zdobyte doświadczenie pozwoliło na zwrot w karierze i skupienie się na dalszych działaniach razem z Sygnis SA.
Joanna Danaj kontroluje i optymalizuje koszty, zajmuje się rzetelną oceną projektów inwestycyjnych czy przeprowadzeniem analiz ekonomicznych i finansowych na najwyższym poziomie. Zdobytedoświadczenie oraz charakterystyczne cechy personalne i odporność na stres pozwalają jej opanować każdą z kryzysowych sytuacji.

Maciej Głowacki
Absolwent Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, studiował wcześniej Inżynierię Nanostruktur, makrokierunek zamawiany na Wydziałach Fizyki i Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta obydwu kierunków. Zaplecze ścisłego wykształcenia pozwala mu zachować analityczne podejście do podejmowanych tematów projektowych.
Od 2014 roku zdobywa doświadczenie zawodowe, pracując dla polskiej firmy deeptechowej Sygnis SA. Jako Główny Projektant (od 2017 r.), a następnie Chief Design Officer, stworzył i prowadzi Dział Wzorniczy Spółki, realizujący tematy z zakresu projektowania przemysłowego, modelowania 3D, komunikacji wizualnej, projektowania 2D czy UX/UI.
Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu dla przemysłu, nauki i szeroko rozumianego wzornictwa przemysłowego. Realizował i nadzorował projekty pod większość istniejących technologii wytwórczych, zarówno obiekty jednostkowe, jak i te wdrożone do produkcji masowej. Jego portfolio obejmuje realizacje dla m.in.: Polskich Sił Zbrojnych, Uniwersytetu Warszawskiego oraz firm takich, jak Johnson Electric, Displate czy Bacardi.
Laureat licznych polskich i międzynarodowych konkursów projektowych, m.in.: 2022 Prototypes for Humanity Dubai, 2022 MakeMe!, 2022 James Dyson Award, 2022 Agrafa, Design32 2022, Nagroda Główna za produkt na XIII Dniach Druku 3D 2021, 2017 Glassberries Design Award, 2017 Siemens Future Living Award i 2017 Plastpol Award.

Piotr Piskorski
W Sygnis pracuje od 2017 roku. Odpowiada za zarządzanie zespołem produkcyjnym zajmującym się również przeprowadzaniem skanów 3D i serwisem maszyn. Piotr zajmuje się ponadto przygotowaniem i realizacją specjalistycznych szkoleń obejmujących różne technologie addytywne, skanowanie 3D i naukę obsługi oprogramowania CAD/CAM. Jego doświadczenie z tego zakresu potwierdza kilkaset udanych wdrożeń druku 3D do firm i instytucji, podczas których klienci zdobyli umiejętność sprawnej, samodzielnej pracy z drukarką 3D.
Poza tym zaangażowany był w projekty opracowania technologii wytwarzania przewodów elektrycznych na bazie nanomateriałów węglowych do zastosowań w tekstronice (głównie sitodruk, nanorurki, pasty kompozytowe) oraz zaprojektowanie i wytworzenie sterowanego bezprzewodowo robota przystosowanego do pojedynków rycerskich – kopia, tarcza i mechanizm poruszania czy zaprojektowanie i dobór komponentów do systemu sterującego nawadnianiem storczyków wraz z przedstawieniem modeli 3D.
W ramach swojej pracy magisterskiej łączył drukowanie 3D z termoformowaniem i wytwarzaniem ścieżek przewodzących na bazie past kompozytowych w procesie sitodruku celem wytwarzania elektroniki znajdującej się na obudowach. Główne idee to miniaturyzacja, automatyzacja, zmniejszenie kosztów. Ponadto projektował płytki PCB, moduł 2D stolika liniowego oraz zespołu napędu liniowego, programował mikrokontrolery i pracował z różnymi technologiami wytwarzania.