Eksperci nowych technologii

Zespół Sygnis SA stanowią wybitni specjaliści wielu dziedzin nauki i techniki. W firmie kładziemy ogromny nacisk na kooperację między działami i tworzenie interdyscyplinarnych, mobilnych zespołów projektowych. Funkcjonujemy tak, jak nauczyła nas technologia addytywna – podejmując skoordynowane, rozproszone działania, nieustannie analizując i optymalizując każdy kolejny krok.

Poniżej prezentujemy sylwetki kluczowych osób z kadry zarządzającej i managerskiej, a także liderów technologii w Sygnis SA.

Kadra Zarządzająca
andrzej-burgs

Andrzej Burgs

CEO i Prezes Zarządu Sygnis SA, Prezes Zarządu Zmorph SA

Z wykształcenia ekonofizyk od ponad jedenastu lat związany z branżą technologii addytywnych. Founder technologiczny Sygnis SA – jednej z najdłużej działających na rynku polskich spółek deeptech R&D. Obecnie reprezentuje Sygnis na scenie VC, zarządza procesami i strategią, a także koordynuje i nadzoruje prace Działu Technicznego Spółki. Od momentu objęcia fotela prezesa w Sygnis SA, przedsiębiorstwo rośnie z roku na rok przynajmniej dwukrotnie, skutecznie pozyskawszy w ramach dotacji na projekty B+R łącznie ponad 31 milionów złotych dofinansowania.

Od lat współpracuje ze środowiskiem naukowym, gdzie wspiera procesy komercjalizacji osiągnięć technologicznych polskich badaczy i inżynierów. Działa jako ekspert-pracodawca Polskiej Komisji Akredytacyjnej i członek Rady Naukowej Center for Social and Economic Research (CASE).

Wielokrotnie zapraszany przez akceleratory i fundusze do objęcia roli mentora startupów i jurora w takich programach, jak Hello Tomorrow Global Challenge (2021, 2022, 2023), PFR Szkoła Pionierów (2020, 2021, 2022, 2023) czy MedBiz Innovation Days (2021, 2022, 2023).

Często występuje publicznie, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem z zakresu nowoczesnych technologii i zarządzania przedsiębiorstwem. Przemawiał m.in. podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, Impact CEE, Kongresu Idea 3W BGK i Deep Tech Investor Day na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Jako ekspert technologii hardware gościł w ramówkach TVN, TVP, Radio Kampus, a swoich wypowiedzi użyczał takim tytułom, jak Puls Biznesu, Rzeczpospolita, Forbes czy Dziennik Gazeta Prawna.

Sygnis pod jego egidą dwukrotnie znalazło się na liście 50 najlepszych firm w regionie CEE w rankingu Deloitte Technology FAST50 Central Europe (2021, 2023). W imieniu firmy odbierał nagrody i wyróżnienia za imponujące tempo rozwoju unikalnych na skalę globalną technologii od Warsaw Business Journal, Pulsu Biznesu, Banku Gospodarstwa Krajowego i Polskiej Agencji Przedsiębiorczości.

Rozwiń
olga-czerwinska

dr Olga Czerwińska

CSO i Wiceprezeska Zarządu Sygnis SA

Doktorka fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, od 2018 roku jest częścią kadry managerskiej Sygnis SA.

Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych, kształceniu studentów oraz organizacji konferencji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Jest autorką artykułów naukowych opublikowanych w międzynarodowych czasopismach oraz doświadczoną mówczynią, mającą na swoim koncie dziesiątki wystąpień konferencyjnych.

Od 2018 roku jako Chief Scientific Officer jest odpowiedzialna za współpracę Sygnis ze środowiskiem naukowym oraz strategię rozwoju naukowo-badawczego Spółki. Zarządza projektami badawczo-rozwojowymi od strony formalnej, w tym w zakresie pozyskiwania i rozliczania funduszy unijnych, oraz komercjalizacją rezultatów prac R&D.

Olga Czerwińska była jedną z założycielek warszawskiego oddziału Women in 3D Printing, obecnie angażuje się w działalność mentoringową w Innovations Hub oraz Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Rozwiń
joanna-danaj

Joanna Danaj

CFO i Wiceprezeska Zarządu Sygnis SA

Ekspertka ds. finansów z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania. Od ponad dziesięciu lat zdobywa doświadczenie na stanowiskach w działach controllingu i audytu finansowego. Umiejętności nabyte sięgają korporacyjnych struktur firmy Colgate – Palmolive, gdzie międzynarodowe środowisko otworzyło jej drzwi do dalszego rozwoju i przyniosło wiele pomysłów na siebie. Praca w dziale zobowiązań w księgowości rozwinęła skrupulatność i dbałość o detale, nauczyła uważności w czytaniu najistotniejszych informacji finansowych.

Kolejne kroki w swojej karierze stawiała w takich firmach, jak Concare IT czy Good Looking Studio. Zdobyte doświadczenie pozwoliło na zwrot w karierze i skupienie się na dalszych działaniach razem z Sygnis SA.

Joanna Danaj kontroluje i optymalizuje koszty, zajmuje się rzetelną oceną projektów inwestycyjnych czy przeprowadzeniem analiz ekonomicznych i finansowych na najwyższym poziomie. Zdobyte doświadczenie oraz charakterystyczne cechy personalne i odporność na stres pozwalają jej opanować każdą z kryzysowych sytuacji.

Rozwiń
marcin-adamczyk

dr inż. Marcin Adamczyk

CTO Sygnis SA

Inżynier konstruktor z wieloletnim doświadczeniem projektowym i liderskim. Absolwent Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ze specjalizacją Mechanika Precyzyjna. W 2019 roku obronił z wyróżnieniem doktorat w Instytucie Mikromechaniki i Fotoniki.

Od ponad 10 lat zaangażowany w liczne projekty R&D prowadzone zarówno na Politechnice Warszawskiej, jak i poza nią. Na swoim koncie ma współpracę z firmami Barlinek, Mitsubishi Electric, KSM Vision, PhiBox, SmartTracking, Mnemosis, OVE, CLKP.

Jako adiunkt naukowo-dydaktyczny prowadzi zajęcia teoretyczne i projektowe z konstrukcji urządzeń precyzyjnych, optomechaniki, a także z systemów mechatronicznych. Jest autorem 11 publikacji z listy JCR. Doświadczenie jako konstruktor i lider zespołów technicznych zdobywał uczestnicząc w ponad 20 projektach B+R. Był odpowiedzialny m.in. za: projekt oraz wykonanie hierarchicznego systemu do pomiaru 3D miejsca zdarzenia kryminalnego, projekt oraz wykonanie licznych skanerów 3D wykorzystujących metodę projekcji z oświetleniem strukturalnym, projekt oraz nadzór nad wykonaniem dwóch linii produkcyjnych służących do automatyzacji procesu usuwania ubytków i szpachlowania warstwy licowej deski podłogowej. Marcin Adamczyk posiada rozległą wiedzę z zakresu szybkiego prototypowania, szczególnie pod kątem użycia drukarek 3D.

Rozwiń
Kadra Managerska
maciej-glowacki

Maciej Głowacki

Chief Design Officer

Absolwent Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Inżynierii Nanostruktur Wydziału Fizyki i Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat licznych polskich i międzynarodowych konkursów projektowych. Stworzył i prowadzi Dział Wzorniczy Spółki, realizujący prace z zakresu projektowania przemysłowego, modelowania 3D, komunikacji wizualnej, projektowania 2D i UX/UI.
W Sygnis SA od 2014 roku.

Rozwiń
piotr-piskorski

Piotr Piskorski

Project Manager

W Sygnis pracuje od 2017 roku. Odpowiada za zarządzanie zespołem produkcyjnym zajmującym się również przeprowadzaniem skanów 3D i serwisem maszyn, a także specjalistycznych szkoleń z zakresu hardware’u. Zarządza realizacją projektów wykorzystujących różnorodne technologie wytwórcze. Na swoim koncie ma kilkaset udanych wdrożeń druku 3D do firm i instytucji.

Rozwiń
kacper-krezelok

Kacper Krężelok

Business Development & Commercial Director

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Z Sygnis związany od 2021 roku. Odpowiada za zespoły handlowy i marketingowy, tworząc strategie sprzedażowe w ramach wszystkich kanałów sprzedaży spółki. Zarządza siecią dystrybucji, dbając o globalny wzrost znaczenia marki Sygnis. Kreuje nowe możliwości biznesowe z sukcesem realizując założenia handlowe.

Rozwiń
patrycja-skowron

Patrycja Skowron

Sales Manager

Absolwentka Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie na kierunku Zarządzanie. W Sygnis SA od 2020 roku. Doświadczenie zdobywała w takich firmach, jak Bank Handlowy SA czy Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o. W Sygnis SA odpowiada za zarządzanie zespołem odpowiedzialnym za handel i sprzedażą detaliczną, zamówienia publiczne i dostawy dla sektora edukacyjnego.

Rozwiń
marek-kaminski

Marek Lorent‑Kamiński

PR & Communication Specialist

Absolwent Instytutu Socjologii oraz Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Wykwalifikowany manager działu marketingu, copywriter, specjalista ds. relacji inwestorskich i public relations. Przed dołączeniem do Sygnis SA w 2018 roku zdobywał doświadczenie m.in. w Eska Info, Macmillan Education, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski czy Adverty AB.

Rozwiń
lukasz-malek

Łukasz Małek

Logistics Manager

Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku Zarządzanie. Wykwalifikowany koordynator w zakresie szeroko rozumianych operacji i działań logistycznych. Z Sygnis SA związany od 2022 roku. Zarządza zespołem logistyki, nadzoruje płynność pracy przestrzeni magazynowych, dba o terminowość zamówień i zapewnienie wsparcia przedstawicielom handlowym.

Rozwiń
Liderzy technologii
pawel-wienclaw

Paweł Wiencław

Lider projektu SYGLASS

Absolwent University of Southampton i National University of Singapore. Doświadczenie zdobywał w Rolls-Royce Power Systems pracując nad wieloma projektami R&D. Do najciekawszych z nich zaliczają się np. praca nad czujnikami i systemem kontroli hybrydowego samolotem pionowego startu i lądowania lub optymalizacja sieci “power-to-X” na bazie silników wodorowych MTU. W Sygnis SA jest odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie na rynek technologii druku 3D ze szkła, która ma na celu automatyzacji produkcji nano strukturyzowanych preform światłowodowych. Na co dzień działa w środowiskach start-upowych, jest między innymi absolwentem programu “Szkoła Pionierów” organizowanego przez PFR.

Rozwiń
kamil-klosek

Kamil Kłosek

Lider projektu DEPO

Kamil Kłosek dołączył do Sygnis SA w 2021 roku jako jeden z inżynierów w zespole R&D, gdzie zajął się w pierwszej kolejności projektem PLUMBO – nową technologią druku 3D metalami niskotopliwymi. W 2022 roku został liderem technologii w projekcie DEPO. Od tego czasu kieruje projektem DEPO w zakresie rozwoju technologicznego. Posiada wieloletnie doświadczenie naukowe w zakresie metod epitaksjalnych potwierdzone licznymi publikacjami oraz współpracą z międzynarodowymi ośrodkami. Specjalista w dziedzinie materiałoznawstwa.

Rozwiń
joanna-wadolowska-frej

Joanna Wądołowska‑Frej

Liderka projektów SYGPAST i MATURO

Inżynierka konstruktorka z doświadczeniem w projektach w wielu dziedzinach m. in. w lotnictwie, kosmonautyce, medycynie, edukacji i addytywnych technologiach wytwarzania. Absolwentka Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. W Sygnis SA zajmuje się etapami projektowania, koordynacji i konstrukcji w kilku projektach R&D, w tym w projektach SYGPAST i MATURO.

Rozwiń
jakub-malinowski

Jakub Malinowski

Lider projektu F-NIS

Wykształcenie mechatroniczne zdobył na Politechnice Gdańskiej oraz University of Southampton. Pracował w Polsce dla SIM Gdynia jako specjalista od technologii wytwórczych i skrawania metali. W Zjednoczonym Królestwie zdobywał doświadczenie jako lider projektu w ramach programu Knowledge Transfer Partnership (KTP), po którego zakończeniu zdobył zatrudnienie w Jaguar Land Rover, gdzie dowodził zespołem inżynierów przy projektowaniu elementów silników spalinowych. W Sygnis SA zajmuje się tematami związanymi z biodrukiem, drukiem w technologii Direct Ink Writing i innymi projektami badawczo-rozwojowymi.

Rozwiń