Krowie dzwonki drukowane w 3D

Urządzenie ma kształt klasycznego dzwonka noszonego przez krowy, jednak jak głosi słynne polskie przysłowie nie należy oceniać książki po okładce. Pod plastikową pokrywą wydrukowaną w technologi SLS kryje się zaawansowany moduł GPS, który steruje szeregiem czujników schowanych w obroży-kołnierzu, a te mogą śledzić zachowanie krowy podczas wypasu, a nawet to jak krowa żuje trawę.

zdjęcie wydrukowanego w 3D dzwonka dla krowy

Przedsiębiorcy stojący za tym przedsięwzięciem twierdzą, że zdalne „geo-ogrodzenia” mogą w przyszłości przejąć pałeczkę od klasycznych, starych elektrycznych ogrodzeń, aktualnie używanych przez większość rolników. Dzięki połączeniu doświadczenia firmy True North Technologies w budowaniu układów GPS z unikalnymi umiejętnościami projektantów z Cambridge Industrial Design, obie firmy były w stanie stworzyć solidny, innowacyjny produkt, który pomoże producentom mleka w optymalizacji ich działań.

Więcej informacji dotyczących tego ciekawego projektu można przeczytać na stronie: http://3dprint.com/75617/3d-printed-cowbell/