Nowy Shelby GT500 Mustang wyposażony w drukowane części hamulcowe [WIDEO]

Już 14 stycznia 2019 roku na targach Detroit Auto Show pokazany zostanie nowy Ford Shelby GT500 Mustang. To prawdziwa perełka dla fanów klasycznego silnika V8. Jednak nie znaczy to, że nie znajdziemy w tym samochodzie ekscytujących nowinek technologicznych. Części hamulcowe nowego Mustanga pochodzą prosto z drukarek 3D.

Nowoczesne centrum technologiczne Forda

Advanced Manufacturing Center Forda zlokalizowane w Redford to nowoczesne centrum prototypowo-produkcyjne zatrudniające 100 osób. Właśnie tam Ford pracuje z różnymi innowacyjnymi technologiami takimi, jak rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, robotyka czy digital manufacturing.

zdjęcie samochodu Ford Shelby GT500 Mustang.

Ford pracuje nad wykorzystaniem nowoczesnych technologii i włączeniu ich do swojego systemu produkcji. Pracownicy AMC używają wirtualnej rzeczywistości w usprawnieniu procesu składania części samochodu i monitorowania przebiegu prac w celu wyłapania sytuacji, w której osoba montująca daną część może być narażona na urazy. Ponadto, prowadzone są prace nad liniami produkcyjnymi, gdzie roboty i ludzie pracują równolegle. Poza tym, jak twierdzi Ford, właśnie w Redford znajdują się dwadzieścia trzy drukarki, na których powstają części do nowego Mustanga.

The legend returns in 2019. The most powerful street-legal production Ford ever with more than 700hp projected ?. #FordMustang #GT500 #FordNAIAS #NAIAS2018 pic.twitter.com/DGN4JD8TzS — Ford Motor Company (@Ford) January 16, 2018

Druk 3D w użyciu od lat

Nie jest to pierwszy kontakt tej marki z drukiem 3D. Według doniesień Forda, zakupili oni trzecią wyprodukowaną drukarkę 3D w 1988 roku i już od jakiegoś czasu eksperymentują z wykorzystaniem druku 3D przy małych partiach produkcyjnych.  Warto nadmienić, że chociażby przy produkcji pickupów 2019 Ranger pracownicy korzystają z drukowanych narzędzi. Jednak jest to pierwszy raz, gdy drukowana będzie integralna część masowo produkowanego samochodu. Jest to pierwszy tak duży projekt Forda związany z drukiem 3D.

Źródła:
www.digitaltrends.com
www.roadandtrack.com
www.twitter.com/Ford