Chwytamy za szkło!

Dokonaliśmy, czegoś co dla innych było niewykonalne! Jako pierwsi na Świecie opracowaliśmy autorską, pionierską w skali światowej technologię umożliwiającą drukowanie 3D ze szkła niskotemperaturowego! Opracowana metoda pozwoli na wykonywanie wcześniej niemożliwych w realizacji, zaawansowanych projektów z zakresu optyki, fotoniki, cyberbezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Syglass – pierwsza na świecie drukarka 3D do szkła niskotemperaturowego
Zdjęcie 1. Syglass – pierwsza na świecie drukarka 3D do szkła niskotemperaturowego

Syglass – przełom w technologii druku 3D

Od lat specjalizujemy się w projektach badawczo-rozwojowych związanych z technologiami addytywnymi. Jesteśmy firmą do której naukowcy i przedsiębiorstwa zgłaszają się z najbardziej skomplikowanymi projektami wytwórczymi. Dziś przychodzimy jako pionierzy, którzy dokonali przełomowego projektu pierwszej na Świecie drukarki 3D do szkła niskotemperaturowego!
Poznaj Syglass – https://syglass.sygnis.pl/

Syglass jest pierwszą technologią druku 3D ze szkła, która jest przeznaczona dla przemysłu i ma swoje zastosowanie w obszarach optyki gradientowej i fotoniki – mówi Andrzej Burgs, CEO Sygnis New Technologies.

Drukarka 3D Syglass jest wynikiem pięcioletniego projektu badawczo-rozwojowego współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój 2014- 2020. Projekt realizowany był w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Szybka Ścieżka. Pierwsze wzmianki medialne o projekcie sięgają 2016 roku. Wtedy właśnie ukazały się artykuły o „Polakach chwytających za szkło”.

Premiera drukarki 3D Syglass

Drukarka 3D do szkła niskotemperaturowego będzie miała swoją premierę na największych europejskich targach druku 3D Formnext, we Frankfurcie nad Menem w dniach 16-19.11.2021. Jednak to nie jedyna okazja, by zapoznać się z efektami jej pracy. Szklane wydruki znajdą się na stoiskach Sygnis na Dniach Druku 3D, 19-21.10.2021 w Kielcach oraz na GITEX Global, 17-21.11.2021 w Dubaju.

Więcej informacji będzie się sukcesywnie ukazywać na stronie Internetowej projektu: https://syglass.sygnis.pl/