Pomoc dla drukarzy 3D ze Lwowa

Od pierwszych dni nieuzasadnionej i niesprowokowanej agresji Rosji na Ukrainę oferujemy swoją pomoc różnorodnym środowiskom społeczności ukraińskiej w szerokim zakresie. Wspieramy prężnie działającą społeczność drukarzy 3D w Ukrainie, którzy w tym momencie drukują projekty dla ukraińskiego wojska i potrzebują pomocy. Dla nich dostarczyliśmy zaplecze maszynowe i materiały do druku 3D.

Lwowska firma technologii addytywnych 3D Tech ADDtive poprosiła Sygnis o pomoc.

Od razu odpowiedzieliśmy na tę prośbę

Zakupiliśmy autokar, do którego zapakowaliśmy 20 drukarek 3D i ponad 380 kg materiałów do druku. Do tego doszły zasoby medyczne, żywność i odzież. Autokar wyruszył z Warszawy do Lwowa w piątek, 4 marca, około godziny 12:00. Wszystkie rzeczy przekazaliśmy nieodpłatnie na rzecz pomocy Ukrainie.

Kierunek: Lwów

Autokar bezpiecznie dotarł do Lwowa, gdzie drukarki 3D i filamenty od razu trafiły do lwowskich drukarzy 3D. Firma 3D Tech ADDtive dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu wykonuje projekty dla ukraińskiego wojska, a także produkuje najpotrzebniejsze przedmioty dla Wojsk Obrony Terytorialnej i osób cywilnych.

Projekty wojskowe i cywilne

Nasze drukarki 3D zasiliły park maszynowy lwowskich drukarzy 3D, którzy produkują takie elementy, jak stazy taktyczne, peryskopy uliczne, a także projekty zastrzeżone dla ukraińskiego wojska.

Również my, w Warszawie, tworzymy projekty, na które jest zapotrzebowanie za naszą wschodnią granicą. Po konsultacjach z Wojskami Obrony Terytorialnej, drukarzami 3D ze Lwowa i z Kijowa, a także po rozmowach z lekarzami i specjalistami zajmującymi się pomocą humanitarną, w naszym parku maszynowym powstają projekty, które będziemy dostarczać do Ukrainy.

Ty też możesz pomóc!

Jeśli zastanawiasz się jak możesz pomóc – dołącz do naszej inicjatywy: https://ukraine3d.sygnis.pl/

Stworzyliśmy repozytorium z modelami 3D, które zostały wyselekcjonowane na podstawie konsultacji z ukraińskim wojskiem, lekarzami, służbami i osobami cywilnymi. Wszystkie modele 3D są dostępne do pobrania za darmo.

Nasza inicjatywa jest częścią większej akcji o nazwie „Tech Against Tanks”, w której wspólnie z innymi firmami i stowarzyszeniami używamy naszej wiedzy i zaplecza technologicznego, by pomagać potrzebującym na terenach objętych konfliktami. W ramach tej współpracy uruchomiliśmy Open Call dla wszystkich projektantów, drukarzy 3D, ale również dla osób, które po prostu mają pomysł jak pomóc.

Zachęcamy do kontaktu: https://ukraine3d.sygnis.pl/open-call/