Stołowy mikroskop konfokalny w Twoim laboratorium dzięki Sygnis SA!

Z początkiem roku zostaliśmy wyłącznym dystrybutorem urządzeń z zakresu life sciences firmy Oxford Instruments (Andor i Imaris) w Polsce. Jesteśmy pierwszą i jedyną firmą w Polsce, która dostarcza m.in. unikatowy, stołowy mikroskop konfokalny. Umożliwia on wykonanie jakościowych badań na niespotykanym wcześniej poziomie.

Nasze rozmowy z Oxford Instruments przypieczętowały dwa spotkania. Pierwsze z nich odbyło się w Warszawie. W jego trakcie pokazywaliśmy nasze siedziby i zasoby, a także rozmawialiśmy o wizji firmy i planach na przyszłość. Drugie spotkanie odbyło się w Brnie, w CEITEC (Central European Institute of Technology). Przeprowadzamy liczne prezentacje mikroskopu konfokalnego BC43 Andor Oxford Instruments.

Prezentacja mikroskopu konfokalnego Andor Oxford Instruments BC43.

Przyszłość mikroskopii

Andor BC43
Najlepszy laboratoryjny mikroskop konfokalny. System konfokalny zapewnia bezproblemowe, wysokiej jakości obrazowanie 2D i 3D, nie tracąc przy tym na szybkości, wydajności i dostępności. Niezwykle istotne jest to, że mikroskopu Andor BC43 możemy użyć w dowolnym laboratorium niezależnie od jego wielkości. Jest on bardzo kompaktową jednostką, nie brakuje mu funkcji i zalet. Sprawdzi się zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych badaczy. W przypadku tego wynalazku technologicznego nie ma konieczności stosowania ciemni. Możemy uzyskać obraz na tej samej ławce, na której mamy próbki z materiałami. Zdecydowanie zwiększa to dokładność przeprowadzanych badań, z pominięciem ewentualnego błędu w wynikach.

Zdjęcie 1. Mikroskop Andor BC43 Źródło: oxinst

Szybkie obrazowanie konfokalne dla biologów

BC43 zapewnia natychmiastową przejrzystość i głębię badań, niezależnie od próbki. Wcześniej można było znaleźć takie rozwiązania jedynie w większych, droższych i bardziej złożonych systemach obrazowania. BC43 został zaprojektowany we współpracy z najwybitniejszymi biologami. Co ciekawe, maszyna ta pracuje na oprogramowaniu Imaris. Warto zauważyć, że obie firmy, w których dystrybucję wszedł Sygnis, oferują rozwiązania komplementarne, ale niezależne.

Trzy tryby Andor BC43- wielozadaniowość mikroskopu

Mikroskopia konfokalna
Dzięki BC43 możemy uchwycić obraz 10x szybciej niż przy użyciu systemu, który oparty jest na skanerach punktowych. Szybka kamera i wysoka czułość charakteryzująca się obrazowaniem konfokalnym na żywo. Zmotoryzowany stolik XY umożliwia pozyskiwanie wielu punktów, montaż dużych organizmów i skanowanie wielopunktowe, co zapewnia wyjątkową wydajność.

Szerokokątna mikroskopia fluorescencyjna
Pozwala wykryć niższe sygnały próbek niż w trybie konfokalnym w celu uchwycenia dynamicznych procesów w żywych komórkach, oferując najszybsze prędkości obrazowania. Dzięki wyjątkowo delikatnemu trybowi oświetlenia, próbki bardzo wrażliwe na światło są bezpieczne.

Mikroskopia w świetle przechodzącym
Zwizualizowanie rozwoju większych organizmów, których struktury w naturalny sposób dostarczają obraz o wysokim kontraście, możliwe jest dzięki trybowi użyć trybu jasnego pola.
W przypadku cieńszych próbek lub próbek o większej przezroczystości należy użyć trybu różnicowego kontrastu frazowego w celu wydobycia struktury.

Zdjęcie 2. Mikroskop Andor BC43
źródło: oxinist

Kluczowe rozwiązania Andor BC43

• Zaawansowana technologia obrazowania — natychmiastowo wyraziste obrazy 2D i 3D
• Ulepszone oprogramowanie do wizualizacji – intuicyjne i wydajne
• Łatwy w użyciu — użyj intuicyjnego joysticka 3D i trybu przeglądu próbek, aby szybko znaleźć interesujące cechy i zablokować pozycję do obrazowania przy większych powiększeniach.
• Światłoszczelna pokrywa – brak wymagań w przypadku ciemni
• Optymalna wydajność — radzi sobie z trudnymi eksperymentami, w tym grubymi próbkami i dynamicznymi procesami w żywych komórkach
• Elastyczny – tryby: konfokalny, fluorescencyjny i światła przechodzącego, które pasują do Twojego eksperymentu.

Serce Andor BC43

Imaris to wiodący producent oprogramowania do interaktywnej analizy obrazu. Poprzez ciągły rozwój produktu i wyraźny nacisk na obrazowanie 3D i 4D aktywnie kształtuje się sposób przetwarzania obrazów mikroskopowych. Zespół Imaris zajmuje się tworzeniem szybkich, stabilnych i intuicyjnych rozwiązań dla klientów na całym świecie, które funkcjonują niezależnie od techniki mikroskopowej i marki sprzętu.

W naszej ofercie mamy aż sześć pakietów Imaris, zależnie od tego w jakiej dziedzinie nauki użytkownik wykonuje badania.

Zaczynając od pakietu dla Biologów Komórkowych, który sprawdzi się dla naukowców z kilku dyscyplin nauk przyrodniczych, którzy potrzebują szerokiego zakresu funkcji do badania komórek i organizmów.

Imaris Essentials, który daje możliwość automatycznej klasyfikacji obiektów bazującej na modułach Sztucznej Inteligencji oraz badania interakcji między strukturami biologicznymi na podstawie ich rozmieszczenia w przestrzeni 3D.

Kolejnym pakiet to Imaris for Tracking. Pakiet jest idealny dla badaczy, którzy chcą automatycznie analizować poruszające się obiekty, tworzyć wykresy drzew genealogicznych i generować informacje ilościowe.

Imaris for Cancer Research to pakiet dedykowany dla naukowców zajmujących się badaniem nowotworów (komórek, sferoid, tkanek), którzy chcą wizualizować swoje dane mikroskopowe. Wszystkie pomiary są wysoce powtarzalne i mogą być wykonane w trybie automatycznego powtórzenia tego samego protokołu analizy dla wielu próbek.

Pakiet Imaris for Neuroscientists to połączenie narzędzi dedykowane dla naukowców pracujących w różnych dyscyplinach neuronauki. Imaris wzbogaca zaawansowane metody wizualizacji i analizy 3D/4D o Filament Tracer – najlepsze w swojej klasie oprogramowanie do automatycznego wykrywania neuronów w zestawach danych 2D/3D lub 4D.

Imaris for Core Facilities to pakiet dedykowany dla placówek mikroskopowych i większych laboratoriów, gdzie z oprogramowania może korzystać wielu użytkowników.

Obraz uzyskany przy użyciu BC43, po analizie za pomocą oprogramowania Imaris. Źródło: oxinst

Oxford Instruments – spółka-matka firm Andor i Bitplane (Imaris) to wiodący dostawca zaawansowanych technologicznie produktów i usług dla firm przemysłowych i środowisk naukowych. Głównym celem spółki jest wspieranie klientów w rozwiązywaniu wymagających wyzwań na świecie, umożliwiając m.in. bardziej ekologiczną gospodarkę, lepszą komunikację, lepszą opiekę medyczną czy dokonywanie przełomów w badaniach. Andor Technology posiada ponad 70 unikatowych produktów, 10.000 klientów w 55 krajach i 400 pracowników w 16 biurach na całym świecie, w tym w Wielkiej Brytanii, Chinach, Japonii i USA. Z kolei szwajcarska spółka Bitplane jest producentem oprogramowania Imaris, które umożliwia analizę obrazu 2D i 3D do zastosowań laboratoryjnych.

Jeśli jesteś zainteresowany rozwiązaniami Oxford Instruments lub chciałbyś dowiedzieć się więcej, zapraszamy na witryny poświęcone ANDOR lub IMARIS.