Sygnis Nano Technologies oficjalnym dystrybutorem firmy SPECSGROUP

Grupa Sygnis została oficjalnym dystrybutorem urządzeń firmy SPECS Surface Nano Analysis GmbH, wiodącego producenta innowacyjnych i niestandardowych systemów do spektroskopii powierzchni i mikroskopii. Tym samym SPECSGROUP dołącza do portfolio nowo powstałej marki Grupy Sygnis – Sygnis Nano Technologies!

Zdjęcie 1. Sygnis Nano Technologies oficjalnym dystrybutorem SPECSGROUP

SPECSGROUP – innowacje w skali nano

SPECS Surface Nano Analysis GmbH jest wiodącym producentem innowacyjnych i niestandardowych systemów do analizy powierzchni, materiałoznawstwa i nanotechnologii. Specjalizuje się w dostarczaniu najwyższej jakości narzędzi do odpowiedniego przygotowania powierzchni i interfejsów materiałów, spektroskopii fotoelektronowej oraz mikroskopii. Rozwiązania SPECSGROUP dzielą się na 3 marki: SPECS, Nanonis oraz Enviro.

„SPECSGROUP to zespół wybitnych naukowców i inżynierów, dzięki którym opracowywane są innowacyjne narzędzia, umożliwiające pokonywanie kolejnych granic w obszarach nanotechnologii. Jesteśmy pewni, że wspólnymi siłami jeszcze prężniej rozwiniemy Polski przemysł oraz naukę.” – komentuje Grzegorz Kaszyński, VP Sales w Grupie Sygnis.

Rozwiązania marki SPECS

SPECS jest liderem w dziedzinie najnowocześniejszych technologii, komponentów i indywidualnie zaprojektowanych, niestandardowych systemów analizy powierzchni UHV. Do opracowywania i produkcji tych systemów zaliczana jest spektroskopia fotoelektronów, metody mikroskopii powierzchniowej, przygotowywanie powierzchni do prowadzonych badań i osadzania na nich cienkich warstw oraz integracji systemu. W tych zakresach stworzono produkty takie jak ProvenX-ARPES, FlexProbe, systemy wielometodowe z NAP-XPS, LEEM i SPAM oraz wiele innych.

Systemy analizy powierzchni UHV
Zdjęcie 2. Systemy analizy powierzchni UHV
Źródło: SPECSGROUP

Rozwiązania marki Nanonis

Rozwiązania pomiarowe systemu transportu kwantowego Nanonis Tramea™ odpowiada na zapotrzebowanie na najnowocześniejsze oprzyrządowanie stawiające na szybkość pomiaru w połączeniu z wyjątkową jakością sygnału oraz profesjonalną i konfigurowalną architekturą oprogramowania.

Zestaw adaptacyjny marki Nanonis
Zdjęcie 3. Zestaw adaptacyjny marki Nanonis
Źródło: SPECSGROUP

Rozwiązania Enviro

Enviro Analytical Instruments to wyjątkowe narzędzia do analizy powierzchni, które otwierają nowe możliwości zastosowań analitycznych w dziedzinach technologii medycznej, biotechnologii i nauk przyrodniczych. Opierając się na pionierskich osiągnięciach Grupy SPECS opracowano i wyprodukowano urządzenie o nazwie EnviroESCA, które wchodzi w skład linii ESCA.

Narzędzia ESCA łączą niezawodną ilościową analizę chemiczną z wygodną obsługą próbek, integrując je w pełni automatycznych i kompaktowych systemach. EnviroESCA to nowatorskie narzędzia analityczne pokonujące barierę standardowych systemów XPS, umożliwiając analizę przy ciśnieniu znacznie przekraczającym UHV. To rewolucyjne narzędzie opracowane zostało w celu realizacji długo niespełnionego marzenia wielu laboratoriów: możliwości przeprowadzania rutynowej analizy powierzchni metodą XPS w dowolnych warunkach środowiskowych. EnviroESCA pozwala na wykonywanie analiz o wysokiej wydajności i umożliwia aplikację w obszarze technologii medycznej, biotechnologii i nauk przyrodniczych. Oferuje najkrótszy czas od załadowania do pomiaru dla próbek każdego rodzaju, w tym: płynów, tkanek, plastików i folii, proszków, gleb, zeolitów, skał, minerałów oraz ceramiki.

EnviroESCA firmy SPECS Surface Nano Analysis GmbH
Zdjęcie 4. EnviroESCA firmy SPECS Surface Nano Analysis GmbH
Źródło: SPECSGROUP

Nowa marka – Sygnis Nano Technologies

Grupa Sygnis niedawno rozszerzyła się o kolejną markę – Sygnis Nano Technologies, której celem jest dostarczanie nowoczesnych technik addytywnych i analitycznych w obszarach mikro- i nanotechnologii. Oprócz wspomnianego SPECSGROUP, w portfolio marki Sygnis Nano Technologies znajdują się również produkty od firm: Sensofar, Cellink (Grupa BICO), Femtika, NT-MDT i LS Instruments.