Sygnis wprowadza się na Taras Prototypowania w CIC Warsaw

Z początkiem sierpnia 2021 r. wprowadziliśmy się na Taras Prototypowania w Cambridge Innovation Center Warsaw znajdującym się w samym sercu Warszawy na ul. Chmielnej 73. To już czwarte miejsce w Warszawie, w którym miłośnicy nowych technologii mogą na żywo zobaczyć na czym polega przenikanie się możliwości wytwórczych, zapoznać się z projektami naukowymi, przemysłowymi i artystycznymi Sygnis, a także dowiedzieć się więcej o konkretnych metodach druku 3D wykorzystywanych w parku maszynowym Sygnis.

Zdjęcie tarasu prototypowania by Sygnis, mieszczącego się w CIC Warsaw
Zdjęcie 1. Taras Prototypowania by Sygnis

Czym jest „CIC”?

CIC, czyli Cambridge Innovation Center, powstało w 1999 roku w Cambridge, Massachusetts i zrzesza innowatorów, założycieli startupów i osoby zajmujące się Venture Capital, którym zapewnia dostęp do wiedzy, globalnej sieci kontaktów oraz oferuje możliwość prezentowania własnego biznesu przedsiębiorcom i inwestorom. CIC Warsaw to nowoczesna przestrzeń coworkingowa w Varso Place na ul. Chmielnej 73, która jest pierwszą lokalizacją CIC w Europie Środkowowschodniej.

Cambridge Innovation Center mieszczący się na ul. Chmielnej 73 w Warszawie
Zdjęcie 2. Cambridge Innovation Center mieszczący się na ul. Chmielnej 73 w Warszawie
Źródło: CIC Warsaw

Wszystkie najnowsze technologie w jednym miejscu

Sygnis New Technologies jako operator Tarasu Prototypowania przedstawia najnowsze systemy związane z wytwarzaniem addytywnym w różnych technologiach: FDM, SLA, SLS czy DLP. Zaprezentowane zostaną również rozwiązania pozostałych marek Grupy Sygnis: Sygnis Nano Technologies, Sygnis Bio Technologies i marki MODE360. Prezentacje dotyczące Sygnis Nano Technologies będą obejmować rozwiązania nanotechnologiczne, zarówno wytwórcze jak i analityczne, w skalach mikro i nano, związane z systemami firm, takich jak Nanofabrica, Femtika, SPECS czy Sensofar. Natomiast Sygnis Bio Technologies, jako oficjalny dystrybutor firm i produktów wchodzących w skład Grupy BICO, przybliży najnowocześniejsze rozwiązania z zakresie medycyny, life science oraz najnowszych badań biologicznych m.in. w zakresie biodruku 3D. Odbędą się również pokazy systemów MODE360 służących do zautomatyzowanej fotografii produktowej i prezentacji 360o, wyróżniających się na światowym rynku pod względem niedoścignionych algorytmów i łatwości obsługi sprzętu.

Taras prototypowania oraz drukarka FlashForge Adventurer 4
Zdjęcie 3. Taras prototypowania – miejsce dla miłośników nowych technologii

Łączymy teorię i praktykę

Uwielbiamy spotykać się z innymi i dzielić się swoją wiedzą. Dlatego nie może zabraknąć, również w naszej nowej lokalizacji, licznych pokazów i warsztatów z zastosowań i możliwości druku 3D oraz rozwiązań ekologicznych, spójnych z wizją gospodarki obiegu zamkniętego oraz obecnych wytycznych Unii Europejskiej. Przykładem takiego rozwiązania jest zestaw maszyn od holenderskiego producenta 3devo, służących do tworzenia materiałów (filamentów) do druku 3D z przetworzonego plastiku pozyskanego z nakrętek od butelek, zużytych długopisów i innych drobnych plastików. Dzięki takim rozwiązaniom chcemy propagować wartości związane z ochroną środowiska oraz umożliwić ponowne wykorzystanie plastiku.

Sygnis podczas Venture Café w CIC Warsaw
Zdjęcie 4. Sygnis podczas Thursday Gathering w Venture Café, CIC Warsaw
Źródło: Venture Café Warsaw, CIC Warsaw
Prezentacja biodrukarki 3D BIO X podczas Venture Café w CIC Warsaw
Zdjęcie 5. Prezentacja biodrukarki 3D BIO X podczas Thursday Gathering w Venture Café, CIC Warsaw
Źródło: Venture Café Warsaw, CIC Warsaw

Poznajmy się!

Na Tarasie Prototypowania swoje miejsce znajdzie zarówno początkujący adept nowych technologii, jak i profesjonalista zajmujący się współczesnymi metodami wytwórczymi oraz wdrażaniem założeń Przemysłu 4.0. Chętnie angażujemy się w projekty CSR-owe oraz współpracę z zakresu projektów kreatywnych dotyczących designu, sztuki i kampanii marketingowych, dlatego miło nam będzie poznać osoby, które również zajmują się powyższym rodzajem działań, chcące poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie.

Wpadnij na nasz Taras Prototypowania!
Zapraszamy do obejrzenia najnowszych technologii hardware w CIC Warsaw. Do zobaczenia!

Taras Prototypowania – CIC Warsaw,
ul. Chmielna 73, Warszawa