Współpraca z Warsaw Genomics

Wydruk dla Warsaw Genomics

W ostatnich miesiącach zrealizowaliśmy bardzo ciekawy projekt dla firmy Warsaw Genomics. Naszym wspólnym Celem było zaprojektowanie i stworzenie dopasowanego stojaka laboratoryjnego na probówki.

Po krótkiej sesji, mającej na celu zrozumienie potrzeb klienta i uwzględnieniu wymaganych parametrów obiektu docelowego, przystąpiliśmy do dzieła.

Warsztaty z optymalizacji

Opracowany przez nas model składa się z trzynastu odrębnych elementów tworzących całość, która drukuje się łącznie przez 15 godzin i 24 minuty. Do wydruku wykorzystaliśmy materiał Ecoline PLA Dark Blue od polskiego producenta print-me, a same wydruki zrealizowaliśmy na drukarkach Sygnis Flashforge Guider II. Sam projekt nie obfitował w zbyt wiele przeszkód, więc zdecydowaliśmy się na dodanie miłego dla użytkownika detalu – logo Warsaw Genomics.

Dzięki temu, że mieliśmy pełną kontrolę nad procesem projektowania i druku tego modelu, dostosowaliśmy go pod specyfikę druku 3D i podzieliliśmy na płaskie segmenty. W efekcie, znacząco zmniejszyliśmy czas produkcji pojedynczego trzymaka, rozkładając jego wydruk na kilka drukarek.  Dodatkowo, podzielenie wydruku na segmenty pozwoliło ograniczyć do zera zużycie materiału podporowego, który byłby niezbędny w przypadku druku elementu w całości. Udało nam się zmniejszyć koszt produkcyjny, co przełożyło się bezpośrednio na mniejszy wydatek po stronie Klienta oraz umożliwiło uzyskanie brandowanego logotypami firmy i wyróżniającego się w środowisku laboratoryjnym standu.

Warsaw Genomics render model 1
Warsaw Genomics render model 2

Pytanie i odpowiedź

Pomimo tych zmian na etapie produkcyjnym, całość jest sztywna i dużo stabilniejsza, niż standardowe i mniejsze stojaki laboratoryjne. To zasługa odpowiedniego dopasowania elementów składowych. Warsaw Genomics przychodząc do nas potrzebowali kompaktowego elementu, który zwiększy wygodę pracowników, ograniczając liczbę stosowanych przez nich trzymaków na próbówki. W wyniku naszej współpracy uzyskali brandowane rozwiązanie spełniające oczekiwaną przez nich funkcję w bardzo konkurencyjnej cenie.

Zespół Warsaw Genomics stanowią lekarze i naukowcy, których główną misją jest stworzenie i przekazanie pacjentom możliwie czułych i dokładnych testów genetycznych opartych o najnowsze osiągnięcia światowej nauki.

Wykorzystując nowoczesne narzędzia analizy genetycznej poszukują w genomie człowieka błędów odpowiedzialnych za powstawanie chorób. Więcej informacji znajdziecie na ich stronie internetowej.

Case Study Warsaw Genomics