Wiedza ma Warstwy – edycja I – webinary o nowych technologiach

Bezpłatne, otwarte webinary o nowych technologiach z zakresu druku 3D, biotechnologii, nanotechnologii i przemysłu 4.0

Jedną z idei przyświecających Sygnis jest popularyzacja nauki i profesjonalizacja wiedzy. Tak często, jak tylko możemy, bierzemy udział w wydarzeniach o charakterze edukacyjnym i popularyzatorskim, by opowiadać o możliwościach druku 3D, nowoczesnych rozwiązań w zakresie biotechnologii i nanotechnologii. Zależy nam na szerzeniu wiedzy i odpowiedniej komunikacji z opinią publiczną. Dlatego rozpoczęliśmy serię cyklicznych, darmowych webinarów, do których może dołączyć każda osoba zainteresowana technologiami. Każde ze spotkań dzielimy na trzy kategorie, z których każda dotyczy innego obszaru technologicznego.

Edycja I

Naszą serię webinarów o nowych technologiach rozpoczynamy od trzech spotkań ze specjalistami z firm Xolo GmbH, Cytena (BICO COMPANY) i Optotom. Przez cały rok będziemy prowadzić spotkania, które są otwarte i bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych. Podczas każdego z webinarów będzie można wysłuchać specjalistów z różnych dziedzin techniki, którzy opowiedzą o swoich badaniach, o swojej pracy, a także o zastosowaniach urządzeń. Znajdzie się również czas na serię pytań i odpowiedzi. Każdy może włączyć się do rozmowy i bezpośrednio porozmawiać z naukowcami, inżynierami i specjalistami nowych technologii.

Volumetric 3D printing – No Time For Layers

Fascynująca technologia fotoinicjacji dwukolorowej – wolumetrycznego druku 3D firmy Xolo GmbH. Xolografia ma rozdzielczość dziesięciokrotnie wyższą niż obliczeniowa litografia osiowa oraz do pięciu razy wyższą prędkość generowania objętości niż w przypadku fotopolimeryzacji dwufotonowej.

Webinar poprowadził dr Niklas König, specjalista z firmy Xolo GmbH.

Single cell isolation by Cytena – Cellink company

Prezentacja objęła przegląd technologii dla nauk biologicznych. Wyróżnione zostały dwa główne style pracy z aplikacjami do izolacji pojedynczych komórek, rozwoju linii komórkowych i omiki pojedynczej komórki, a także niedawno uruchomionego UP.SIGHT, który oferuje szybsze dyspensowanie pojedynczych komórek, współczynnik klonalności w wysokości 99,99% i najbardziej zaawansowany system obrazowania dla rzetelnej dokumentacji.

Webinar poprowadził Germar Wittke, Director Sales Europe Laboratory Solutions z firmy Cellink.

Optyczne metody pomiaru topografii powierzchni

Wykład o podstawach działania urządzeń optycznych i cyfrowych w zakresie badań powierzchniowych, od mikroskopów do badań materiałowych, aż po profilometry optyczne i mikroskopy cyfrowe 3D. Znajdują one zastosowanie w badaniach materiałów, kontroli jakości, a także w mocno rozwijającej się w ostatnich latach inżynierii odwrotnej.

Webinar poprowadził Mariusz Władowski, Specjalista ds. Mikroskopii Optycznej i Konfokalnej z firmy Optotom.

Jesteś ciekawy/a o czym będziemy rozmawiać podczas najbliższej edycji webinarów?

Sprawdź na stronie Wiedza ma Warstwy!